Author Topic: da li je bolje pokušati preko agencije koja sara?uje sa ve?im brojem kompanija?  (Read 13041 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline NS city

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Za konobarisanje ne bi trebao imati problema preko bilo koga, to je posao koji se najlakše dobiva.

Još bolje!

Nema ti to veze. Glupost. xD.

Ponuda potraznja, najveca sansa ti je kod agencije koja radi sa manje kompanija.

Zasto se pitas, logika ti nije jaca strana. Pa gle agencija koja radi sa manje kompanija radi sa manje crewmembera i samim time svakog crewmembera tretira kao covjeka i jako im je bitno da se o njima nist lose ne govori dok recimo primjer agencija koja posluje sa vise kompanija puno veci je obim ljudi i imaju slobodu da rade sta oce i briga ih ko ce sta reci.

To govorim iz iskustva tak da ono. :)

Hvala za info  :uzdravlje:
A što se tiče one "gluposti" i "moje logike" života ti sledeći put preskoči, nisam ja neki nadobudni klinac tako da nema potrebe za tim tonom. Samo pitam ono što me zanima...

Sad, druga stvar koju bih ti rekao, da sa tvojim kvalifikacijama možda možeš ciljati na nešto više - ovisno o tvom znanju jezika...

Kao npr ?
Engleski mi je dobar, nemački učim i sad sam krenuo na B1, to je recimo pre intermediate.

Ja sam ciljao poziciju asst waiter, mislim da bih tom pozicijom bio zadovoljan. Nije mi u glavi nikakvo unapređenje, a sad vidim da Natal kaže i da to inače ide jako teško.... Kako god, ne idem na tu poziciju kako bi se što pre domogao pozicije waiter-a, već je to pozicija za koju realno jesam.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile

Ja sam ciljao poziciju asst waiter, mislim da bih tom pozicijom bio zadovoljan. Nije mi u glavi nikakvo unapređenje, a sad vidim da Natal kaže i da to inače ide jako teško.... Kako god, ne idem na tu poziciju kako bi se što pre domogao pozicije waiter-a, već je to pozicija za koju realno jesam.


svatko sam najbolje može procijeniti svoje mogućnosti i sposobnosti, ako se ti vidiš kao assistant waiter - držim ti fige  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
A što se tiče one "gluposti" i "moje logike" života ti sledeći put preskoči, nisam ja neki nadobudni klinac tako da nema potrebe za tim tonom. Samo pitam ono što me zanima...

Ma svatko zna sto zeli al nesmijes se lozit tako lako, nisam ti ja reko nist sa nikakvim tonom, to sto si ti zamislio da ja imam ton koi u biti i imam da me znas u RL al posto me neznas nisi to mogao zakljucit jer me neznas niti mi je namjera bila tebi ikakvim tonom pisat ista. Da bi bio uspjesan na brodu a pogotovo ko konobar morat ces da budes jako snalazljiv. Tamo najjaci opstaju a ti budes se tako lozio na gluposti budes brzo izgorio. Tezak je to poso psihicki i fizicki i tamo nije ko je jaci taj kaci. Tamo um caruje. :)

Uglavnom sretno sto god odlucis.

Offline NS city

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Uopšte ne sumnjam da ću se snaći  ;)

Hvala na savetima.

Offline Flavius

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Bez iskustva na brodu nema sanse otici kao Waiter. Prije se mogo a danas nikako. Bar ja nisam cuo u zadnje dve godine da je neko oso kao waiter prvi ugovor u  restoran. Znam jednog decka sa Korcule oso je na Disney kao Waiter al on je radio na carnival kao asst pa na azamari pa na cunardu i dobio je poso Waitera.

Samo da kažem, moj poznanik (preko kojeg sam i stupio u kontakt s agencijom i prošao intervju glavni) je dobio poziciju Waiter na prvom ugovoru, s tim da ima 18 godina iskustva kao konobar na kopnu. Nikad nije radio na kruzerima. Samo da demantiram ovaj navod jer govorim o informaciji iz prve ruke.