Author Topic: da li je bolje pokušati preko agencije koja sara?uje sa ve?im brojem kompanija?  (Read 13111 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline NS city

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Pozdrav narode.

Ja sam isto rešio da idem na brod, samo još uvek ne znam preko koje agencije ću to pokušati da sprovedem u delo.
Gledam ovo vaše glasanje i pitam se da li je bolje pokušati preko agencije koja sarađuje sa većim brojem kompanija ?
Nekako mi je logično da su tako veće šanse za uspeh. Da li je tako ?

Nadam se da niste već pisali o tome na ovoj temi, da ne čitam sve od početka  oT Šalim se, dosta toga sam već pročitao, možda mi je promaklo....

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ovisi šta podrazumevaš pod "uspeh", pa o tome koji posao želiš, pa o mnogim drugim prioritetima ...
Ti si samo rešio da ideš na brod. To je malo.
Treba da rešiš puno više toga.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline NS city

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Dobro ali koji god posao da želim, zar ga neću lakše naći preko agencije koja sarađuje sa recimo 5 kompanija, nego preko agencije koja radi samo sa jednom ?

Pod uspehom podrazumevam odlazak na brod i naravno da radim posao za koji sam zainteresovan. U ovom trenutko to je posao u restoranu, mislim da za taj posao imam najveće šanse jer imam iskustva u toj oblasti. Završio sam srednju ekonomsku školu- smer ugostiteljski tehničar, prirodno matematički fakultet- smer hotelijerstvo. Za vreme tog školovanja sam radio prakse po retoranima tako da imam iskustva u konobarisanju.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Za konobarisanje ne bi trebao imati problema preko bilo koga, to je posao koji se najlakše dobiva.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Nema ti to veze. Glupost. xD.

Ponuda potraznja, najveca sansa ti je kod agencije koja radi sa manje kompanija.

Zasto se pitas, logika ti nije jaca strana. Pa gle agencija koja radi sa manje kompanija radi sa manje crewmembera i samim time svakog crewmembera tretira kao covjeka i jako im je bitno da se o njima nist lose ne govori dok recimo primjer agencija koja posluje sa vise kompanija puno veci je obim ljudi i imaju slobodu da rade sta oce i briga ih ko ce sta reci.

To govorim iz iskustva tak da ono. :)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Slažem se s natalom, osobno imam bolje iskustvo s agencijom koja radi na osobnom nivou i tretira te kao čovjeka, nego s velikim agencijama koje te gledaju kao broj, sa valutom na kraju... Sad, druga stvar koju bih ti rekao, da sa tvojim kvalifikacijama možda možeš ciljati na nešto više - ovisno o tvom znanju jezika...
Once a sailor, always a sailor.

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Nema ti to veze. Glupost. xD.

Ponuda potraznja, najveca sansa ti je kod agencije koja radi sa manje kompanija.

Zasto se pitas, logika ti nije jaca strana. Pa gle agencija koja radi sa manje kompanija radi sa manje crewmembera i samim time svakog crewmembera tretira kao covjeka i jako im je bitno da se o njima nist lose ne govori dok recimo primjer agencija koja posluje sa vise kompanija puno veci je obim ljudi i imaju slobodu da rade sta oce i briga ih ko ce sta reci.

To govorim iz iskustva tak da ono. :)

Nesto kao Kouzon...
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Nebitno sada koja agencija, necu da reklamiram i da govorim nesto lose o nekoj. Imao sam posla sa vise agencija al su me ove manje uvjek vise impresionirale i to je sve. Ovi veliki malo bahati, nije da me smeta, i ja znam biti bahat i ne dira me ni najmanje to al ono cisto eto nesto sto sam primjetio.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Pa traze proviziju koju ne zasluzuju, a ako se bunis, kaze lik "jel ti mislis da si ti veci od nas?"
Eto ti velika agencija, koja dere ljude vec 30 godina ... +U+
Dobro rece natal, arogancija do jaja
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Neka se niko ne ljuti,ali po meni Kouzon je najbolja agencija na ovim prostorima,ljudi su usluzni,ljubazni,sta god trebas i obratis im se nije problem,nikad te niko nece tretirati kao majmuna za razliku od EP-a npr.


Offline markohux

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Neka se niko ne ljuti,ali po meni Kouzon je najbolja agencija na ovim prostorima,ljudi su usluzni,ljubazni,sta god trebas i obratis im se nije problem,nikad te niko nece tretirati kao majmuna za razliku od EP-a npr.

Drugar moj zavrsio turizam fax 4 godine, radio na recepciji hotela i u dobrim klubovima, engleski prica perfektno i zna italijanski, prvo mu u kouzonu ponudili poziciju waitera(to je i hteo zbog tipsa) a kad je dosao na trening rekli mu ass waiter.
Eto, mislim decko ima fax za turisam i hotelijerstvo, zna posao, jezike, jako prijatan i pozitivan kao licnost i oni mu pokusaju poturiti ass poziciju. Licnog iskustva nemam ali bila veca ili manja agencija kouzon je u toj prici izbio decku pare za put iz dzepa i pokusao da mu uvali na kvarno znaci da uzmu prihod po bilo koju cenu, wtf.
Laz i prevara bukvalno, umesto da te za tvoje pare zastupaju i potrude se da te ubace fer i korektno.
Imam iskustva sa riverside i mogu reci da suljudi iskreni i otvoreni, ljubazni, usluzni...
Gordost kao osobina moze da uniste i najvece a postenje da uzdigne i najmanjeg :yeah:
Zahvaljuci ovom forumu svi mozemo da uticemo na gorde tako sto im necemo platiti da nas "zastupaju" ::bin-laden:: :yeah:

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Neka se niko ne ljuti,ali po meni Kouzon je najbolja agencija na ovim prostorima,ljudi su usluzni,ljubazni,sta god trebas i obratis im se nije problem,nikad te niko nece tretirati kao majmuna za razliku od EP-a npr.


Drugar moj zavrsio turizam fax 4 godine, radio na recepciji hotela i u dobrim klubovima, engleski prica perfektno i zna italijanski, prvo mu u kouzonu ponudili poziciju waitera(to je i hteo zbog tipsa) a kad je dosao na trening rekli mu ass waiter. eto, mislim decko ima fax za turisam i hotelijerstvo, zna posao, jezike, jako prijatan i pozitivan kao licnost i oni mu pokusaju poturiti ass poziciju. Licnog iskustva nemam ali bila veca ili manja agencija kouzon je u toj prici izbio decku pare za put iz dzepa i pokusao da mu uvali na kvarno znaci da uzmu prihod po bilo koju cenu, wtf. Laz i prevara bukvalno, umesto da te za tvoje pare zastupaju i potrude se da te ubace fer i korektno. Imam iskustva sa riverside i mogu reci da suljudi iskreni i otvoreni, ljubazni, usluzni...Gordost kao osobina moze da uniste i najvece a postenje da uzdigne i najmanjeg :yeah: Zavhaljuci ovom forumu svi mozemo da uticemo na gorde tako sto im necemo platiti da nas "zastupaju" ::bin-laden:: :yeah:

E pozdrav,

Ma znas kako kazu 100 ljudi 100 cudi,ali evo mog iskustva s njima....od 10 ljudi na preeliminarnom za moju poziciju u BGD prosli smo nas dvojica...sto znaci da ne pustaju svakoga i da provjeravaju znanje(meni je taj preeliminarni i najtezi bio od svih intervjua ukljucujuci i finalni).

A iskustvo iz Skopja iz hotela Alexandar Palace gdje smo imali intervju sa gospodjom Oxy....2 momka su se prijavila za somaliera....jedan decko iz BGD je zavrsio cak akademiju i poznaje svako vino u dusu,dok drugi momak iz okoline Novog Sada nikada nije ni radio kao somalier vec kao konobar klasican,ali je decko vedrog duha i imas utisak da zna i ono sto ne zna i desava se da ovom sto je zavrsio akademiju Oxy ponudi poziciju ass.waiter a ovaj decko sto nikada nije radio kao somalier dobija tu poziciju.Ovim hocu da ti kazem da ne mora da znaci da je neko tvog kolegu namjerno degradirao nego je u tom momentu mozda otvorena bila pozicija ass.waitera na koju bi mozda brze mogao da ode,a on ce lako kada dodje na brod da pokaze svoje znanje i dobije promociju....ja imam utisak da nasi ljudi za sve zivo krive agenciju.

Ja ponavljam ovo je samo moje iskustvo...ne kazem da neko nema lose iskustvo sa pomenutom agencijom.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
De se ti salis?
Kad si na brodu a pogotovo na brodu ko asst waiter jako tesko je promijenit poziciju. Sta ti mislis da si ti jedini asst waiter sa tom idejom da promijenis poziciju.:) Zaboravi na to i na to se uopce ne treba oslanjat. Briga nekog na brodu za tebe. Radi sta si doso radit i cao.:) Jako velika greska je otici na brod ko asst i ocekivat nesto zato sto imas faks i pricas 3 jezika i sa stavom ja zasluzujem bolje. Svaki asst zasluzuje bolje. U startu se treba za poziciju izborit pa kasnije laganini.

Znate li vi kolko ljudi oce u bar na Carnival, sta rade manadjeri, ak im se svidis moze, nema problema ak ne pises test koi nes proci ukoliko ne radis u baru na brodu i kazu ti da nisi zadovoljio, i ti sam znas to jer nisi nis napiso.

A sad zamisli ja doso na college za bar i od nas 20 jedini ja i hrvat jedan ikad radili u ugostiteljstvu.:) bilo izbacivaca, ucitelja engleskog, inzinjera strojarstva, itd...a na brodu pricu prodaju.

Recimo na Dreamu kad sam bio mogo sam minjat u IS samo da sam imo cert. jer dept. head je isto bio u konobar pa promijenio dept. i izaci ce ti u susret jer zna sta je fnb. i jer je mlad, ima soli u glavi.Dok na destiny nema sanse jer manadjeri su taki, indijci i filipinci, sto bi oni pomogli nekom srbinu ili hrvatu a ima na brodu vise od pola posade njihovih pajzanosa. Koi ste vi faktor tamo?

P.S. Za cure ovo ne vredi jer vole bijele cure, dize im ego ili sta vec, sa njima ko sa djecom malom, paze ih i maze.:)

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
De se ti salis?
Kad si na brodu a pogotovo na brodu ko asst waiter jako tesko je promijenit poziciju. Sta ti mislis da si ti jedini asst waiter sa tom idejom da promijenis poziciju.:) Zaboravi na to i na to se uopce ne treba oslanjat. Briga nekog na brodu za tebe. Radi sta si doso radit i cao.:) Jako velika greska je otici na brod ko asst i ocekivat nesto zato sto imas faks i pricas 3 jezika i sa stavom ja zasluzujem bolje. Svaki asst zasluzuje bolje. U startu se treba za poziciju izborit pa kasnije laganini.

Znate li vi kolko ljudi oce u bar na Carnival, sta rade manadjeri, ak im se svidis moze, nema problema ak ne pises test koi nes proci ukoliko ne radis u baru na brodu i kazu ti da nisi zadovoljio, i ti sam znas to jer nisi nis napiso.

A sad zamisli ja doso na college za bar i od nas 20 jedini ja i hrvat jedan ikad radili u ugostiteljstvu.:) bilo izbacivaca, ucitelja engleskog, inzinjera strojarstva, itd...a na brodu pricu prodaju.

Recimo na Dreamu kad sam bio mogo sam minjat u IS samo da sam imo cert. jer dept. head je isto bio u konobar pa promijenio dept. i izaci ce ti u susret jer zna sta je fnb. i jer je mlad, ima soli u glavi.Dok na destiny nema sanse jer manadjeri su taki, indijci i filipinci, sto bi oni pomogli nekom srbinu ili hrvatu a ima na brodu vise od pola posade njihovih pajzanosa. Koi ste vi faktor tamo?

P.S. Za cure ovo ne vredi jer vole bijele cure, dize im ego ili sta vec, sa njima ko sa djecom malom, paze ih i maze.:)

Nista ne kazem niti tvrdim,samo moras priznati da je jako tesko na prvi ugovor otici kao WAITER ???

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Bez iskustva na brodu nema sanse otici kao Waiter. Prije se mogo a danas nikako. Bar ja nisam cuo u zadnje dve godine da je neko oso kao waiter prvi ugovor u  restoran. Znam jednog decka sa Korcule oso je na Disney kao Waiter al on je radio na carnival kao asst pa na azamari pa na cunardu i dobio je poso Waitera.

Mislim salu na stranu, biti konobar na brodu i na kopnu su dva razlicita posla, nije to ni blizu.