Author Topic: imao sam jucer interview-u i prosao sam (sta je najbitnije!!!).  (Read 4960 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline gotom

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Dobra vecer dobri ljudi.
 
Htio sam se zahvaliti forumu i Natalu na pomoci i nadam se da cemo se i upoznati na nekom brodu, stvarno hvala. Ja sam aplicirao za restaurant posto mi je to struka i imao sam jucer interview-u i prosao sam (sta je najbitnije!!!). Mogu ti reci da sam se iznenadio na svemu jer mislio sam da ce biti puno teze. Mister Robert (Bob) je bio jako ljubazan i dosta pricljiv, vise manje je on vodio glavnu rijec, dok nije dosao do ispita znanja, pitao me je oko dvadesetak pitanja - dorucak, rucak, vecera, restrikcije, alergije, dijete, sireve - mislim nista strasno ako vec imas prethodno znanje. Po zavrsetku interviewa mi je rekao kako je jako zadovoljan mojim znanjem i engleskim i da sam ja kandidat kakvog oni traze. Inzistirao da rijesim Marlins test u par dana kako bi mi mogao dati rezultate testa i kako bi mi poslao papire za ukrcaj.
 
Rekao mi je da papire mi salje za 5 dana ?
Dal se desava da im brzo trebaju radnici, jer mi je rekao da do aprila mogu biti na brodu.
Ili je to svima kaze pa na kraju cekas ... i cekas.
 
Da li je i vama spominjao 5 dana, po tome u petak bih trebao popunjavati formulare.
 
Goran

p.s. Natal je kazao da je cekao i mjesec.

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile

Rekao mi je da papire mi salje za 5 dana ?
Dal se desava da im brzo trebaju radnici, jer mi je rekao da do aprila mogu biti na brodu.
Ili je to svima kaze pa na kraju cekas ... i cekas.
 

Moguce, od prvog kontakta do ugovora kojeg su poslali iz Seattla je proslo nesto manje od mjesec dana meni, ugovor mi je poslan cca 5 dana nakon sta sam im poslao US visu, na brodu sam bio 5 dana kasnije
 

Offline Sparrow

  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Mošeš li nam malo pojasniti ova pitanja, i napisati odgovore koje si dao? ( za nas kojima to nije struka  oT )

Offline crewdocx

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
  • Company: SeaDream Yacht Club
  • Job Title: Bartender
Koliko sam - cuo mesta u baru su popunjena za celu godinu, a dosta ljudi traze u restoranu pa ko hoce ima sve od pribora za strebanje http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?board=90.0 pa nek je sa srecom  :busy:

Offline BuzzKillington

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
  • "always working an angle"
    • View Profile
Koliko sam - cuo mesta u baru su popunjena za celu godinu, a dosta ljudi traze u restoranu pa ko hoce ima sve od pribora za strebanje http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?board=90.0 pa nek je sa srecom  :busy:

Cekaj ne primaju za bar za Seabourn ili Carnival?
Brodovi u prašnjavoj luci,crnoj od znoja robova,spustili su jedra...

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
4469    Various      Cruise        
The 5 Star Deluxe cruise company Seabourn is always looking for dedicated and experienced hospitality professionals to join its fleet.  Entrance level positions include Restaurant Waiter/ess, Bar Waiter/ess and Housekeeping Stewardess.  We also seek qualified Chefs, of all level to join us, including Chef de Partie, Sous Chef and experienced Executive Chefs.

Senior openings include Public Rooms Manager, Guest Service and Purser Officers and senior F&B and Hotel Director openings.

Contracts are working onboard 4 months on followed by 2 months off.  Paid in Euros.


4116     Housekeeping Stewardess    Cruise        
A 5 Star Deluxe Cruise Line requires female Housekeeping Stewardesses to join their fleet.  Previous experience in a hotel, from a caring/residential care home profession or as a nanny is required.  Candidates do not need to have been at sea before, but must have the right personality to have the 'wow' factor with the guests.  Contracts are 4 months on 2 months off paid for time onboard in Euros.


LINK
 

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
  Candidates do not need to have been at sea before, but must have the right personality to have the 'wow' factor with the guests. 

Ja bi se prijavio ali nemam 'wow' nego WTF factor  :giggle:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Hahahahha. Dobra sefe, dobra. :D

Neznam kak je za ostalo al za bar traze da se zna dost plus iskustvo na brodu, isto vredi za za pursere. Za bar znam jer sam ja apliciro i proso a za pursere frendica nije prosla jer nije radila na brodu, bez obzira sto je radila na u hotelu i ima faks.

@gotom, i meni je reko Robert da dobivam papire za pet dana radnih dana i da sam dobio poso odma preko skype al di je zapelo kod mene i zasto sam sve rijesio tek za vise od mjesec dana, politika.:D Kad saljes aplikaciju moras napisat di si radio i sta si radio i prilozit dokaze o tome, ja sam proveo pet godina na korculi radeci za Gosp. Silvana Kapora (Lokalni mocnik, predsjednik HDZ itd, ima para, veze itd). Uglavnom kod njega sam radio ko konobar, barmen i na voditelj poslovanja plus kompijutore popravljo kad je sta trebalo, bio vozac po potrebi, baustelac itd. E sad di je problem. Kad sam odlucio da idem na brod 2009 nije mu drago bilo ali ae moja odluka koa podrzo me. 2010 sam doso kod njega na korculu da odradim sezonu prije broda jer mi tada u to vreme ukrcaj bio u 9 mjesecu kao na brod. Desilo se to da smo ja i on dogovorili placu preko Email i da mi je dao manju placu u sestom mjesecu na sto sam ja prigovorio i poceo mi on nest pametovat i ja dam otkaz jer nisam htio radit za manje novaca nego sto smo se dogovorili, rastali se mi sve super. Odem na Cres odradim jos 7 i 8 mjesec i zavrsim na brodu od 2010 do polovice 2012. Kako nisam uspio prebacit dept. a htio sam u IT zbog neke politike tamo, a nije neka lova na carnivalu u baru odlucim odradit sezonu radije nego radit na brodu jer ja u sezoni nikad ne zaradim manje od 10000kn mjesecno a otprilike toliko i na brodu imam a to mi nije neka racunica posto je po meni puno lakse radit na moru sezonu sa hrvatima nego na brodu. I tako si ja nadjem poso na Korculi i dodjem dole radit al ne kod starog gazde jer prosli puta me zavaljo za placu i ja mu ne vjerujem i sto se mene tice ja sam tim covjekom do kraja zivota o poslu neam sta razgovarat, to se po meni podrazumijeva al naravno gazda drukcije misli ne. :D

E sad di je problem, on je vidio mene da sam ja doso i da sam oso radit kod konukrencije i posalje jednog moga prijatelja sa kojim sa ja radio da mi kaze da se to njemu ne svidja i da vec ako necu da radim za njega da ima dobrih mjesta u gradu da ce on sredit di ja zelim meni samo da ja kod konkurencije ne radim, na sto ja naravno nisam pristo. Tu je on kao nest digo nos ali ae, sve ok. Pozdravimo se i sve pet.

Kakve ovo veze ima sa Seabourn pitate se, e pa kao sto sam reko mora se navesti di ste radili i dokaze traze da se priloze, naravno ja radio 5 godina na Korculi i moro sam napist, uglavnom kontaktirali su iz Vikinga moje poslodavce bivse i svi su poslali preporuke osim toga moga gazde sa Korcule. Uglavnom kak mi je reko Robert da ce mi se za pet dana javit ja sam ceko mjesec dana i kak mi se nije niko javljo ja mu poslo email da pitam u cemu je problem i dobim email od Lauren koja mi kaze da ima problema sa preporukama od moje bivse firme, tu di sam radio 5 godina sto i je najvaznije jer sam tamo dosta stvari radio i CV mi se temelji vecinom na Korculu i tu firmu. Uglavnom javim se ja tom gazdi i kaze on sve pet,dobio je mail poslat ce. Za tjedan dana javlja mi se Lauren da nije dobila email od njega i da ga je zvala na mobitel al on se ne javlja.

Uglavnom najveci problem sam ja imo sa tim preporukama i to je razlog zasto sam ja dobio accept. letter tek nakon vise od mjesec dana.

E da i nisam puno piso o Seabourn jer nisam jos dobio LOE, a blizi se sezona i cini mi se da ni necu ici ak me zovu ljeti jer bolja mi lova na moru i ekipa i poso a da ne pricam da me ugostiteljstvo ne privlaci previse na brodu i zelim se prebacit u IT i polozio sam A+ i N+ ceritifikate koji su neka osnova za IT pa cu poceti lagano slati CV na kompanije i agencije pa ak uleti sta ovo lito odlicno ako ne opet super. U svakom slucaju nastavljam se skolovat za IT i sa time se zelim bavit.

Offline gotom

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Evo me opet  oT
pa da se pohvalim sa rezultatima rada, jos malo pa :plovim: , javila se danas agentica Vikinga i poslala mi  "the acceptance packet" sa formularima za popuniti i s onim najvaznijim (za sad) - zakonima kompanije - jer kako to drustvo naglasava - tko se ne pridrzava svih navedenih stavaka a ujedno i ne ispunjava uslove kompanije  :rtfm: , moguce je letenje s iste te u takvom kratkom roku da ne stignete ni trepnuti  :ban:. Drustvo, ta ekipa nije za zeku, mislim da trebam zaboraviti sva svoja iskustva sa Celebrity i pljunut u sake (ponovo). Mislim da je njihov hospitaliti program jednak Celebritijevom kada je onaj ljupki covjek niska rasta zvan Michel Roux hodao brodovima, a to znaci (za one koji ne znaju - znao je izbacivati goste iz restauranta koji su bili nezadovoljni receptima te trazili nesto "extra") da sam si opet natovario vraga na ledja. Dobro, ali tu dolaze znatne benificije na koje ja gledam s velikim osmijehom da je to za nevjerovat. Seabourn mi otvara novi pogled u svijet hospitalitija sto malo koja kompanija moze (slicno nesto Michelinovim restaurantima), a naravno da smo svi mi spuzve (samo kakve - neke sporije piju vodu a neke brze, a ima i onih tako tvrdih da nista ne piju) ako se kuzimo  :yeah:

Imam jednu molbu, a odnosi se na ekipu koja plovi ili je plovila, da mi malo podrobnije opise ta 2 - 3 prva famozna tjedna na ulasku.
Zanima me dakle sto managment trazi od "nas pionira" u ta prva 2 tjedna ... a da bio bih jako zahvalan.

Do slijedeceg javljanja pozdrav iz snijeznog Zagreba.
i mirno more.

gotom