Author Topic: Za koju poziciju aplicirati?  (Read 7058 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline isawlfo

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Za koju poziciju aplicirati?
« on: 16/January/2013 »
Pozdrav svim forumasima!

Vec neko vreme razmisljas o odlasku na brod, ali se ne mogu opredeliti za koju poziciju konkretno da apliciram, pa bi vas zamolio za koji savet.
Imam 26 god, i radnog iskustva iz raznih domena, ugostiteljstva, turizma, kablovskih mreza, muzike, montaze zvuka.
Najvise iskustva imam kao recepcionar, kao tourist advisor (stranih turista iz celog sveta) 5 godina i kao promoter, organizator
producent i dj 8 god. Kao Dj nastupao sam na raznim festivalima i klubovima u Srbiji (Exit, Nisomnia...) i inostrastvu u Rusiji, Nemackoj,
i posedujem vise od 4 izdatih ploca, diskova i preko 10 izdanja za strane etikete, Nemacke, Britanske itd..
Engleski mi je tecan, da ne kazem kao maternji, stim sto manjkam sa poznavanjem drugog jezika...
Video sam na forumu da postoje pocetne pozicije za recepcijom, kao purser ili ass. purser, kao i pozicije vezane za zvuk, audio technician i dj.
Sta mislite za koju od navedenih pozicija bi bilo najbolje aplicirati.

Hvala unapred!!   :)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Za koju poziciju aplicirati?
« Reply #1 on: 16/January/2013 »
ovisi kakve su tebi želje i ambicije, znas i sam da junior assistant purser (na nekim kompanijama Guest Service Associate/Officer) nikako nije stress-free job, možda je bolje da ciljaš na stage/audio technician :)
Once a sailor, always a sailor.

Offline isawlfo

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Za koju poziciju aplicirati?
« Reply #2 on: 16/January/2013 »
generalno mi nije bitno koje od ove dve pozicije, bitno mi je koja ima bolju prodju.
razmisljao sam o stage/audio technician poziciji, ali mi je receno da je iskustvo u pozoristu neophodno, sto mozda i  nije problem nabaviti papir da sam radio tamo, vec binska oprema i iskustvo vezano za istu, jer teoriju poznajem ali nemam praksu, jer nisam nigde radio kao pro technician.
sto se tice jr ass. purser-a... da li je neophodno za ovu poziciju poznavanje drugog jezika?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Za koju poziciju aplicirati?
« Reply #3 on: 16/January/2013 »
Stage/Audio Technician ima daleko bolju prođu, jedna je od najprivlačnijih pozicija.
Za nju se isplati i volontirati par tjedana pa tako steći iskustvo. Onda još samo ostaje da se tih par tjedana rastegne u zadane okvire  :giggle:


... evo i jedan response sa FB-a:


Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
Poz
« Reply #4 on: 16/January/2013 »
Mislim da ne postoji pozicija stage/audio tehnicar. Stage staff / light & sound, da ali samo audio-ne.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Poz
« Reply #5 on: 16/January/2013 »
Mislim da ne postoji pozicija stage/audio tehnicar. Stage staff / light & sound, da ali samo audio-ne.

Kaže Google da Royal ima:
(ako se ne varam, sound=audio)

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Boki83

  • Registered
  • *
  • Posts: 86
    • View Profile
Re: Za koju poziciju aplicirati?
« Reply #6 on: 17/January/2013 »
A zasto ne bi npr probao kao DJ? Na Carnivalu DJ pro ima vecu platu od mene i single cabinu.
Takodje postoji i sound tech, potrebno je iskustvo sa zivim zvukom iako i sa studiom mozes da prodjes.

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
Poz
« Reply #7 on: 17/January/2013 »
Moja greska..ali utoliko bolje,dobro je znati da postoji i sound tech pozicija..:)

Offline isawlfo

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Za koju poziciju aplicirati?
« Reply #8 on: 17/January/2013 »
Hvala na odgovorima i sugestijama!

@Sef... bas sam pogledao i za requirements, samo mi preostaje iskustvo iz pozorista. thx :)

A zasto ne bi npr probao kao DJ? Na Carnivalu DJ pro ima vecu platu od mene i single cabinu.
Takodje postoji i sound tech, potrebno je iskustvo sa zivim zvukom iako i sa studiom mozes da prodjes.

hmmm razmisljao sam i o tome, no ne znam koja agencija kod nas drzi te pozicije... ako uopste imaju u ponudi, i koje su reference potrebne...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Za koju poziciju aplicirati?
« Reply #9 on: 17/January/2013 »
A zasto ne bi npr probao kao DJ? Na Carnivalu DJ pro ima vecu platu od mene i single cabinu.
Takodje postoji i sound tech, potrebno je iskustvo sa zivim zvukom iako i sa studiom mozes da prodjes.

JEDAN DJ po brodu. Ne isplati se ni boriti za to. Uostalom to drži kanadsko/jamajčanski lobi.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Boki83

  • Registered
  • *
  • Posts: 86
    • View Profile
Re: Za koju poziciju aplicirati?
« Reply #10 on: 19/January/2013 »
JEDAN DJ po brodu. Ne isplati se ni boriti za to. Uostalom to drži kanadsko/jamajčanski lobi.

Takodje i jedan Sound Tech na brodu

Offline isawlfo

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Za koju poziciju aplicirati?
« Reply #11 on: 03/July/2015 »
Pozdrav forumasi. Posle nekoliko godina pokusavanja da preko posrednickih agencija sa nasih prostora nadjem sebi mesto na kruzeru na poziciji sound tech ili slicnoj, konacno sam uspeo da bez posrednika odradim i finalni intervju za Princess, konkretnije za ACDJ poziciju.
Bez omalovazavanja i hejta prema posrednickim agencijama sa ovih prostora, ali realno ni jedna me nije udostojila konkretnog odgovora, ponude, i mogu da kazem da su za pozicije koje se ne ticu bar-a i kuhinje amateri jer koliko mogu da zakljucim nemaju nikakvo predznanje u vezi ovih pozicija. Na desetine mailova i odlaska u agencije u Nisu i Beogradu nisu urodili plodom da budem konkretno informisan.

Krajem maja sam aplicirao u posrednickoj agenciji u Miami-u, koja je bila izuzetno ekspeditivna, detaljna i veoma profesionalna. Opusteno mogu reci da je Intervju sa njima je bio lagan, smernice konkretne i jasne. U utorak sam zavrsio i intervju sa ljudima iz Princessa, koji je takodje prosao dobro i zapravo nije nista strasan, tezak kao sto se prezentuje kod nasih agencija.
Ljudi iz Princesa sa kojima sam imao intervju su nagovestili da se na odgovor iz HR-a ceka i po 2 meseca, ali da ce se potruditi da me sto pre udostoje odgovora, tacnije u naredne 2 nedelje. :)

Hteo bi da napomenem da agencija iz Miamia ne uzima nikakvu proviziju, sve sto cu imati od troskova je taksa za vizu i lekarski pregled.

Pozdrav

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Za koju poziciju aplicirati?
« Reply #12 on: 04/July/2015 »
Zvuči sjajno. Samo pojasni ACDJ, kaj bi to bilo  :)
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline cookie007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Za koju poziciju aplicirati?
« Reply #13 on: 07/July/2015 »
I kako se zove agencija u Miamiu?
:)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Za koju poziciju aplicirati?
« Reply #14 on: 07/July/2015 »
Zvuči sjajno. Samo pojasni ACDJ, kaj bi to bilo  :)

Koliko sam upucen, na Princessu je to "cruise staff DJ" - vodi i neke aktivnosti poput sportskih (ping pong, košarka), trivija, a dosta manji dio posla mu je puštanje glazbe - za razliku od guest entertainer DJ-a, kojemu je puštanje glazbe glavni dio posla. Neka me gdin ACDJ ispravi ako sam nešto promašio :)
Once a sailor, always a sailor.