Author Topic: Moja iskustva od prijave do prolaska intervjua za Royal, preko Kouzona  (Read 9815 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Extra brate, negoooooo... Pazi situaciju imam u USA rodjenu teku, i babu (sa majčine strane), nikada nisam bio tamo... Majka mi je bila 2 puta, i kapiram da ima to u kompu kod njih... Šta da odgovorim ako me pitaju za rodjake u USA? Juče sam pitao Milana iz Kouzona, na šta mi je odgovorio "pa ideš da radiš, dobićeš LOE, što bi te odbili za vizu??"... Situacija je kranje...  -()- Neko sa predlogom???

Što se tripuješ, valjda nije zabranjeno imati rodbinu u USA? Jedini način da ne dobiješ vizu je da lažeš, sve ostalo je OK, to su samo formalnosti. Kao što pitaju gde si radio, zamisli neko se tripuje "U jbt, radio sam, šta da im kažem, što idem na brod da radim?!". :rofl: Opuštencija, uživaj.

Offline Borisko

  • Registered
  • *
  • Posts: 66
  • Drink up me hearties !
    • View Profile
Hvala Borisko  :D Evo ti link sa torentom sa gomilom materijala za sve nivoe nemackog https://isohunt.com/torrent_details/332050349/German+Language+Learning+Pack?tab=summary Ja sam ucio nemacki tih mesec dana koliko toliko sistematski i onako po redu...radio sam sa Neue Horizonte udzbenikom...koga imas na ovom torentu...restoranske pojmove sam ucio tako sto sam ukucao speisekarte u  :google!: image search i onda sam ucio jela odatle i to povezivao sa onimopstim jezickim pojmovima koje sam ucio iz udzbenika...
Ooooh, danke schon ! Du bist sehr nett!  :D 

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Sljedeci put sam popunjavaj aplikaciju za vizu, pa je upload-as skupa sa aplikacijom u tim dimenzijama i ne printas nista  :clapping:

Naravno da sam sam popunjavao. Ali na sajtu ambasade piše i napomena da se preporučuje poneti i papirnu fotografiju, jer može da se desi da ona iz aplikacije zbog nekih sistemskih kriterijuma ne može biti prihvaćena... zaboravio sam šta je tačno razlog, neko je već pisao o tome na forumu prošle godine... i dobro je što sam je poneo, jer (iako ona uploadovana i ona izrađena na papiru je zapravo ista slika) ipak im je trebala papirna. -()-

Offline sivivuk

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Ne zamerim boze sacuvaj svako misljenje i savet su dobro dosli ipak je ovo forum tu se ljudi nalaze da pricaju...Ja sam dozvolio kouzonu da uradi aplikaciju za mene jer to rade za dz to jeste Royal ih placa za to ...slike su me izasle 300 dinara (2.7evra) Povodom ove stavke za veze sa zemljomporekla ja sam taj dokument nosio zbog ovog http://serbia.usembassy.gov/niv-documents.html Basic documents for non immigrant visas i pod stavkom 5 je stajalo Provide documents that demonstrate that they have ties that would compel them to leave the U.S. at the end of the temporary stay. The law places this burden of proof on the applicant. Strong ties differ from country to country, city to city, individual to individual. Some examples of ties can be a job, a house, a family, a bank account. "Ties" are the various aspects of your life that bind you to your country of residence: your possessions, employment, social and family relationships. E sad ja malo uplasen losim iskustvom moga prijatelja koga su odbili za istu vizu ne htedoh rizikovat...
"Master of lies"

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Naravno da sam sam popunjavao. Ali na već sajtu ambasade piše i napomena da se preporučuje poneti i papirnu fotografiju, jer može da se desi da ona iz aplikacije zbog nekih sistemskih kriterijuma ne može biti prihvaćena... zaboravio sam šta je tačno razlog, neko je već pisao o tome na forumu prošle godine... i dobro je što sam je poneo, jer (iako ona uploadovana i ona izrađena na papiru je zapravo ista slika) ipak im je trebala papirna. -()-

Meni je svaki put prolazila.   :yeah:

jedini potreban dokument za C1/D vizu i da će bilo koji drugi dokumenti biti primljeni, ali neće uticati na odobrenje vize. Ja sam upravo samo sa LoE i došao u ambasadu i prošao kroz istu proceduru kao i ti, čak je i razgovor sa "konzulkom" bio identičan, od reči do reči. ;D


Od dokumenat su me jos svaki put trazili matrikulu, samo hrvatsku, ostale ni pogledat ne zele.
 

Offline CRNOGORAC

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
svaka cast sretno!!!!!!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Perception is EVERYTHING
« Reply #21 on: 25/February/2013 »
Tako se priprema za interview. Školski Primjer.

Za 0 dana iskustva, vrhunski si to odradio.

Perception is EVERYTHING.

 :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline direktor

  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile


Znao sam ja da će Sivivuk bez problema da prođe čim sam mu video "signature" :)

Srećno!    :uzdravlje:
Gnothi Seauton

Offline sivivuk

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Hvala svima na cestitkama, a posebno Shefu..pohvala od njega znaci puno..:D A za signature pa...prosto svako ima svoje talente eto to je moj.. :giggle:
"Master of lies"