Author Topic: da l' je ikako moguce (i izvodljivo na samom brodu) povesti dete od godinu dana?  (Read 3770 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline lignjoslavka

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Imam 25 godina, tecno govorim engleski (zivela sam u Americi nekoliko godina) i imam iskustva u ugostiteljstvu, ucim nemacki i italijanski, ali imam jedan "mali" problem... imam dete od godinu dana koje ne bih mogla da ostavim, pa me zato zanima da l' je ikako moguce (i izvodljivo na samom brodu) povesti dete od godinu dana.
Totalno sam nova u ovome i apsolutno nemam bas predstavu sta bi rad na brodu podrazumevao (mada sam dobar i vredan radnik i ne plasim se nikakvog posla), tako da je ovo mozda i glupo pitanje, ali svaki odgovor bi mi bio dobrodosao...
Hvala unapred!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Moguće je, ali teško izvodivo zbog toga što bi:

1. Morala na brodu raditi u oficirskoj ulozi koja dozvoljava takve privilegije.
2. Trebala platiti za babysitting dobar dio plaće.

Čest je slučaj da oficir ima ženu i djecu na brodu u svojoj kabini, i to po nekoliko mjeseci.
Za obrnuti slučaj nisam nisam čuo.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
imala je moja supervizorka decka koji je proveo skoro tri meseca na brodu sa njom...
Moguce je za partnere sigurno, al nisam siguran za malu decu. Uostalom, i babysitting ima odredjeni raspored, te bi to morala uklopiti sa tvojim radnim rasporedom, sto bi ti zadavalo velike muke garant...
Uslov za ovo je takoje da imas single kabinu, sto ti malo pocetnih pozicija omogucava.

Na P&O recimo moze i Staff i Off da dovede nekoga da putuje sa njima uz odobrenje sefa departmana i kapetana, al ne znam da bi hteli nekoga da zaposle ako unapred znaju da ces dovesti bebu. Poenta je da se zahtev pise kad si na brodu i treba neko vreme da se odobri (kod nas si morao 14 dana ranije da podneses zahtev).
Za nekoga kome bi bio prvi ugovor, mislim da ces jako tesko to izvesti...  Svakako, sretno i nadam se da gresim...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline riri86

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
moje misljenje je da ne mozes...nema sanse da ce te primiti sa detetom na brod, gomila ljudi ima decu kuci i verovatno bi ih poveli ali to nije dozvoljeno,pa cak ni da si oficirska pozicija...jedno je da ti neko dovede dete na brod i bude tamo sa njim na odmoru ti ih vidjas kad ne radis i odu kuci za nedelju-dve.

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Prije godinu dana na Carnival Gloriju bili su muž i žena ( radili su u Medical centru kao nurse, a inače su iz francuskog dijela Kanade ) s bebom od godinu dana. I naravno  radili su suprotne smjene.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
nurse = 2 stripe officer ... (right)

Realno,  lignjoslavka, ono jeste moguce u raznim teorijama, al je isto tako moguce i da ti vanzemaljac dodje u stan i ostavi ti milion dolara (u slicnim teorijama).
Iskren savet, skoncentrisi se na alternativno resenje...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced