Author Topic: Viking dress code za Cabin Stewardess  (Read 10234 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline rassta

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Viking dress code za Cabin Stewardess
« on: 06/February/2013 »
Da li ima neko ko moze da mi ukratko objasni sta treba poneti na Viking od garderobe?
Znam da od njih dobijas crvenu majcu i bele pantalone,a sta se desava sa obucom?Bele patike?I te cipele na stiklu-baletanke?To mora svako da obezbedi sebi?I da li ta crna suknja mora da bude klasicna crna(sto ja kazem za babe) ili mozda dolazi u obzir i ove modernije koje imaju siru ramflu oko struka?
Pitanje je konkretno vezano za Cabin Stewardess.


Offline BM

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: Viking Dress code
« Reply #1 on: 06/February/2013 »
Dnevna unforma: Oni ti obezbede crvene polo majice x3 i 2x bele pantalone (isto i za muskarce), zvanicno pise bele patike ali nas housekeeper je dozvolio bele papuce pa smo mi radili u tim anotmskim,zbog nogu i mnogo bolje je tako..
Vecernja uniforma:Oni ti daju samo 2 crvene marame za vrat a sve ostalo sam nabavljas.....dve suknje crne (klasicne crne,do kolena,nije problem ni neka nitna,kaisic ali da nema drugih boja), traze 4x bele kosulje sa dzepom na desnoj strani grudi,ne znam zasto ali mora taj dzep,bzv....ja sam mislila sta ce mi 4 kosulje ali stvarno treba...nekad se nema vremena za prati ili ne stignes na red i onda rezervne dobro dodju  :D  kod nas nisu bile dozvoljene kosulje kratkih rukava,i leti smo radili u dugim ali brodovi su super klimatizovani pa nije strasno,dok sam videla na drugim da rade u kratkim rukavima,crne carape i crne cipele,neke klasicne isto,sa malom stiklicom

Offline BM

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: Viking Dress code
« Reply #2 on: 06/February/2013 »
a u sustini mogu i neke crne baletanke,skroz ravne....sta ti je najudobnije....bitno im je samo da su boje kod svih uskladjene,crne cipele,suknje i bele kosulje,sad dezen il ili slicno nije toliko bitno..

Offline rassta

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Viking Dress code
« Reply #3 on: 07/February/2013 »
Bas ti hvala na brzom odg.Divna si. :)

Offline need help

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Viking dress code za Cabin Stewardess
« Reply #4 on: 13/February/2013 »
Jel bas mora taj dzep da je na desnoj strani? I da li isto vazi za muskarce tj za te kosulje? Hvala unapred   :rolleyes:

Offline BM

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: Viking dress code za Cabin Stewardess
« Reply #5 on: 13/February/2013 »
Isto je vazilo i za muskarce i za zene...nama su trazili da imamo dzepice....sami smo morali da obezbedimo kosulje i suknje ali sada kad su mi je stigao original ugovor, isto je stigao i papir  uniform regulation i pise da oni obezbedjuju bele kosulje x3 i crne suknje x2, tako da sam malo u soku,otkud sad to? mozda su od ove sezone promenili...ali u svakom slucaju ja nosim svoje  :D

Offline FilipNS

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Viking dress code za Cabin Stewardess
« Reply #6 on: 13/February/2013 »
ma kakav dzep bre maro :) ja sam imao kosulju bez tog dzepa i niko nista nije rekao, za muskarce nije bitan taj dzep zato sto imamo (skoro) stalno prsluk preko.. :) 

Offline BM

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: Viking dress code za Cabin Stewardess
« Reply #7 on: 13/February/2013 »
Filipe ponasaj se  :D
Ne znam kako je vama u baru bilo,mozda Pera nije trazio,ali mi u housekeepingu smo morali imati.... secam se da je Stela morala u Passau da ide da trazi kosulju...ne znam jel se pitanje odnosilo samo za housekeeping...ko zna,zavisi od broda
ova nasa je trazila  ???

Offline need help

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Viking dress code za Cabin Stewardess
« Reply #8 on: 13/February/2013 »
Jeste se odnosilo za housekeeping ,hvala na odgovoru svakako  :clapping: .Pitam jer imamo i decko i ja kosulje sa dzepom na LEVOJ strani  oT pa bi bilo super da mogu te kosulje jer gde naci bele kosulje sa dzepom na desnoj strani  -()-

Offline sneguljicica

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Viking dress code za Cabin Stewardess
« Reply #9 on: 13/February/2013 »
prosle godine kad sam trebala da ih kupim pre polaska na brod,apsolutno nigde nisam mogla da nadjem normalne,jednostavne,pamucne i klasicne bele kosulje,sve su bile s karnercicima,svetlucave,zasecene,isecene,usecene,polurukav,ma ubi boze.na kraju sam ih sila. medjutim,kad sam videla sta sve nose na brodu,plus kakve suknje,pa jos i umesto patika nose papuce,stvarno smo izgledali sareno.mozda zato sad hoce da nas zapravo uniformisu i da nam daju njihove suknje i kosulje.
ali,savet svima,kupite udobne patike i cipele,to je najvaznije,bicete u njima non stop.

Offline need help

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Viking dress code za Cabin Stewardess
« Reply #10 on: 14/February/2013 »
Hvala vam devojke ...  :-))))'

Offline BM

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: Viking dress code za Cabin Stewardess
« Reply #11 on: 14/February/2013 »
to si u pravu...stvarno ima svega...sve zavisi od housekeepera,sta dozvoli...navodno trebaju bele patike a mi smo svi radili u anatomskim belim papucama....jer je mnogo udobnije i pomazu

Offline Vrana

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 102
  • Like a rolling stone.
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Viking Cruises
  • Job Title: Guest Services Manager
Re: Viking dress code za Cabin Stewardess
« Reply #12 on: 14/February/2013 »
Need help na kojem si ti brodu?  :D
If you're not having fun, you're doing something wrong.

Offline sneguljicica

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Viking dress code za Cabin Stewardess
« Reply #13 on: 14/February/2013 »
BM je na Legendu

Offline BM

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: Viking dress code za Cabin Stewardess
« Reply #14 on: 14/February/2013 »
Ih...kako ja imam svog advokata :) sneska,ne menjam te :)