Author Topic: arija7, Cabin Stewardess, Uniworld River Cruises  (Read 4261 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Korisničko ime: arija7
Država: Hrvatska
Spol: Z
Kompanija: Uniworld River Cruises
Pozicija: Cabin Stewardess


  • Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Prvi put cula za rijecne kruzere od brata.
On se samo pokupio i otisao na interview u agenciju tamo neku za koju ja nikad nisam cula-koje nepovjerenje je tad bilo,pogotovo jer je on puno mladji od mene i odlucio samo eto tako malo otici ploviti….

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Prije svega ucmalost i dosada na starom radnom mjestu…
svaki dan jedno te isto, iako posao slovi kao vrlo zanimljiv, nakon puno godina u toj bransi-dosadilo mi vise.
Drugo, placa-redovna, jos u istom mjesecu za taj mj.-za ove hrvatske prilike, zvucalo je nevjerojatno da takvo sta negdje postoji…putovanja…

  • Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Prvo pokusala preko Riverside (svaka cast na ljubaznosti i trudu), redovnim putem, medjutim duuuuuugo cekanje i nista, a onda pokusala direktno preko brata dobit interviw i vrlo brzo sam se ukrcala-poucak, trebala sam odmah tako, jer sve ostalo je ceeeeeeeeeekanje i gubitak puuuuno zivaca- znam nije to bas neki nacin, ali eto i vani ponekad prolazi…

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Uniworld, pozicija cabin stewardess, jer sam htjela promjenu, dosadio mi bar jakoooo, mada sad nakon godine u HK opet razmisljam o tom radnom mjestu

  • Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Prvi interview, kad sam pokusala redovim putem preko agencije, trajao je kratko, nista posebno.
Sljedeci put preko brata, interview je bio drugaciji, u kaficu hotela, skoro sat vremena ali opustena prica o svemu i svacemu, malo o poslu-ali mislim da je bilo jako bitno kakav cu dojam ostaviti kao osoba tad na gospodju iz kompanije…

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Bez agencije,  samo avionska karta do Cologne, nekih 150 e plus viza 6o e

  • Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Samo sam se malo vise trudila pricati na engleskom jer sam mislila da ce mi trebati svake sec na brodu, ali nije bilo bas tako.
Ponijela sam svakako svega previse, pogotovo kozmetike i odjece-na kraju se pokazalo potpuno nepotrebno vecina toga…

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Ufff,jako cudno..
koliko god se pokusas spremiti opet ostanes puff u cijelom tom sistemu koji je meni bio potpuno drugaciji od svega sto sam prije, tolike godine radila…ali na neki neobican nacin koliko god mi je bilo sve cudno I strano bio je to dobar osjecaj-kad postignes nesto sto toliko dugo zelis i cekas…svidjelo mi se jako…naravno bilo je i smjesno, krenes na jedan koridor pa skuzis da si negdje potpuno na drugoj strani broda od one di si krenuo….

  • Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Jako puno,svi od prvog do zadnjeg su bili jako prijatni i prijateljski prema meni, lijep osjecaj dobrodoslice i pripadnosti od prvog koraka na brod (jos ako si prije toga satima za taj korak skupljao hrabrost uz Bacardi…)…….

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Da, moja Hk je stalno bila sa mnom prve dane i od velike mi pomoci cijelo vrijeme, takodjer i kolege za svaku pohvalu

  • Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Nisam imala problema sa tim nikakvih, brzo sam se naviknula, I bas naprotiv moja sasava i jako pozitivna cimerica mi je puno uljepsala zivot na brodu, a i na rijecnim brodovima je jako zgodno sto zaista vrlo cesto mozes izaci sa broad…svaki dan si negdje u nekom mjestu i ako imas vremena lako je zbrisati  van…

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Placa je tolika koliko pise u ugovoru koji dobijes ali i tip je bio poprilicno dobar tako da se zaradi lipo ali…puno izlazaka, puno shoopinga rezultira svakako potrebom za jos jednim koferom sljedeci put kad ides kuci… to bas i nije bilo sjajno …mana rijecne plovidbe ili bolje receno moja osobna mana.

  • Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Svakako postoji, samo ponekad je malo cudna logika kojom netko napreduje ili ne napreduje…ali ako radis dobro, imas se cemu nadati to je sigurno.

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Drustveni zivot je bio vrlo dobar, jako puno ljudi s nasih prostora, engl. u tom slucaju potpuno nepotreban
Dosta izlazaka u grad, ako ne van, onda cugica i party na sundecku…smjeh i zezancije…

  • Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Raznolikost u svakom pogledu ali uglavnom normalna ekipa koja je dosla nesto zaraditi a uz to i imati kakav takav zivot-nije bilo dosade.
Naravno uvjek ima poneki asocijalni tip ali ignore i furas svoj film…

  • Kako biste opisali putnike?
Uffff……uglavnom stari ali vecinom simpaticni, poneki gnjavator tu i tamo al onog dana kad se iskrcaju jednostavno ih zaboravis i cekas neke nove…bolje

  • Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
S obzirom na moje radno vrijeme, jako puno slobodnog vremena i mislim da ne postoji ni jedno mjesto gdje smo bili s brodom a da ga nisam obisla i razgledala

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Jesam, u dva preslatka bajkovita gradica u Njemackoj…I odlasci na bazene u Bugarskoj

  • Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Nikad dosadno uvijek se nesto desava, puno razliciti ljudi puno razlicitih razmisljanja, naucis se boljoj i vecoj toleranciji,strpljivosti,vise novcica na racunu ako nisi kao ja…. :) spoj zarade i putovanja…

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Nisi doma sa obitelji, moras biti jak u glavi ako zelis izdrzati, jer ponekad ipak pozelis zamjeniti sve te ljude tamo za dvoje svojih prijatelja od doma i kavicu s njima,isto tako ponekad ti dodje da vristis kad vidis kako neke stvari su toliko jednostavne, a oko njih se toliko komplicira, a tvoje je da to sve odslusas bez nekih velikih prigovora….

  • Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Bih uvijek ako zaista zele, takav nacin zivota, jer zaista mislim da se svi slazemo koji radimo na brodu ipak je to nacin rada i zivljenja koji te kao osobu poprilicno promjeni…
zasto? pa zanimljivije je u svakom slucaju, putujes i mozes puno toga nauciti i o sebi i o svijetu oko sebe…razlicitost kultura, nacija, religija…to doma ipak ne srecemo u tolikoj mjeri…i da, sigurno se cijeni tvoj rad bar malo vise nego jos uvijek tu kod nas

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Pripremite puno strpljenja i zivaca jer ce vam trebati dok cekate na ugovor,,naravno sredjivanje vize je kod nas jos uvik traumaticno iskustvo pa ce vam veliko strpljenje i tu trebati ali ljudi isplati se ako to zaista zelite i imate svoje dobre razloge zasto bas aplicirate za rad na brodu….i okrenite sve u svoju korist, pobrinite se da vam bude dobro, ne gledajte sta ce tko od ljudi misliti o vama, u toj industriji se sve tako brzo mjenja i rotira tako da zaista ne vrijedi gubit zivce i zdravlje na ljude koji su negativni za sve i u svemu…samo pozitivno naprijed

  • Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
   
Zivot na brodu nije uvijek lagan, ali moze biti : vrlo dobar, zanimljiv i …lijep.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline onegirl

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
 :clapping:
"Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover."

Offline Chicky

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Moglo bi i vise ovakvih intervjua  :-))))'