Author Topic: krissj, Assistant Food Operations Manager, Carnival Cruise Line  (Read 3282 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Korisničko ime: krissj
Država: Srbija
Spol: Ž
Kompanija: Carnival Cruise Line
Pozicija: Assistant Food Operations Manager


Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Na netu, uglavnom na ovom sajtu…

Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Bolja plata nego u Srbiji, I zelja da odem sto dalje …

Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Employment Power, ovde na sajtu se najbolje kotirala, a I kada sam kontaktirala neke agencije iz BGD nisam bila zadovoljna …

Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Nije mi bilo bitno gde cu otici, kad sam se prijavila rekla sam da zelim na prvi sledeci interviju, I tako su me poslali za Asst. Waitress.

Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Ne vise od 5min. Eric je nakon jednog postavljenog pitanja potpisao papir I to je bilo to…

Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Sve ukupno oko 1300E

Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Ovde na forumu sam danima citala sta sve treba poneti I imati za svaki slucaj, ali sam posle par dana shvatila da je sve to uglavnom nepotrebno… tako da sada kada se spremam za polazak nosim samo naj osnovniju gaderobu I kozmetiku… sve sto treba lako je kupiti u Walmartu ili na Amazonu…

Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Bila sam totalno izgubljena u vremenu I prostoru, nisam znala svoju kabinu da nadjem….
Prvih desetak dana bilo je previse informacija koje nisam mogla da povezem…svi oni drilovi I treninzi I pravila… sad kad se setim smesno mi je kako nisam mogla da pohvatam sve o USPH-u I raznoraznim procedurama, a sada ja ucim ljude sve o tome... kada vidim nase ljude prvi ugovor u crew I staf mesu setim se kako je meni bilo …

Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Kompanija ne toliko koliko su mi pomogli drugi waiteri koji su bili malo duze na od mene na brodu…

Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Da, uglavnom kolege sa kojima sam radila, dok su supervisori samo zavodili diktaturu…

Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Dok sam radila nije mi smetalo, ali sam zato svaki Slobodan trenutak koristila da izadjem u portovima

Jeste li bili zadovoljni zaradom?
U pocetku ne bas, ali ipak sam imala vise na poslu kod kuce.
Sada sam I vise nego zadovoljna platom.

Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Da, postoji. Ja sam primer za to.
Svako ko ozbiljno svhata posao vrlo lako I brzo moze da napreduje u Carnivalu, pogotovo sada kada forsiraju evropljane u menadzmentu.

Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Ja ne volim bas zurke I crew bar, ali provoda ima uvek I vise nego dovoljno…

Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Zavisi od pozicije I nacije.
Nisam rasista ali ljudi iz pojedinih zemlaja ce dati sve od sebe samo da ti daju hard time bez razloga, dok su drugi uvek spremni da pomognu …

Kako biste opisali putnike?
Dok nisam upoznala putnike Carnivala mislila sam da su likovi The Simpsons serije izmisljeni…

Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Radim nocnu smenu tako da svaki port odlicno znam, isla sam na mnoge ekskurzije I moj savet svima je da iskoriste priliku i odu na svaku crew turu, jeftino je jako a ima mnogo sta da se vidi… na primer Ocho Rios tronopi tur, Cozumel trke jedrilicama, ko se ne plasi Belize Altun Ha I kineski restoran… I jos mnogo toga…

Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Ako je rec o kupovini onda je neki os US portova, ako je plaza Half Moon Cay, internet I hrana su naj bolji u Cozumelu I Nassau.

Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Plata veca nego kod kuce, nema troskova smestaja I hrane, obilazak mesta na koja nikad ne bih mogla otici da radim u Srbiji… iskustvo I sticanje radnih navika

Opišite loše strane posla na kruzerima.
Daleko od kuce, porodice, prijatelja… dugi ugovori 8-10 meseci…

Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Da, zbog zarade, iskustva I provoda.

Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
U pocetku je tesko ali kada se prezivi prvih par nedelja uklopis se totalno.
Ne odustajte ljudi nakon mesec dva mogo, ste para dali da bi kao kukavice pobegli kuci…

Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline jimmy

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
kako si dobila tu poziciju iz prve?

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
počela je kao assistant waitress, dobila promociju :)
Once a sailor, always a sailor.

Offline jimmy

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
počela je kao assistant waitress, dobila promociju :)

dobila promociju.. :hmm: :D

koliko para ima ass food?

Offline patriziak

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Daj mi samo reci kako si dobila promociju na ass. fb i kome se obratiti za to...nakon sto sam zavrsila prvi ugovor kao ass.waitress stvarno mislim da mogu bolje...kao i dosta ljudi tamo.. :)