Author Topic: Rezultati finalnog kasne vise od 3 meseca...Sta mi je ciniti?  (Read 7708 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Kao sto sam ranije pisao u nekim drugim temama, finalni interju za Princess preko agencije Safe Cruises je odrzan 25.10.2012. Tada nam je receno da cemo cekati rezultate najvise 8 sedmica (sto je skoro 2 meseca). Evo vec je proslo vise od tri meseca a sve informacije koje sam dobio od agencije su da oni nemaju nikakav kontakt sa samom kompanijom (!?!) i takodje da cim dobiju rezultate odmah ce ih meni proslediti. Uz to, rekose da ako sam odlucio da ne zelim da cekam oni ce poslati mail kompaniji i obavestiti ih da odustajem.
Iz razgovora sa jos jednim clanom ovog foruma, znam da smo ukupno nas troje ostali bez informacija vezanih za finalni intervju tj jos uvek ih cekamo. Konkurisali smo za iste pozicije i za istu kompaniju ali preko razlicitih agencija.
Dakle, moje pitanje je sta mi/nam je ciniti? Da li poslati mail samoj kompaniji (mada mislim da to nije bas pametna ideja jer jos nismo ni njihovi radnici) ili mozda nesto drugo?
Ima li uopste medju vama nekoga ko je cekao vise meseci na rezultate samog finalnog intervjua? Dakle na rezultate a ne na ukrcaj, da ne bi bilo zabune.
Hvala ljudi!
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Suosjećam s tobom, zbilja je prestrašno; ma nezamislivo ustvari, da čekaš mjesecima samo na informaciju da li si prošao intervju... Ja bih na tvom mjestu i kontaktirao kompaniju bez imalo ustručavanja; a ujedno i javio se drugoj agenciji, aplicirao za drugu kompaniju... Život je prekratak da bi ga proveo čekajući nešto u što nisi siguran da će doći.... Nadam se da nisi previše €€ sp*zdio dosad...
Once a sailor, always a sailor.

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Suosjećam s tobom, zbilja je prestrašno; ma nezamislivo ustvari, da čekaš mjesecima samo na informaciju da li si prošao intervju... Ja bih na tvom mjestu i kontaktirao kompaniju bez imalo ustručavanja; a ujedno i javio se drugoj agenciji, aplicirao za drugu kompaniju... Život je prekratak da bi ga proveo čekajući nešto u što nisi siguran da će doći.... Nadam se da nisi previše €€ sp*zdio dosad...

Ne znam koliko je zaista pametno da saljem mail kompaniji...razmisljao sam o toj opciji jer zaista ne dobijam nikakve informacije zasto toliko dugo cekam. Iz cele staff grupe sam ostao samo ja bez obavestenja. Uz to vidim da neki ljudi su se vec ukrcali...dakle dje' ba zapelo :D
Sto se tice druge kompanije i agencije, svakako cu pokusati ali to je samo jos dodatno gomilanje troskova. Do sad nisam potrosio bas malu sumu, imajuci u vidu ekonomsku situaciju na celom Balkanu...
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Moj savet ti je da kontaktiraš kompaniju i kaže im isto što i nama ovde... samo budi "extremely polite", engleski je odličan za te potrebe. I napomeni da su ti u agenciji rekli da oni nemaju nikakvog kontakta sa kompanijom.
Though she be but little, she is fierce!

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Moj savet ti je da kontaktiraš kompaniju i kaže im isto što i nama ovde... samo budi "extremely polite", engleski je odličan za te potrebe. I napomeni da su ti u agenciji rekli da oni nemaju nikakvog kontakta sa kompanijom.

Upravo to je i meni bila misao vodilja, dogodi se da u office-u zagube nečiji file, a ako agencija nema kontakt s kompanijom - tko će ih podsjetiti? Pogotovo kad kažeš da si ostao jedini - vrlo je moguće da se nešto slično dogodilo, pričao mi je moj agent o par slučajeva...
Once a sailor, always a sailor.

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Cela prica bi mi bila bas bas sumnjiva da sam recimo samo ja u pitanju. Ali imas nas troje koji smo zaglavljeni ni na nebu ni na zemlji. Dakle definitivno je problem ili u Napulju ili u Americi...Kontaktirao bih kompaniju ili gospodina Lucu, koliko znam on je sef u Napulju i njegova je poslednja, ali sa druge strane ko sam ja da ih kontaktiram. Nisam njihov radnik vec samo kandidat...kakva bi papazjanija nastala kada bi ih svi kandidati zvali i pisali...ne znam ne znam...totalno sam zbunjen i rovio sam po forumu danima da nadjem slican slucaj ali ga zaista jos uvek nisam nasao.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Cela prica bi mi bila bas bas sumnjiva da sam recimo samo ja u pitanju. Ali imas nas troje koji smo zaglavljeni ni na nebu ni na zemlji. Dakle definitivno je problem ili u Napulju ili u Americi...Kontaktirao bih kompaniju ili gospodina Lucu, koliko znam on je sef u Napulju i njegova je poslednja, ali sa druge strane ko sam ja da ih kontaktiram. Nisam njihov radnik vec samo kandidat...kakva bi papazjanija nastala kada bi ih svi kandidati zvali i pisali...ne znam ne znam...totalno sam zbunjen i rovio sam po forumu danima da nadjem slican slucaj ali ga zaista jos uvek nisam nasao.

Siguran sam da ne čekaju svi kandidati 3 mjeseca, ni ti svim kandidatima agencija govori da nemaju kontakt s kompanijom. Nemaš što izgubiti, ako te brine što ćeš i kako napisati, nađi nekog tko je perfektan s engleskim da ti pripomogne. Dokle misliš čekati ovako? Hajde da znaš da si prošao intervju pa čekaš ukrcaj - ali ovako nemaš pojma na čemu si...
Once a sailor, always a sailor.

Offline HrGa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 135
  • Prodajem ulje...
    • View Profile
trenutno nemas nista od ovoga... i u najgorem slucaju ces samo skratit muke.. nakon sto ih kontaktiras vjerujem da ces brzo dobiti odgovor jesi li prosa ili ne... nemas sto izgubiti..
i obavezno navedi da razlog kontaktiranja njih osobno je s toga sto posrednicka agencija ti ne izlazi u susret i da si izgubija povjerenje u njih te ih molis da te osobno kontaktiraju ubuduce a ne preko agencije.  -()-
nabijem te...

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Sam si rekao, nisi ti tipičan slučaj, pa se tako nemoj ni tipično ponašati... tj. čekati agenciju. Zaista, tri meseca?  :pad:
I dobro ti je Legionnaire rekao, nađi nekoga da ti pomogne da sastaviš perfektno ljubazno i ponizno interogativno pismo, a ako ti treba pomoć, imaš od koga da tražiš. Možeš mene slobodno kontaktirati, ja sam lektor i prevodilac, and I rule at that correspondance bs  :rofl:
Though she be but little, she is fierce!

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Sam si rekao, nisi ti tipičan slučaj, pa se tako nemoj ni tipično ponašati... tj. čekati agenciju. Zaista, tri meseca?  :pad:
I dobro ti je Legionnaire rekao, nađi nekoga da ti pomogne da sastaviš perfektno ljubazno i ponizno interogativno pismo, a ako ti treba pomoć, imaš od koga da tražiš. Možeš mene slobodno kontaktirati, ja sam lektor i prevodilac, and I rule at that correspondance bs  :rofl:

Hvala LilyD imam te u vidu svakako. Jako dobar mi je engleski ali ipak nije na nivou lektora i prevodioca, mada kada je sleng u pitanju mislim da bih se savrseno snasao u D-town-u ili nekoj drugoj cetvrti :D dakle, moram prvo dobro da razmislim i onda to da napisem pa cu ti svakako poslati na kontrolu pre nego sto posaljem. Ipak su dve glave pametnije od jedne :D
Inace, jos misljenja svakako ce dobro doci pa mozda i cak neko sa slicnim iskustvom. Ipak ovo je prevrsilo svaku meru. Lakse bih podnosio da znam da sam dobio posao i da cekam na datum ukrcaja nego ovako kada bukvalno nisam ni tamo ni ovamo....
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Hvala LilyD imam te u vidu svakako. Jako dobar mi je engleski ali ipak nije na nivou lektora i prevodioca, mada kada je sleng u pitanju mislim da bih se savrseno snasao u D-town-u ili nekoj drugoj cetvrti :D dakle, moram prvo dobro da razmislim i onda to da napisem pa cu ti svakako poslati na kontrolu pre nego sto posaljem. Ipak su dve glave pametnije od jedne :D
Inace, jos misljenja svakako ce dobro doci pa mozda i cak neko sa slicnim iskustvom. Ipak ovo je prevrsilo svaku meru. Lakse bih podnosio da znam da sam dobio posao i da cekam na datum ukrcaja nego ovako kada bukvalno nisam ni tamo ni ovamo....

I, sta si uradio? Jesi im se javio?  :uzdravlje:
Though she be but little, she is fierce!

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
I, sta si uradio? Jesi im se javio?  :uzdravlje:

Nisam jos uvek. Cekam cetvrtak jer je to poslednji dan februara. Agencija je rekla da rezultati stizu sigurno do kraja februara tako da cu izdrzati jos 2 dana a onda ako ne stigne nista, u petak ujutru saljem mail.
Inace, napisao sam vec nesto ali cu do kraja dana ili ujutru dopuniti i zavrsiti pa cu ti poslati na strucnu ekspertizu :D
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline ministarka89

  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Aj ja vam drzim fige da vam jave sutra...Samo jos tebe ne znam od vas troje koji cekate...cccc koliko je svet mali  :uzdravlje:

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Nisam jos uvek. Cekam cetvrtak jer je to poslednji dan februara. Agencija je rekla da rezultati stizu sigurno do kraja februara tako da cu izdrzati jos 2 dana a onda ako ne stigne nista, u petak ujutru saljem mail.
Inace, napisao sam vec nesto ali cu do kraja dana ili ujutru dopuniti i zavrsiti pa cu ti poslati na strucnu ekspertizu :D

Drzim ti fige  :uzdravlje: nadam se zvace! Ako ne, tu sam za pomoc kad ustreba ;)
Though she be but little, she is fierce!

Offline wladimir

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Ista situacija je i preko Kouzon-a.Ja jos uvek nisam dobio odgovor