Author Topic: ledeni6, utility, Uniworld  (Read 5338 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
ledeni6, utility, Uniworld
« on: 16/October/2010 »
Korisničko ime: Ledeni6
Država: Hrvatska
Spol: muški
Kompanija: Uniworld
Pozicija: Utility (dishwasher)


  • Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Za rad na prekooceancima čuo još davne 1995.godine od jednog prijatelja,a za riječne cruiser nisam ni znao da postoje dok nisam slučajno nabasao na ovaj forum I video topic od mihajla koji je radio na riječnim.

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Pojma nemam,s obzirom da sam imao solidno plačen posao u hr,naravno za ove prilike,vjerovatno želja za promjenom,jer sam osijećao kako tapkam na mjestu.

  • Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Riverside,zato što ne postoji nijedna druga u HR za riječne brodove,a i samo zato što je bilo razgovora o tome dali je riverside prijevara ili ne

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Uniworld,jer je za njih u to vrijeme bio interw.
Prijavio sam se za poziciju Utility jer mi je tak preporučio Damir iz agencije,jer nikad nisam bio niti konobar niti radio išta vezano za turizam ili ugostiteljstvo

  • Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Interw.je trajao nekih 10.min.nakon 4 dana saznao das am prošao,inače interview je prilično selektivan,sad kad razmišljam o tome mislim da je to glupost,tražili su od nas skoro savršeno poznavanje engleskog a sad vidim da na brodu ima ljudi koji engleski pričaju isto kao I ja grčki.Bilo kako bilo tad nas na interw.prošlo samo 35 ak se ne varam od 120 kandidata

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Troškovi su bili 250€ provizija I 50€ viza,put oko 100€,s tim da ti kompanija troškove putovanja kući na odmor I dolske I odlaske refundira do maks.450€za sezonu,pa se ti pokušaj ugurati u to.Hvala bogu na low cost avionima!!!

  • Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Nisam ništa puno nosio,nešto robe,osobnu higijenu,mobitel,laptop,200€ I to je to

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Izgubljen prvih  20 min.ali imao sam sreću pa došao na brod na kojem te nebi bolje prihvatili ni da si predsjednikov sin,baš zbog toga jer na mom prvom brodu nikad nitko nije radio S ovih naših prostora,ja sam bio nešto kao junfer na tom brodu.
Jako brzo se uklopio I to mi je pomoglo da se osijećam dobro!

  • Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Pošto sam ovu godinu Jumper,a to znači da skačem s broad na brod otprilike svakih 14 dana,kompanija mi je puno pomogla oko organizacije puta,ali sve ostalo sam morao sam,zamislite si situaciju kad morate svakih 14 dana upoznavati totalno druge ljude a tek si se priviknuo na jedne,ali ima I dobrih strana to,učestalo mjenjanje mi je pomoglo da ni ne osijetim da sam 6mj.na brodu.Srećom ljudi su ok na 90brodova,samo na jednom sam se osiječao loše,nadam se da na njega neču više!!!

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Pošto radim najgluplji posao na svijetu,nema te tu tko što puno upoznavati osim ak nisi retardiran,ali svejedno glavni kuhar mi je rekao što mi je zaduženje,a kolega s kojim radim mi je još rekao I pokazao naravno što I kako trebam raditi!

  • Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Ne znam kako je na prekooceanskom, ali ovdje nisam imao problema s tim, kabine su prostrane, nije Hilton,ali je zadovoljavajuće!

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Ma jesam,što ja znam,nisam ni išao zbog novaca,pa ni nemislim o tome,mjesečni tip potrošim tamo na izlaske I pljuge,a plača mi sjeda na račun u Hr kojem nemam pristupa jer karticu sam ostavio doma.
Zavisi od broad za ovu moju najnižu poziciju(ispod mene ne postoji niža pozicija,samo somovi u Dunavu)zarada je od 1300-1500€

  • Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Eto zadnji cruise su me prebacili u cold kitchen da vidim kak tamo funkcioniram,sad čemo vidjeti,mada pokušavam se maknuti iz kuhinje,želja mi je HP.Jer na brodu se sve svodi na hranu,a to netko treba pripremiti,I kuhinja radi definitivno najviše na brodu!

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Društveni život na samom brodu ne postoji,jer imamo mali crew mess u kojem boravimo poslije posla,svi čekaju,Amsterdam ili Budimpeštu I overnight da se odu ubiti od alkohola van,a kud svi tu I mali mujo,hahahah

  • Opišite vrstu ljudi koja je sa vama radila na brodu.
Slovaci,mislio da Hrvati piju najviše dok nisam slovake upoznao
Mađari;dobri ljudi koji se drže podalje od ostalih
Bugari,vole nas balkance,govore das mo mi njihova braća
Rumunji,njih nitko od navedenih ne voli,što ja znam meni su bili ok,nisam imao problema s njima a ne gledam dal je rumunj ili bugar ili već što!

  • Kako biste opisali putnike?
Stariji ljudi koji žele iskoristiti to malo vremena što im je preostalo na sebe!

  • Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Iskreno imao sam nešto vremena,ali za mene je grad grad,nisam nešto oduševljen s tim,obično sam kad sam izlazio van,sat vremena poslije bio toliko pijan,da mi je tak bilo svejedno dal sam u frankfurtu,amsterdamu ili wertheimu,muzeji I ta sranja me ne zanimaju,dvorci isto tako,rađe sam prespavao!

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Koblenz,Penauts bar,jeftina cuga,I posada sa svih brodova se okuplja tamo!

  • Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Otkrivanje svojih limita!!!!I onaj koji ide za zaradom mogućnost uštede svega što zaradiš,naravno ak hočeš!

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
A nebi mogao navesti nešto loše,možda izgubljenost nakon povratka s broda!Svi navode količinu posla,al to mi je najmanji problem,veći su problem klanovi,ali nekak naučiš plivati između njih,I nedostatk naših ljudi,jer pun k…mi je više engleskog,uhvatio sam sam sebe kako razmišljam na engleskom,čak I sanjam!

  • Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Sve ovisi što želiš od života za sebe,ali definitivno da.

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Potrudi se da dobiješ što želiš jer češ morati zavoljeti ono što dobiješ!

  • Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Pa ne,osim očekujte neočekivano,tak čete se najlakše adaptirati jednog dana kad odete!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline KwonDarko

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: ledeni6, utility, Uniworld
« Reply #1 on: 16/May/2013 »
HAhhaha drugi put ovo citam, dumirem od smijeha :)

Offline Que Pasa

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: ledeni6, utility, Uniworld
« Reply #2 on: 06/August/2013 »
ispod mene ne postoji niža pozicija,samo somovi u Dunavu

 :rofl:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: ledeni6, utility, Uniworld
« Reply #3 on: 06/August/2013 »
kao da je jučer otišao ... a skoro će napuniti i 5 godina staža koliko mu treba za švicarsku penziju  :pad:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)