Author Topic: Jovana2201, Steakhouse Server, Carnival Cruise Lines  (Read 4137 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Korisničko ime: Jovana2201   
Država: Srbija
Spol: z
Kompanija: Carnival Cruise Lines
Pozicija: Steakhouse Server


  • Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Moj decko je bio taj koji je cuo za kruzere, preko neta, I on je prvi I otisao, a onda sam I ja odlucila da probam, sto da ne

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Nesto novo, drugacije, potpuno nepoznato, zelja za sticanjem  novog iskustva, da malo vidim sveta itd itd.

  • Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Preko Employment Powera, zato sto je tako bilo najbrze I najsigurnije, koliko sam bila informisana u tom trenutku, I znala sam nekoliko ljudi koji su vec uspesno otisli preko njih, pa sto da rizikujem sa nekom drugom agencijom, isla sam na sigurno.

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
E sad, ja sam se prijavila za poziciju asst waitress, jer nisam imala neke ozbiljne ambicije sto se tice same pozicije na brodu, iako sam znala da je to jedna od tezih pozicija, ali sam isto tako htela sto pre da odem pa kako bilo..

  • Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Moj intervju sa Ericom je trajao nesto duze od ostalih, kad kazem nesto duze mislim 15ak minuta, svi ostali su bili unutra minut, dva :D
I kad sam zavrsila intervju svi su se cudili sto me je tako dugo zadrzao, a ni sama nisam znala zasto, mislila sam da mozda nije bio siguran da li da mi da posao, dok na kraju nisam videla da je on meni u stvari dao drugu poziciju, pisalo je SH server, a ja sam se cudila sta li je to :D

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Uhh ne secam se bas najtacnije, ali otprilike 1300-1500e, mislim..

  • Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Jaoo to je bilo jako traumaticno za mene pojma nisam imala sta da ponesem.
Tacno je da sam vec imala decka na brodu koji je to vec sve prosao, ali on je ipak MUSKO, zar ne, pa ne moze covek na njega ni da se osloni, jer ne voli da detaljise I da lepo objasni sta zapravo treba a I ja bih uvek nesto dodala naravno.. ponela sam I previse stvari, pun jedan veliki kofer, polovina sigurno nepotrebnih stvari.. najbitnije su crne carape, dosta donjeg vesa, nekoliko kombinacija za treniranje I za preko dana kada ste slobodni, kozmetika I to je to u sustini, ne treba preterivati, ionako cete tamo nakupovati sve I svasta

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Apsolutno izgubljeno, kao da su te bacili u kavez s lavovima, pa snalazi se kako znas I umes, niko ti nece pomoci.

  • Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Pa sta znam, I ne bas, u pocetku ima tih milion treninga dobrodoslice kao, pa vam ispiraju mozak o Carnivalu, a ti nemas pojma o cemu oni to.. Menadzerka koja je drzala koledz, Polina, bila je jako fina I sve bi nam pojasnila sta god da treba, ali u tim prvim momentima tebi toliko stvari nije jasno da ti je vise glupo I da pitas :D prosto treba da prodje neko vreme da bi ti sam shvatio kako to sve funkcionise I niko ti tu ne moze pomoci..

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Kada sam dosla na brod, imala sam taj college koji je trajao tri nedelje, I tu smo ucili sve kako I sta.. bukvalno moras da nastrebas sta se sve nalazi  na tanjiru koji serviras, od zacina do ukrasa.. bilo je neprihvatljivo tesko na pocetku, mislila sam sta je bre ovo da li ste normalni pa to nijedan covek ne moze da savlada za tako kratko vreme, ali opet, posle par dana shvatis da mozda I nisi u pravu, silnim ponavljanjima svaki dan sve ti to nekako udje u glavu.. e sad, teorija je naravno apsolutno drugacija od prakse, tek tu si pogubljen, kad krenes stvarno da radis.. desavalo se da se nekim devojkama toliko tresu ruke pa su cak I prosipale vodu na goste haha ali sve ti to posle bude smesno

  • Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Pa I nije bilo toliko strasno I ograniceno. U pocetku ti je sve novo I izgubis se mali milion puta pa ti je zanimljivo, koliko sam samo puta zaboravila put do sopstvene kabine.
Uvek mozes da provodis slobodno vreme u Crew Training Centru, ima dosta korisnih kurseva..
Tu je I teretana, I crew bar naravno, a svakako, nismo u zatvoru kao sto mnogi misle, pa mozemo I napolje da izlazimo kad god imamo slobodnog vremena…sve u smemu, I nije lose..

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Prezadovoljna, jer koliko sam cula, da sam otisla na poziciju asst waitress imala bih duplo manju platu a radila mnogo vise, tako da hvala bogu I gosn Ericu

  • Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Postoji naravno, ali vrlo retko u prvom ugovoru, sto se tice moje pozicije, steakhouse servera. Promocija je u steakhouse managera, I obicno to dobijaju devojke koje su duze vreme tu I stvarno se razumeju u posao. Momci ne mogu da dobiju promociju u managera, jer se valjda Ericu ne svidja da musko bude steakhouse manager, voli covek zene valjda, ali oni uvek mogu da probaju da dobiju promociju za sommeliera..

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Na brodu hvala bogu uvek mozes da nadjes nekog s kim ces da se druzis, ima dosta nasih I svi su nekako zajedno uvek.. ne zalim se na drustveni zivot, nikako

  • Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Eh, bilo ih je raznoraznih..
Od onih koji bi sve ucinili samo da vas vide kako se mucite I gresite nesto, a ti prosto ne mozes ni sam da shvatis zasto na svetu ima toliko zlobnih I ljubomornih ljudi, do onih sa kojima ces ostati u kontaktu do kraja zivota..

  • Kako biste opisali putnike?
Haahaha e to je pitanje
Nemoguce ih je opisati, kako covek da docara te zeljnike.
Bukvalno su zeljni hrane I svega sta god da je dzabe! Kad im kazes da se vecera u steakhouse-u naplacuje, kakve su to sve reakcije hahah..oni misle da je sve besplatno!!
Za osam I po meseci koliko sam bila na prvom ugovoru nisam imala nijedan complain od gostiju jer sam uvek bila fina I puna razumevanja prema njima mada mi je toliko puta doslo da ih oteram u tri lepe, koliko umeju da budu bezobrazni.. Dobro, da ne preterujem, bilo je I normalnih ljudi, gostiju, ali uglavnom su previse zahtevni I namcorasti, ali sta sad, ipak oni nas placaju..

  • Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Bilo je vremena na pretek I sve portove sam posetila nebrojeno puta..
Srecom, imala sam dosta slobodnog vremena, pa sam uglavnom u svakom portu izlazila napolje, dok mi na kraju svi nisu dosadili I onda sam uglavnom ostajala na brodu..mada pred kraj ugovora sam bila I premorena tako da me portovi nisu narocito ni zanimali

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Apsolutno, Half Moon Cay na bahamima, prelepa rajska plaza, tj ostrvo.. nigde nista samo to ostrvce u sred mora I plazaaaa I divno tirkizno more..

  • Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Verovatno isto sto I drugi ljudi pisu, mnogo dobro iskustvo, fantasticne prilike da upoznate nove ljude, cak I prilike da dobijete razne poslovne ponude da ostanete u Americi, sto sam ja dobijala nekoliko puta (ali me to uopste ne interesuje jer ne bih volela tamo da zivim).. Poseticete bukvalno rajska mesta kakva ste imali prilike da vidite samo na tv-u pre toga..i naravno novac

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Odvojenost od porodice I prijatelja, nemate nijedan slobodan dan(samo jednom u toku celog ugovora se potrefilo da sam imala 36 sati slobodno), posle nekoliko meseci sve boli, uhh ledja, ruke, noge, kolena ma sve zivo..

  • Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Naravno, uvek, covek ne moze da docara kako je to “tamo” dok ne odes I ne vidis ne mozes ni da znas, I nista ne mozes da izgubis, samo mozes da dobijes, iskustva nikad dosta zar ne?

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Budite strpljivi (ja sam cekala na odlazak 7 meseci), naoruzajte se pozitivnim raspolozenjem I budite spremni na razne situacije I razne ljude, I dobre I zle, I ne verujte nikome preterano..

  • Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Imam 22 godine, I smatram da je ovo najpozitivnije iskustvo koje sam ikada dozivela, I pored svih losih trenutaka imacu sta da prepricavam svojoj deci I unucima.. Jednostavno, postanete malo drugaciji covek tamo negde, daleko od svega sto se desava ovde, prepusteni sami sebi, I tada u stvari shvatate koliko I sta mozete I mnogo vise cenite sebe, mislite da ste bolji od svih, a najbitnije je voleti sebe…
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline rosie2507

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Svaka čast Jovana ! za 20dana putujem i radit ću na istoj poziciji . Imam 22 godine i nadam se da će biti odlično  :-))))'
Bolje je napraviti pogrešku punom snagom svoga bića,nego pažljivo izbjegavati pogreške bojažljiva duha.Odgovornost znači prepoznati i zadovoljstvo i cijenu,izabrati na osnovi te spoznaje,a zatim živjeti s tim izborom bez zabrinutosti.

Offline neven

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
kako bi nas kapetan giovanni rekao ''verrrrrri najsss, verrrrrri guuuud''
ajd sad jovana gore na dk 4 na pljugu!  :clapping:

Offline star69

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Jovana2201, Steakhouse Server, Carnival Cruise Lines
« Reply #3 on: 28/February/2013 »
Jooooooleeeeee volim te i nedostajes miiiii  :-*

Offline Jovana2201

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Micice moj, pa to si ti :)))))) hooooooo i ja tebe,i nedostajes mi puno!  :-*