Author Topic: da li ja moram vaditi vizu za UK kada do?em u Southampton?  (Read 3144 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline TeeLV

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Pozz svima..

Imam jedno pitanje za vas znalce :) meni je ovo 1.ugovor pa mi nije nešto jasno, naravno  :waiting:
Uglavnom, imam ukrcaj u Miami-u uskoro, imam C1 D vizu i sve što treba, no zanima me jedna stvar   :)
Vidjela sam da moj brod za 3 mjeseca ide u Southampton i od tamo ide po Europi, pa me zanima da li ja moram vaditi vizu za UK kada dođem u Southampton? Ili kako to ide? Ili to kompanija sve sredi?  Naime, prije 3 godine su mi odbili ulazak iz stvarno nepoznatih razloga (sumnjali su da ću ostati, makar neznam po čemu i makar mi nikad nije to bila namjera i makar sam već bila u UK prije turistički i vratila se na vrijeme u Hrvatsku, nikad ništa ilegalno nisam napravila nigdje) u UK i sad me brine da ću imati sa time problema kada mi cruiser dođe u UK? :(
Hvalaaaa puno :uzdravlje:

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
nemoras
 

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
U najgorem slucaju nes moci izaci u UK i to je to. :)

Sta se sekiras.

I sta ti nije lakse da odes u MSI i pitas i oni ti lijepo objasne.

Offline TeeLV

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Jeee :D  :run: Hvala :)

Ja neznam što je MSI pa eto :) hehe ja sam teškiii amater, 1.ugovor tek idem sad pa još nemam pojma 99% stvari  :smack:
Hvala puno na odgovoru, super ste  ="" 

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Ma nema problema, UK je clanica EU, nama ne treba viza za EU clanice, neznam ni koliko puta sam izlazio u UK van broda u zadnjih 5-6 godina i nikad mi nije trebala viza, tako da nece biti problema sa time.
 

Offline TeeLV

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Odlično!  :-))))' Sad mogu mirno spavati, već sam se zabrinula hehe  :smack:

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Ako  se ukrcaš u Americi treba ti US viza kao i meni,brod na kojem sam ja bio 3 meseca je radio Englesku,Škotsku,Irsku,... i nikad nisam imao nikakvih problema a poznato je da Srbima treba viza za Uk.Na brodu ti uzmu pasoš i daju ti Laminex sa njim možeš i na Mars.Nemaš frke . . .
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Rumljanin je skrenuo pažnju na bitan detalj: kad počneš da radiš na brodu, nemaš više kod sebe ni pasoš ni (naravno) vize u njemu, sa broda nadalje izlaziš samo sa legitimacijom/ID/karticom koju dobiješ na brodu. Viza ti treba samo za zemlju u kojoj se ukrcavaš, a nakon ukrcaja si član posade... što je bitno drugačiji status od turiste na primer. Kompanija svojom papirologijom rešava sve te zakonske zavrzlame vezano za svoj brod, teret, putnike, posadu, otpad, vodu, gorivo i ko zna šta sve još.

Evo za pola sata sa tom crew ID karticom izlazim na Bahame (kao član posade), a državljanima Srbije čak i za Bahame treba viza (kad idu kao turisti).

Offline TeeLV

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
 ="" Super ste!! Sve gledam koliko informacija imate a ja kao tele nemam pojma ništa o ničemu  oT hehe
Hvala vam svima puno na odgovorima i pojašnjenjima i nadam se da ću i ja biti kao i vi puna znanja uskoro jer se stvarno osjećam kao i***t  hehehehehhe  :yeah:

Pozzzzzz  :uzdravlje:

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Ma daj, niko se nije naučen rodio, svako iskusan je na početku bio "i***t". Znači, krećeš sa provereno pouzdane tačke. :giggle:
:uzdravlje:

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Jedna od prednosti nas mornara  :plovim:
Why Always Me?