Author Topic: Dolazak na aerodom u Miami-u ->IMMIGRATION/procedura  (Read 16928 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline TeeLV

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Pozdrav svima, 

malo sam čitala i vidjela negdje da kada se sleti u Miami da te drže 3-4 sata na Immigration-u i ispituju 1000 pitanja, čak sam vidjela da neke nisu pustili   -()- 
Pa me zanima što sve pitaju i kakva je to u biti procedura?

Hvala svima :)

Pozzzz

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Mene su u New York-u samo pitali je l' mi to prvi ugovor i to je sve, osim popunjavanja jednog papira i čekanja da dođem na red, ostatak procedure je trajao manje od 10 minuta (i uglavnom se sastojao od mog sedenja dok službenik završi papirologiju). :yeah: Baš me zanima što Miami toliko komplikuje... možda zato što je "dole" i gomila Latinosa preko njega ulazi u Ameriku. Ali onda ne bi trebalo nas toliko da zezaju. -()-

Offline TeeLV

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Hmmm.. neznam stvarno što im toliko tamo treba da te puste a u New York-u uđeš u 10tak minuta..zato me i zanima što pitaju, što ti rade, kako to sve izgleda itd.  :hmm:

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Nije bas 3/4 sata. Oko sat, sat i pol te drze. Obicno je guzva. Al to je samo za crewmembere sa C1/D vizom, ko ima B2 on nemora da ceka nista.

Obicno postave par pitanja i ako si sumnjiv pregledaju vas, prtljagu itd. Mene su prvi put ful pregledali i ispitali nako nekih 5 min intervju. Svaki sljedeci put cekam samo red, obicno su problemi sa filipincima i indonezanima, svaki put kad dodem u miami bude njih ispred mene i njih uvjek sa strane vode i nes ispitivaju a sto je najgore svi su blijedi ko krpe tamo, izgledaju krivi. xD

Offline TeeLV

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
haha :) Ma ja uvijek izgledam kriva kad me netko ispituje, neznam zašto lol Ah, nadam se da neće biti problema  :plovim:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Dolazak na aerodom u Miami-u ->IMMIGRATION/procedura
« Reply #5 on: 01/February/2013 »
To je obicno treniranje strogoce.
Bilo bi im pametnije da provjeravaju kontejnere.
Ako ce im doci terorista u US doci ce u kontejneru, a ne kao jadan mornar sa C1/D vizom.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: Dolazak na aerodom u Miami-u ->IMMIGRATION/procedura
« Reply #6 on: 01/February/2013 »
Samo opušteno, uvek se oni prave tako strogi... Najsmešnije je kad su ti carinici neki klinci od svega 18 godina, pa mi se tu nešto mršte i ispituju me kao da mi je Sadam Husein bio kum na krštenju  :rofl:
Though she be but little, she is fierce!

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: Dolazak na aerodom u Miami-u ->IMMIGRATION/procedura
« Reply #7 on: 15/February/2013 »
ma pitat ce te kamo ides, i neke ce nasumice odvesti u jednu sobu iza gdje ces sjediti dok oni zovu kompaniju da vide jel su svi papiri u redu, onda te pozovu i postave mozda dva pitanja i ides dalje.

ne puste te samo ako vristis ko ludakinja i trcis po sobi dok se ne zabijes u zid  :run:

Offline sneguljicica

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Dolazak na aerodom u Miami-u ->IMMIGRATION/procedura
« Reply #8 on: 15/February/2013 »
ja sam u Majamiju cekala da dodjem na red oko tri i po sata,a onda zavrsila za 5 min. cika mi uzeo loe i pitao na koji brod idem,gde se ukrcavam i koji mi je ugovor po redu. i to je to. i onda sokirana:kad sam izasla odatle,moj jadan koferčić sam stoji na sred ogrooomne sale-čekaonice,šta li je već, i čeka me  :D

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Dolazak na aerodom u Miami-u ->IMMIGRATION/procedura
« Reply #9 on: 15/February/2013 »
ja sam u Majamiju cekala da dodjem na red oko tri i po sata,a onda zavrsila za 5 min. cika mi uzeo loe i pitao na koji brod idem,gde se ukrcavam i koji mi je ugovor po redu. i to je to. i onda sokirana:kad sam izasla odatle,moj jadan koferčić sam stoji na sred ogrooomne sale-čekaonice,šta li je već, i čeka me  :D

pa jasno, poslije 3.5 sati, osto samo mali mujo  :D
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Dolazak na aerodom u Miami-u ->IMMIGRATION/procedura
« Reply #10 on: 15/February/2013 »
ja sam u Majamiju cekala da dodjem na red oko tri i po sata,a onda zavrsila za 5 min. cika mi uzeo loe i pitao na koji brod idem,gde se ukrcavam i koji mi je ugovor po redu. i to je to. i onda sokirana:kad sam izasla odatle,moj jadan koferčić sam stoji na sred ogrooomne sale-čekaonice,šta li je već, i čeka me  :D

Dobro da si ispunila upitnik da pa drugi crewmemberi znaju sta ih ceka. :D

Offline lajchi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: CCL
  • Job Title: ETM
Eto vam svijeze informacije za Miami aerodrom i imigraciju, koju sam jucer obavio...

Kao sto je prije receno, ceka se na red da se do sluzbenika dode uzasno puno. Ja sam cekao tocno 2 sata. Kad sam pu prilozio LOE putovnicu i odgovorio kamo idem, mi je rekao da moram na dodatnu provjeru i da na to SVI crewmemberi moraju ici, i tako je i bilo. Uzme putovnicu, odvede do cekaonice i tako se ceka dok ne dodes na red, uzmu ti otiske prstiju po valjda 100ti put i onda opet cekas da drugi sluzbenik provjeri sve dokumente, a ako si im sumnjiv onda ides na dodanto ispitivanje, sto ja fala bogu nisam morao. Taj drugi dio je potrajao sat vremena.

Znaci sve skupa, cekanje se svelo na 3 sata za obavljanje imigracije.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
3 sata... :pad: Ispada da je, ko može da bira, bolje da mu point of entry bude neki drugi aerodrom, a onda da domestic flight-om dođe u Miami.

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Evo i moj utisak, kad sam dosao iz Europe cekao sam sigurno 3 sata na aerodromu, ali kad sam drugi put letio iz Antigue, onda nije bilo problema, sve sam prosao za 5 minuta...

Offline Vukas

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Dva puta sam sletao u Majami, i oba puta sam imao loše iskustvo.
Prvi put - prvo kod carinika mala prica, provera otisaka...
Pa onda u kancelariju čekanje da pozovu kompaniju i onda cekanje na shuttle bus za hotel sve ukupno oko 3,5 sata + su kolegu cimali oko prtljaga  oT

Drugi put greskom Lufthanse zagubili su mi prtljag na koji sam cekao 3 nedelje da stigne na brod, i ako sam ga podigao u Majamiju nisam mogao istim letom da ga nosim.Kasnije sam nasao ceduljicu u njemu da ga je carinska sluzba Majamija otvarala i pregledala  :waiting: