Author Topic: Dolazak na aerodom u Miami-u ->IMMIGRATION/procedura  (Read 17000 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Falcon_ns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 162
    • View Profile
meni su samo cestitali rodjendan  :uzdravlje:

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Malopre sam preživeo bauk zvani Miami immigration. ;D

Bukvalno minut ili dva kako sam stigao i stao u ogroman red, odjednom se pojavila devojka sa foruma koja me je prepoznala ko zna kakvim sokolovim vidom (čestitam joj, ja belu mačku nisam video posle preletanja Atlantika) i rekla da ona i drugarica već čekaju negde na početku reda blizu immigration šaltera. Ni pet ni šest, reče ona meni "Hajd' kod nas" i krene da preseca redove... ja je pratio i pretekao bar jedno 500 ljudi, ali sam ipak stao jer mi je bilo neprijatno. U svakom slučaju mi je mnooogo pomogla! :run:

I pošto su ipak bile ispred mene, one su završile sa šalterom i odveli su ih u "sobu za ispitivanje", a ja sam još malo čekao red. Kad sam stigao do šaltera, policajac me je samo pitao da li mi je prvi ugovor... kad je čuo da nije, predao mi je sve papire i rekao da mogu da nastavim dalje (bez odlaska u prostoriju za dodatne provere).

Sve u svemu, za oko pola sata sam sve završio. :yeah:

Offline Belgrade

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Sleteo sam i ja tamo 13.aprila, stvarno nista spec. Cekanje u redu oko sat vremena i 2-3 pitanja na salteru i cao. Nije prvi put pa mozda zato...
Ko rece da svi idu na ispitivanje ne znam odakle mu ta nebuloza?
Inace kolega indijac kome je tada bio sedmi ugovor je bio u sobi jedno 2 sata....jbg,sve zavisi kako im se svidite  :tuctuc:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Sleteo sam i ja tamo 13.aprila, stvarno nista spec. Cekanje u redu oko sat vremena i 2-3 pitanja na salteru i cao. Nije prvi put pa mozda zato...

Nije u pitanju broj dolazaka, ja sam se vraćao 15ak puta, i uvijek sam poslije čekanja u redu, odveden na dodatno čekanje i provjeru, a nisam primjetio da se bilo koji crew-member izvukao.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Belgrade

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Sta li ga znam Shefe, bilo je dosta crew-a ispred mene i prosli su skoro svi iz prve, osim par zutih i indusa...

Offline CRNOGORAC

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
ja sam ga ugasio ako se budem ukrcavao preko majamija ...mene cimaju na sve granice imam finu facu ali od 8380740 ljudi na mene pokazu da me provjeravaju ...ali i to ce se proc kao i sve

Offline nemoguc

  • Registered
  • *
  • Posts: 128
  • See you in next life...
    • View Profile
Re: Dolazak na aerodom u Miami-u ->IMMIGRATION/procedura
« Reply #21 on: 12/October/2013 »
Vidim kolega da si pun korisnih informacija,pa me zanima da li mogao imati problema tijekom putovanja,ukrcavanja i ostalih za*****ancija sve dok ne dodjem do tacne za barom sa engleskim u pismu, jer mi writing bas i nije najjace...pozzz :D
I'm gonna show you, how great i am !    M. Ali

Offline CRNOGORAC

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Dolazak na aerodom u Miami-u ->IMMIGRATION/procedura
« Reply #22 on: 22/October/2013 »
sta popunjavas na tom papiru ima li puno ?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Dolazak na aerodom u Miami-u ->IMMIGRATION/procedura
« Reply #23 on: 22/October/2013 »
... da li mogao imati problema tijekom putovanja,ukrcavanja i ostalih za*****ancija sve dok ne dodjem do tacne za barom sa engleskim u pismu, jer mi writing bas i nije najjace...pozzz :D

Po dolasku na aerodrom u US, ima jedan škakljiv moment, a to je kada stižeš pred Imigracionog oficira (koji su u pravilu sretni dobitnici američkog državljanstva iz Južne Amerike, Mexico, Jamaica, Kuba ...) i kada im/joj trebaš predati neki papir (zaboravih svrhu).
Uglavnom, cilj toga je da na licu mjesta trebaš odgovoriti na nekoliko pitanaj tj. napisati ih. Ako ti ne ide, znači da ti je netko sve do tog trenutka pomagao, i da se nećeš moći snaći u US. Tako to oni vide, i pažljivo promatraju kako ljudi ispunjavaju taj dokument.

Ja sam jednom dolazio zajedno sa tipom koji je radio u Australiji dugo godina, ali ona crnkinja na aerodromu to nije mogla znati jer je imao hrvatski pasoš.
Pošto znam kada treba sagnuti glavu i ne pitati ništa, ispunio sam i jedno pitanje u obrascu za koje lijepo piše da ga se ne ispunjava na papiru, ali teta je, da si ubrza posao, nalijepila na staklo da svatko to učini za sebe.
Ja sam lijepo odgovorio i na to pitanje, ali australo-hrvat nije. Točno sam znao šta slijedi.
Dok se on svađao sa njom tražeći njenog supervisora(!), i galamio o ugnjetavanju prava, inzistirao da čita naglas šta je na dokumentu precizirano o tome tko treba ispuniti obrazac, ja sam već pio kavicu u hotelu.  +U+
Potom sam se okupao u kadi.  :bathtime:

Došao je za mnom nekoliko sati kasnije, ispijen, ižvakan i ispljunut. Dobro je i prošao, jer trebaš biti svjetski moron da se svađaš sa US Imigracijskim oficirima.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline nemoguc

  • Registered
  • *
  • Posts: 128
  • See you in next life...
    • View Profile
Re: Dolazak na aerodom u Miami-u ->IMMIGRATION/procedura
« Reply #24 on: 22/October/2013 »
Ma naskrabat cu ja nesto i nekako,valjda cu proci kada vide da pak govorim odlicno...Ah da, da li postoje slucajevi gdje nisu pustili nekoga zbog tog. Hvala...
I'm gonna show you, how great i am !    M. Ali

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Dolazak na aerodom u Miami-u ->IMMIGRATION/procedura
« Reply #25 on: 22/October/2013 »
Ja se nisam zadržavao na šalteru da bi saznao tko je prošao a tko nije, po dolasku u US uvijek trčim u hotel, prebijen od leta preko Atlantika.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline frantix

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
  • xexexexe move you ass bitch
    • View Profile
Re: Dolazak na aerodom u Miami-u ->IMMIGRATION/procedura
« Reply #26 on: 06/January/2014 »
3 puta sam putovao i ukrcavao za Majami jednom sam skoro 5 sati  cekao u sobi za cekanje ,najgori aerodrom za pomorce ,axxxxx ::bin-laden::
rolliin bro positive

Offline diva

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Dolazak na aerodom u Miami-u ->IMMIGRATION/procedura
« Reply #27 on: 06/January/2014 »
 znači prije izlaska iz aviona pokupiti svu hranu i vodu iz aviona ?? :facepalm:

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Dolazak na aerodom u Miami-u ->IMMIGRATION/procedura
« Reply #28 on: 24/January/2014 »
carnival mi se sve manje sviđa, ne refundiraju troškove, najduži ugovori, još komplikacije na miami aerodromu...

"It always seems impossible until it's done"

Offline Khaleesi

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Pozdrav ekipa, ima li svjezih informacija sto se tice imigracionog? Kakav se upitnik ispunjava, help, prvi put.... gušter :)
I will take what is mine with fire and blood