Author Topic: C1/D Viza - postupak od A do Ž (Zagreb)  (Read 10845 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline rosie2507

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
C1/D Viza - postupak od A do Ž (Zagreb)
« on: 30/January/2013 »
Heloooou
Ovako opisat ću moj postupak od početka do kraja. Vjerujem da će pomoći onima koji prvi put apliciraju za vizu.
Pa da počnem ... Probudih se jedno jutro i reko danas je dan za počet ganjat vizu. I otišla u fotostudio ,slikala se samo za vizu s naglaskom da mi sliku stave na usb i to samo jednu. ( uzeli mi 40kn ,pa mi je malo žao što nisam uzela čitav set  :smack: ,eto ti kad čovjek oće uštediti pa se zezne . )
I otišla na stranicu americke ambasade i ispunila Aplication form ,naravno prvi put sam zabrljala , malo sam ga krivo ispunila jer nisam znala da trebam slijediti upute agentice koje nam je poslala na mail . Pa sam krenula ispočetka ,ovaj put je sve bilo o.k. . Uploadala sliku , pitanja iskreno i konkretno odgovorila , dobila aktivacijski kod .
Kad ispunite taj aplication na kraju dobijete prikaz vaše vize , taj dio isprintate i ponesete na sastanak. Nakon ispunjenog aplicationa usmjere vas na drugu stranicu koja je cijela na hrvatskom i ne vidim svrhu al ajd ko me pita .
Na toj stranici samo pratite postupak , morate se registrirati bla,bla . I doći ćete do dijela na koje vas trazi kako ćete uplatiti 944,ookn .
Internet bankarstvom ili ćete otići u Pbz i osobno to obaviti . kad se odlučite i ukoliko odabir bude PBZ kao moj čitajte dalje a ako ne par rečenica preskočite. na toj stranici dobijete neki broj , uglavnom morate ga isprintati jer taj broj vam treba u banci . i odete što prije u banku jer kad ispunite sve imate 2 dana da uplatite iznos. I tako sam ja otisla u banku , naravno tamo sam čekala 45 min da shvate novi princip uplate bla,bla. I čuj sreće teta na šalteru me onako čisto da ubijemo vrijeme upita a šta je razlog putovanja . kad je čula da idem na cruiser raditi mislim da je u meni vidjela sv. Petra ,odma osmjeh od uha do uha , zeli moj broj jer joj sin planira na cruiser pa ako je ikako moguce da se on meni javi da mu objasnim sve detaljno . I tako smo malo pričale , mislim da joj je veći cilj bio da se sa sinom upoznam hahahhahahahhahaha  al šalu na stranu . i tako ispunila ja to ,platila i odlazim zadovoljna s lakšim novčanikom iz banke . Nema veze ...isplatit će se
drugi dan odem na stranicu da vidim dal mogu unijeti kod koji sam dobila i sve prihvaca i izbaci mi kalendarcic da si biram datum uvauuuuu
odabrala sam isti dan kao i kolega ,tako da se upoznamo i službeno . Razlika u terminima 15min . Znaci petkom rezervirala termin za srijedu . Tj. danas  :D
i jutros ja laganini put pod noge i na američko tlo u Buzin . smrzavala sam se vani dok sam čekala red ( savjet - ukoliko ovih hladnijih dana imate zakazan termin , dobro se obucite jer bez obzira na termin , mozete doci na red malo kasnije a bome u 8 ujutro u jaknici ti se krv sledi. )
Prozove me striček u uniformi i ulazim . Unutra svi nasmijani , rekoh ja njima : Good morning a oni u smijeh i jedan od njih kaže : ovdje ćemo po našem i gleda mi u torbicu ,uzeo mobitel . . .
Nakon toga teta s detektorom metala pa sam malo pozirala pred njom i tako i uputili me u drugu zgradu . Kad sam vidjela kud idem prvo sam pomislila - Bože ,ovo je ko Big Brother hahhahahhaha
i dolazim u drugu zgradu unutra opet striček u uniformi , kaže mi da uzmem broj i da sjednem te čekam na red. A meni hladno kvrapcu! ko prutić sam se tresla . Došao moj red na šalteru , tražila me svu dokumentaciju ( Loe,putovnicu,pomorsku,aplication form i dam joj ja svoje slike ,rekoh nek ima žena meni ionako ne trebaju koliko ih imam. Tražila me otiske svih prstiju i vratila mi moje slike  :nono:  ...niiiiiijeeeeee htjeeeeelaaaaaa  ,nije htjela...
i opet čekanje ... zadnji korak . I opet dolazim na red kod nekog finog gospodinčića koji parla ingliš . i smješkamo se nas dvoje tako , pitao me šta ću raditi na brodu , i tako ja njemu pričam i iznenadi me pitanje tipa : " Naveli ste da ste na zadnjem poslu dobili otkaz -objasnite. i pričam ja njemu razlog u biti nije otkaz u pitanju već sam na čekanju . Nije nam ugovor produžen bla,bla... trebao se outlet novi otvoriti i nije i nas "nove" su stavili na čekanje dok se ne otvori . i smije se on meni i kaže to nije otkaz ,vas tu posao čeka samo je pitanje kad. Rekoh ja njemu čeka mene i Amerika i tako malo veselja i kaže mi : viza vam je odobrena , pokupite ju sutra do 3 sata. ..  i tako cijeli taj proces je trajao 40ak minuta.  Na izlasku su mi vratili mobitel i to je to .
Baš se nekako korisno osjećam cijeli dan , ovo je veliki korak , nema više nazad :)
Pisat ću uskoro .... eto malo mi se švrljalo pa rekoh da prenesem svoje iskustvo . Baj -baj .
Kvrapcu , neće valjda biti problema što sam iznijela cijelu proceduru a sve drže u tajnosti?
Bolje je napraviti pogrešku punom snagom svoga bića,nego pažljivo izbjegavati pogreške bojažljiva duha.Odgovornost znači prepoznati i zadovoljstvo i cijenu,izabrati na osnovi te spoznaje,a zatim živjeti s tim izborom bez zabrinutosti.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: C1/D Viza - postupak od A do Ž (Zagreb)
« Reply #1 on: 30/January/2013 »
Ako budeš imala vremena i sa broda da nam pišeš, vidim da ti ne manjka inspiracije ni poleta i kvrapcu biće VRLO interesantno čitati tvoje priče, utiske i doživljaje! :uzdravlje:

Offline lajchi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: CCL
  • Job Title: ETM
Re: C1/D Viza - postupak od A do Ž (Zagreb)
« Reply #2 on: 30/January/2013 »
Bio sam u ambasadi u ponedjeljak radi vadenja nove vize (stara istekla) i evo jos jedan dodatak oko preuzimanja Vize po novom.

Putovnicu mozete podici sami drugi dan u 15h, sto je i uvijek bilo, a imate i opciju da vam putovnicu pokupi DHL i onda vas putovnica ceka u DHL centrali u gradu koji ste odabrali kod odabira termina (ako se ne varam, to je Zagreb, Rijeka, Split, Dubrovnik..). E sad tu nastaje problem, ako zelite da vam putovnicu kasnije dostave, sto bi bilo i logicno jer se mnogima ne isplati voziti par stotina kilometara samo radi toga, to nije moguce, iskljucivo se podize osobno. Eto i sluzbenog objasnjenja od DHL-a:

"Vaša putovnica nalazi se u uredu DHL Zagreb,  u Utinjskoj 40 , Zagreb gdje je možete preuzeti svakog radnog dana od 07.30-20.00 sati  odnosno subotom od 08.00.-12.00 sati.

 

Temeljem dogovora sa Američkom ambasadom  DHL nema mogućnosti dostave putovnice do Vaše adrese, Već je sami možete preuzeti na gore navedenu adresu. Za dodatne informacije budite slobodni kontaktirati nas putem našeg pozivnog centra na tel 01/6651-111. "


Zato pripazite kad odabirete opciju sa DHL-om....

Offline filip_035

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 107
    • View Profile
Re: C1/D Viza - postupak od A do Ž (Zagreb)
« Reply #3 on: 30/January/2013 »
iznenadi me pitanje tipa : " Naveli ste da ste na zadnjem poslu dobili otkaz -objasnite.

Nisam jos nikad bio u fazi za vizu pa mi ovaj deo nije jasan.

Kako je taj lik znao tvoje poslove, gde si i kada radila?
Jel se na intervju nosi i CV ili nesto drugo?

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: C1/D Viza - postupak od A do Ž (Zagreb)
« Reply #4 on: 30/January/2013 »
Filipe, kad budeš ispunjavao online aplikaciju za vizu, sve ćeš da im propevaš. :giggle:

Offline rosie2507

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: C1/D Viza - postupak od A do Ž (Zagreb)
« Reply #5 on: 30/January/2013 »
Tako je Prinče :)
Uglavnom prilikom ispunjavanja te online aplikacije pjevas  o svemu pa tako i o poslu ,zato sve treba iskreno pisati jer oni poslije imaju uvid u sve vase podatke a vi ako ste slagali nesto mozete zaboraviti i eto ti ga ,kvrapcu sve   :-))))'
Naravno da cu se javljati s broda , obozavam pisati tako da me se necete lako rijesiti :neceici:
Bolje je napraviti pogrešku punom snagom svoga bića,nego pažljivo izbjegavati pogreške bojažljiva duha.Odgovornost znači prepoznati i zadovoljstvo i cijenu,izabrati na osnovi te spoznaje,a zatim živjeti s tim izborom bez zabrinutosti.

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: C1/D Viza - postupak od A do Ž (Zagreb)
« Reply #6 on: 05/March/2014 »

Na toj stranici samo pratite postupak , morate se registrirati bla,bla . I doći ćete do dijela na koje vas trazi kako ćete uplatiti 944,ookn .
Internet bankarstvom ili ćete otići u Pbz i osobno to obaviti . kad se odlučite i ukoliko odabir bude PBZ kao moj čitajte dalje a ako ne par rečenica preskočite. na toj stranici dobijete neki broj , uglavnom morate ga isprintati jer taj broj vam treba u banci . i

drugi dan odem na stranicu da vidim dal mogu unijeti kod koji sam dobila i sve prihvaca i izbaci mi kalendarcic da si biram datum uvauuuuu


 nije mi ovaj dio jasan baš,
da li si taj broj koji si dobila na stranici morala upisati u opis plaćanja ili poziv na broj na uplatnici?
kakav si to broj dobila u pbz banci kojeg sada moraš unijeti na aplikaciji od ambasade, jel to broj autorizacije uplate, tj potvrde da je banka zaprimila uplatu?

"It always seems impossible until it's done"

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
Re: C1/D Viza - postupak od A do Ž (Zagreb)
« Reply #7 on: 05/March/2014 »
To je obican broj naloga za uplatu,ja sam stampao ceo nalog i sa njim isao u banku i taj isti broj ti posle treba pri online zakazivanju...samo sacuvaj uplatnicu i broj je tu  :)
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: C1/D Viza - postupak od A do Ž (Zagreb)
« Reply #8 on: 05/March/2014 »
gdje se upisuje taj broj na uplatnici? u Poziv na broj odobrenja?

"It always seems impossible until it's done"

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
Re: C1/D Viza - postupak od A do Ž (Zagreb)
« Reply #9 on: 05/March/2014 »
Ne mozes ti sam da pravis to,nije klasicna uplatnica.Kad popunis online zahtev za vizu dobices da odstampas `nalog za uplatu` koji nosis u banku i na kome se nalazi taj broj.Kad uplatis to u banci dobices uplatnicu na kojoj se nalazi identican broj koji ce ti kasnije trebati da zakazes termin.Evo ti i primera kako izgleda https://imageshack.com/i/n1t3faj
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: C1/D Viza - postupak od A do Ž (Zagreb)
« Reply #10 on: 05/March/2014 »
rosie je napisala da se može i internet bankarstvom zato pitam...

"It always seems impossible until it's done"

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
Re: C1/D Viza - postupak od A do Ž (Zagreb)
« Reply #11 on: 05/March/2014 »
To bi bilo super da moze (ja sam sat vremena cekao u redu u banci da uplatim).Video sam da ima opcija da se plati i online (karticom).Za ebanking ne znam,ja nisam video tu opciju a koristim je godinama,ne pamtim kad sam zadnji put usao u disribuciju da platim struju  :rolleyes:
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor

Offline taj?i2807

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: C1/D Viza - postupak od A do Ž (Zagreb)
« Reply #12 on: 08/March/2014 »
ja sam ovaj tjedan dobila vizu, nisu me pitali za pomorsku, pitao mpar pitanja - koja pozicija, kolka bude plaća, šta sam prije radila, da li sa udana, dal živim sa roditeljima, i kasnije me pitao kako mi je bilo u Australiji pošto je vidio u putovnici... Viza je bila gotoova drugi dan u 15h. Sretno svima  :party: