Author Topic: Rus Moreplovac, Entertainment Technician, Carnival Cruise Lines  (Read 3443 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Korisničko ime: Rus Moreplovac
Država: Srbija
Spol: Muski
Kompanija: Carnival Cruise Lines
Pozicija: Entertainment Technician


Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Prvi put sam cuo jos davne 2004. god jer mi je sestra otisla na brod, kada se vratila sa slikama koje sam video, znao sam da cu morati i ja jednog dana da odem.

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Privuklo me je to sto cu moci videti sveta, kao i prelepe plaze, more, kao i upoznavati razne nacionalnosti, i naravno zaraditi novce.

Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Prijavio sam se jos davne 2008. god za istu poziciju tehnicara, i prosao sam sve ali nisam mogao da izadjem iz zemlje zbog nezavrsene vojne obaveze, ali agencija je bila Employmet-Power iz Zagreba, onda sam opet pokusao 2010. god ali preko agencije Safe Cruise, koja nije slala na te pozicije pa sam i odustao od njih.
Bio sam i do Nisa u Kouzon, ali oni tada isto nisu zaposljavali na tu poziciju koju sam ja zeleo, pa sam se tu i ohladio malo od broda, ali na kraju opet pokusao 2012.god preko Zagreba, i uspeo :)

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Prijavio sam se za Carnival Cruise Lines, zato sto je moja setra kao i mnogo mojih drugara radilo za tu kompaniju, vodjen njihovim iskustvima resio da apliciram bas za njih. Pozicija je bila Entertainment Technician i razlog je bio zato sto sam imao odradjena iskustva u tom poslu, kao i to da sam znao da je posao tehicara na brodu jedan od laksih pozicija.

Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Interview je trajao mozda 10ak minuta, ali covek koji je vrsio interview nije bio ovlascen da ponudi posao, pa sam imao jos jedan telefonski sa covekom iz offica koji je trajao 40min. i bio je mnogo opsiran. Saznao sam da sam prosao posle 2 dana :)

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Moji troskovi odlaska na brod su bili: lekarski pregled, viza, i placanje agenciji za usluge, znaci negde oko 500 ili 600E sve skupa vise nisam siguran.

Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Odlucio se nositi samnom sve moguce stvari koje sam imao za letnji period, tako da sam jedan kofer napunio sa sorcevima, majcama, pantalona i svim ostalim potrebnim stvarima za higijenu, ostalo sam znao da cu kupiti tamo.

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Osecaj ne moze da se opise, mora se doziveti, potpuno izgubljen gledajuci one ljude tamo koji svi negde zure, a ti jos uvek ne znas gde si dosao u stvari.

Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Kompanija i nije pomogla nesto mnogo, menadzer je dosao i pokazao mi je malo brod sta je gde, i na kraju prvih nedelju dana opet nisam mogao da se snadjem, trazio sam pomoc da mi pokazu kabinu :)

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Imao sam kolege koji su vec po 5 ili 6 godina na brodu, i toliko su bili ne zadovoljni pozicijom jer nisu postali menadzeri da im je sve bilo mrsko pokazivati, tako da ako sam hteo nauciti nesto o poslu, morao sam sam da jurim i u stvari ulazim u posao, s`vremenom je sve doslo na svoje.

Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Nije mi bilo nesto posebno tesko jer sam se naviko i u vojsci, a i svako slobodno vreme sam koristio da se druzim sa ljudima tako da u kabini skoro nisam ni bio, kada sam istrazio ceo brod posle je sve postalo monotono, isti ljudi svaki dan, privanosti nemas, ili ako hoces da se osamis malo,hmm na brodu je to nemoguce. Ali sve u svemu nije lose kada se covek navikne.

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Zaradom sa bio prezadovooljan s` obizrom na radne sate stvarno sam bio oduseljen, jer takve novce kuci nikada nebih mogao da zaradim za takvo kratko vreme.

Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Promocija postoji, s`tim sto moras da radis par ugovora, i moras da poznajes sve pozicije u nasem dept. da bi postao menadzer, a ako postanes tu si gde si i to je to, nema dalje sto je opet veoma lose za ljude koji planiraju da ostaju duze na brodu.

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Drustveni zivot, hmm, bas mi se svideo, od prvog dana kada sam saznao za crew bar od tog dana nisam propustio nijedno vece a da nisam otisao tamo, drustveni zivot na brodu je veoma bogat ko hoce da se druzi :) ako znate na sta mislim.

Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Na prvom brodu na kojem sam radio, ljudi su bili zadovoljavajuci, ali opet bez neke preterane zelje za poslom, ali sve u svemu nisu bili losi, imao sam kolegu iz indije i iz peruua, dok na drugom brodu mi je bilo katasrofa od kolega koji su svi bili amerikanci i tako reci neradnici veliki, sve posle njih sam morao ako sam bio na duznosti da sredjujem i vracam na svoje mesto.

  • Kako biste opisali putnike?
Amerikanci kao amerikanci, predstavljeni ovde kad nas kao velika nacija, a u stvari kad pocnes malo da se druzis sa njima i kada ih vidis shvatis da su to jedni veliki primitivci, koji su totalno neobrazovani, i uvek gladni, znaci njih nista drugo ne zanima samo da imaju da jedu i piju za dzabe.

Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Skoro svaki port sam mogao izaci napolje i posecivati razna mesta na ostrvima ili poluostrvima :) sto se tice toga bas sam bio zadovoljan.

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
EL Cid, Cozumel tu sam obozavao ici, jer nekako tu sam se osecao kao kod kuce

Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Dobra strana na kruzerima je to sto mozes zaraditi dosta novca ako zelis, upoznas nove krajeve sveta ne samo sa razglednica, upoznavanje novih ljudi, nacionalnosti, kultura. I jedna veoma velika skola zivota koja nigde drugde ne moze da se nauci sem na brodu.

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Losa strana na kruzerima je to da ako zelis recimo kao kod kuce da se osamis malo da budes sam sa sobom, znaj da je nemoguce, i isto tako kad bi hteo negde otici znas da nemozes jer si tu gde si, zarobljen na brod, kao i hrana koja je totalno bezukusna. sve ostalo je ok.

Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Preporucio bih svima koji imaju volje i zelje da rade na brodu neka krenu sto ranije, posle sa godinama i nije to to.
Jedno veliko iskustvo koje se moze doziveti samo na brodu.

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Nemojte da idete posto zasto, nije za dzebe ona izreka 'strpljen spasen'.
Gledam ljude na brodu koji su dosli sa nasih prostora cekali 7 dana za ukrcaj i evo tamo ginu od posla, sad kukaju.
Nije to resenje, polako, imate ovde sve na forumu napisano sto vas interesuje i docicete na kraju na onu poziciju koju ste zeleli.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline lajchi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: CCL
  • Job Title: ETM
  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Imao sam kolege koji su vec po 5 ili 6 godina na brodu, i toliko su bili ne zadovoljni pozicijom jer nisu postali menadzeri da im je sve bilo mrsko pokazivati, tako da ako sam hteo nauciti nesto o poslu, morao sam sam da jurim i u stvari ulazim u posao, s`vremenom je sve doslo na svoje.

Hahaha, tocno vidim kako je Amerikanac Jeff ovdje opisan :D  Mada i bolje da ti nije pokazivao previse jer je majstor snimao vjencanje sa zamagljenim objektivom na kameri i onda se cudio komentarima iz office-a...

Offline PedjaBGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 123
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival CL, Royal Caribbean int.
  • Recruitment Agency: Self employed
  • Job Title: Entertainment Audio Video Technician, Head Broadcast Technician
Hahaha, tocno vidim kako je Amerikanac Jeff ovdje opisan :D  Mada i bolje da ti nije pokazivao previse jer je majstor snimao vjencanje sa zamagljenim objektivom na kameri i onda se cudio komentarima iz office-a...

Kod mene su otpustili dva tehnicara (amera) u roku od dva meseca, mnogo su tupavi...

Offline Rus Moreplovac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Kada sam dosao na Fantasy, posle Triumpha kao da sam dosao u neku davnu proslost, oprema bila stara po 20 godina, i decko koji je bio ent. tech. sound mi kaze da sam ja 7 av ovde u roku od 2 meseca, ljudi davali otkaze niko nije hteo da radi na tom brodu, jedva sam i ja izdrzao, ali to sto se tice amerikanaca totalno su out ali ih forsiraju dosta.