Author Topic: Prvi put, par pitanja... (Police record/ Judical record)  (Read 5120 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Menager

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Pozz svima, nadam se da nisam profulao s temom ali mi treba pomoc..

ovako

Da li neko zna neke kompanije osim EP iz ZG da traze Judical record umjesto Police record, possto imam neku kaznu na uvjerenju iz MUP-a

Znaci ja zelim na brod sa svojom suprugom, pa me takodjer zanima preko koje agencije je najbolje da pokusamo, ipak smo u braku valjda bi mogli ici zajedno.
Imamo 21godinu.

Ja sam zavrsio turisticko ugostiteljsku skolu, kao ugostiteljski tehnicar, i zanima me sa iskustvom u struci da li mogu dobiti poziciju waitera a ne ass.waitera ??
Supruga je zavrsila gimnaziju i za nju jos uvijek gledamo koje pozicije bi mogle biti..purser bi bilo dobro ali vidim da traze i fakultet za tu poziciju, mozda onda gift shop ili nesto tako (opet gledamo da i tu budu normalna primanja....nadamo se da nam neko moze nesto preporucit sta bi bilo najbolje za nju, i da navede koliko je placen taj posao)

Oboje govorimo tecno engleski, stim da supruga govori i njemacki.
I ako moze neko da navede koliki bi nam troskovi bili preko EP, koliki preko safe cruise(vidim da i oni ne traze Police record nego Judical record)

Unaprijed zahvaljujemo svima na odgovorima..


Offline filip_035

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 107
    • View Profile
Supruga je zavrsila gimnaziju i za nju jos uvijek gledamo koje pozicije bi mogle biti..purser bi bilo dobro ali vidim da traze i fakultet za tu poziciju,

Oboje govorimo tecno engleski, stim da supruga govori i njemacki.

Za pursere se ne trazi fakultet, a sa obzirom da supruga govori dva jezika, samo napred   :)

Offline Menager

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Za pursere se ne trazi fakultet, a sa obzirom da supruga govori dva jezika, samo napred   :)

mozda mi se onda ucinilo da sam vidio negdje da traze fax i 2 god iskustva...uglavnom hvala ti na odgovoru..

a sto se tice pitanja vezano za mene i za poziciju waiter u odnosu na ass waiter.. :S ??

Offline filip_035

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 107
    • View Profile
Za pursere fakultet nije potreban, dok iskustvo svi traze.  Sto se tice waitera, to mora neko drugi da ti odgovori, nisam bas kompetentan za tu oblast.

U svakom slucaju srecno.   :)

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Kazu i da traze za gotovo sve pozicije minimum srednju skolu, neki cak i 4. stepen iste, odlican engleski i iskustva iz restorana/hotela visoke kategorije, a licno znam ljude koji su na brodu, te iste poslove rade sa osnovnom skolom, kada su otisli engleski su znali malo bolje od kineskog a pored ugostiteljskog objekta A kategorije su mozda nekad samo prosli, usli unutra nisu sigurno, jos manje radili. Citaj forum detaljno, sve ce ti biti jasnije :)

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Za pursere traze iskustvo min godinu dana u hotelima sa 4* ili 5* i naravno da je to neki poznati lanac hotela (Hyatt, Intercontinental...) mada ne mora nuzno biti jer traze radno iskustvo sa inostranim gostima, fully fluent znanje engl jezika i neki napredniji nivo drugog stranog jezika (italijanski, nemacki imaju blagu prednost u odnosu na spanski recimo jer ima gomila latinosa). To je sve sto je meni/nama trazeno za Princess kompaniju.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline Krys

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Nadovezao bih se na ovu temu zapravo sa pitanjem...

Odradio sam i vizu i lekarski za Royal, ali mi i dalje iz agencije ne spominju nista u vezi Criminal Records-a bilo koje vrste. Jel moguce da to u nekim slucajevima ni ne traze ili da ja lepo odem do SUP-a i izvadim za svaki slucaj?

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
a sto se tice pitanja vezano za mene i za poziciju waiter u odnosu na ass waiter.. :S ??

Nema teoretske šanse da se sa svojim CV-jem zaposliš odmah kao waiter u restranu na oceanskom kruzeru, to jedonostavno prekriži.Mogao bi kao bar waiter možda ( tu ass nema ), i mogao bi na riječnom kao waiter (isto nema ass pozicije ).

Kad postavljaš ovakvo pitnje vidim da nemaš blage veze što je to brod i posao na brodu, malo više koristi opciju search na ovom forumu i čitaj postove drugih waitera i ass waitera da dobiješ sliku o brodu i radu na brodu!

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Nadovezao bih se na ovu temu zapravo sa pitanjem...

Odradio sam i vizu i lekarski za Royal, ali mi i dalje iz agencije ne spominju nista u vezi Criminal Records-a bilo koje vrste. Jel moguce da to u nekim slucajevima ni ne traze ili da ja lepo odem do SUP-a i izvadim za svaki slucaj?

Ako ti nisu rekli ne treba,ni meni Cunard nije trazio,tako da opusteno :D

Udav,mislim da je doticni decko vec stekao iskustvo,s obzirom da je post iz 2013 +U+

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Udav,mislim da je doticni decko vec stekao iskustvo,s obzirom da je post iz 2013 +U+

Promašio sam cijeli fudbal, nisam skužio da je tema iz 2013. , mislio sam da je nova , baš sam konj  :rofl:

Ma djaba mu i te godine iskustva, nema teoretske šanse da upadne kao restaurant server na "normalnom" oceanskom brodu, tj. ima teoretske ovako: Džda neka kompanija napravi specijalizirani Bosanski restoran na svom brodu pa im trebaju ljudi iz Bosne da rade tamo, a kompanija plati jedno cca mjesec dana obuke negdje da ih istrenura kako ce raditi. To je jedino kako znam da je netko upao kao server na kruzer, ali riječ je o Talijanu koji je godinama radio u 5* restoranuma, riječ je o novom brodu i specijalnom Talijanskom restoranu ( falilo im je ljudi ), i platili su mu navedenu obuku.


Offline joccam

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Nadovezao bih se na ovu temu zapravo sa pitanjem...

Odradio sam i vizu i lekarski za Royal, ali mi i dalje iz agencije ne spominju nista u vezi Criminal Records-a bilo koje vrste. Jel moguce da to u nekim slucajevima ni ne traze ili da ja lepo odem do SUP-a i izvadim za svaki slucaj?

Sve je moguce, ali evo moj slucaj. Prosao interview 27.7. za Carnival i rekli su mi da bi mi ukrcaj trebao biti pocetkom septembra da bi se neki dan igrom slucaja otkrilo kako nisam poslao uverenje prevedeno na engleski koje kompanija zahteva,a koje mi iz agencije niko nije prethodno trazio. Znaci izgubio sam 20 dana bzvz

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Promašio sam cijeli fudbal, nisam skužio da je tema iz 2013. , mislio sam da je nova , baš sam konj  :rofl:


yep

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)