Author Topic: Da li trebam da ocekujem neki odgovor na poslat CV  (Read 6228 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline profa

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Pozdrav svima na forumu. Imam pitanje. Nedavno sam pozvao s.c. agenciju, posto sam zainteresovan za rad na brodu, i receno mi je da posaljem svoj CV na njihov mejl. To sam i ucinio posle par dana, medjutim interesuje me koliko treba proci da dobijem ikakav odgovor? I da li dobijam neki odgovor na taj mejl uopste? Pošto, nisam dobio ni odgovor u vidu da je mejl primljen, apsolutno ništa. Da li treba da ocekujem neki odgovor, ili ce me jednostavno kada bude vreme iznenaditi i pozvati na razgovor?
Hvala.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Da li trebam da ocekujem neki odgovor na poslat CV
« Reply #1 on: 08/February/2013 »
profo, nisam strucnjak, ali ako ne zadovoljavas kriterije, mozda ti ne odgovore.
Kada sam ja postavljao nekeoglase, kada bi se javili oni koji nisu zadovoljavali, nisam ni obracao paznju na njih.
Ako lijepo pise da se traze ne znam ... ljudi unutar dobne granice 21-30, a javi se 43-isnjak, msm jbga ...
kako stojis sa godinama? Da nisi premator?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline profa

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Da li trebam da ocekujem neki odgovor na poslat CV
« Reply #2 on: 08/February/2013 »
Nisam, 27 godina. Šta više, radio poslove koji se i na brodu traže, a i skroz mi je nebitno mesto, samo da se radi.
Uzgred odlično govorim engleski, uredan cv poslao. Ništa, sačekaću još malo pa ću ih ili pozvati ili slati dalje.

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Da li trebam da ocekujem neki odgovor na poslat CV
« Reply #3 on: 08/February/2013 »
Nisam, 27 godina. Šta više, radio poslove koji se i na brodu traže, a i skroz mi je nebitno mesto, samo da se radi.
Uzgred odlično govorim engleski, uredan cv poslao. Ništa, sačekaću još malo pa ću ih ili pozvati ili slati dalje.

Koliko sam shvatio poslao si CV Safe Cruise agenciji. Naime, kada posaljes CV i ako zadovoljavas potrebne uslove, pozvace te sigurno u nekom narednom periodu. Obzirom da su imali finalni intervju u januaru nisam bas siguran da ce i ovog meseca imati finalni. Verovatno iz tog razloga ne mozes da ocekujes poziv. Mada, uvek mozes licno da pozoves ih putem telefona i dobijes pravu informaciju.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Da li trebam da ocekujem neki odgovor na poslat CV
« Reply #4 on: 08/February/2013 »
...a isto tako možeš kontaktirati i druge agencije - zašto se ograničiti na jednu jedinu??
Once a sailor, always a sailor.

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Da li trebam da ocekujem neki odgovor na poslat CV
« Reply #5 on: 08/February/2013 »
...a isto tako možeš kontaktirati i druge agencije - zašto se ograničiti na jednu jedinu??

Upravo tako...
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline Petar90

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Da li trebam da ocekujem neki odgovor na poslat CV
« Reply #6 on: 09/February/2013 »
Ja sam ih zvao pre neki dan konkretno pitao za bar department, oni mi rekli da nece primati za bar department minimum 3-6 meseci. Rekli da im posaljem CV da imaju u bazi podataka...

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Da li trebam da ocekujem neki odgovor na poslat CV
« Reply #7 on: 09/February/2013 »
Ja sam ih zvao pre neki dan konkretno pitao za bar department, oni mi rekli da nece primati za bar department minimum 3-6 meseci. Rekli da im posaljem CV da imaju u bazi podataka...

Šalji dalje, do zadnje... agencije  :yeah: ponavljam, zašto se ograničiti na jednu agenciju... pošalji svima CV pa tko (prvi) pozove na intervju :)
Once a sailor, always a sailor.

Offline HrGa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 135
  • Prodajem ulje...
    • View Profile
Re: Da li trebam da ocekujem neki odgovor na poslat CV
« Reply #8 on: 09/February/2013 »
e da, ako ti vec nisu spomenuli.... salji na vise agencija   :yahoo:
nabijem te...

Offline profa

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Da li trebam da ocekujem neki odgovor na poslat CV
« Reply #9 on: 11/February/2013 »
Poslao sam im email opet na koji su odgovorili i zapravo trenutno ne primaju na pozicije koje sam ja pikirao: buffet steward, ass.buffet steward, već traže buffet stewardess (devojke). No, mogu da odem na razgovor za poziciju utility cleaner, što na kraju i nameravam jer stvarno pozicije koje se trenutno traže nisu moj fah, a čak ne može ni na blef: mesar, poslasticar, kuvar, sommelier, fotograf itd. Jedino bih mogao kao radnik na prodaji nakita i satova budući da sam radio i u trgovini i da dobro znam engleski, ali takođe znam i da će tu biti dosta velika konkurencija a malo njih će primiti... plus unapred znam da ću se unervoziti na razgovoru tako da mi i to ne ide u prilog da baš ja budem izabran.
Uglavnom, vidim da su realno stavovi što se tiče U.C. loši, čitajući po forumima, ali eto apliciraću ipak u nadi da će tamo moj rad i znanje engleskog ipak doći do izražaja i možda biti unapređen nakon par meseci na neki malo bolje plaćen posao, makar u sobara. Ako ne, ništa, Bože moj, 6 meseci prođe a ja sam bogatiji za jedno iskustvo i nešto manje keša.

Offline tufica

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Da li trebam da ocekujem neki odgovor na poslat CV
« Reply #10 on: 11/February/2013 »
Profo jel si odgovor dobio neshto ovako?

Postovani,

trenutno na zalost nemamo otvorene pozicije za muske konobare ni u restaurant ni u bar department-u, ali cemo Vas svakako kontaktirati kada budemo imali nesto za Vas.

Srdacno,
SC

Ganjaj i druge agencije.. ne moras da se zalepish samo za jednu... konkurisi na par mesta.. pa gde prodjes... nije ti tesko da posaljes cv na par mesta....

Offline profa

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Da li trebam da ocekujem neki odgovor na poslat CV
« Reply #11 on: 11/February/2013 »
Profo jel si odgovor dobio neshto ovako?

Postovani,

trenutno na zalost nemamo otvorene pozicije za muske konobare ni u restaurant ni u bar department-u, ali cemo Vas svakako kontaktirati kada budemo imali nesto za Vas.

Srdacno,
SC

Ganjaj i druge agencije.. ne moras da se zalepish samo za jednu... konkurisi na par mesta.. pa gde prodjes... nije ti tesko da posaljes cv na par mesta....

Ne baš, ovo mi deluje automatizovano i šablonski suviše. Vidi se da su razmotrili moj CV i pozicije koje sam tražio, zakazali smo i razgovor. Jednostavno, za pozicije koje sam ja prvenstveno hteo, trenutno nije otvoren konkurs, a što se sada može videti i na njihovom sajtu: http://radnabrodu.com/ pod "INTERVJU ZA PRINCESS CRUISES  2013". Tu je popis svih mesta za koje je moguće aplicirati trenutno. Inače, drugar je zvao i kouzon i safe i sea za mesto konobara i svi su trenutno "prebukirani". Sad, ako govore neistinu ja opet ne znam šta tu mogu. Koliko vidim, situacija je sledeća: ili da sedim i čekam da se "odbukiraju", ili da dok čekam odem i odšljakam jednu turu kao u.c., hah. No, otićiću na taj razgovor pa ćemo videti šta i kako stoje stvari.

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Re: Da li trebam da ocekujem neki odgovor na poslat CV
« Reply #12 on: 11/February/2013 »
Pre bi prosao kao fotograf nego kao prodavac, verovatno :).

Pazi, mnogi cekaju jako dugo, pogotovo za Princess, i da ti ponude intervju, ko zna kad bi otisao kao assbfs, ili bfs...

Offline Dzordana

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Re: Da li trebam da ocekujem neki odgovor na poslat CV
« Reply #13 on: 15/February/2013 »
Evo ja da se ubacim.
Mene su iz SC kontaktirala cim sam poslala svoj CV i zakazali su mi razgovor sutradan.
Otisla sam i odmah mi je rekao da je intervju za Princess Cruises krajem februara, a finalni u martu.
Da li se jos neko prijavio?  :embarrased:
"Za dvadeset godina, bićete više razočarani stvarima koje niste učinili nego onima koje jeste. Zato isplovite iz sigurne luke. Istražujte. Sanjajte. Otkrijte. "

Offline StK

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
  • Recruitment Agency: Kouzon
Re: Da li trebam da ocekujem neki odgovor na poslat CV
« Reply #14 on: 15/February/2013 »
Wow tako brzo  :embarrased: kul, ja sutra saljem CV isto u SC.
Inace, o kojoj poziciji se radi?