Author Topic: Trenutno smo u fazi traženja neke nove solucije  (Read 3231 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Vasilisa *

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Srdacan pozdrav Svima! :-D
 
Evo i ja sam se prijavila na ovaj forum u zelji da cu saznati nesto vise o procesu prijavljivanja za rad na Seabourn brodovima. Ja sam vec odradila jedan ugovor na jednom od Carnivalovih brodova. Ugovor mi je trajao 10 mjeseci i tri dana  oT , jer sam dobila promociju sa pozicije Assistant Waitress na poziciju Junior Hostess. Na prvi ugovor sam otisla sa suprugom koji je isto tako ostao 10 mjeseci i tri dana. I on je dobio promociju nakon tri mjeseca sa pozicije Assistant Waiter na poziciju Assistant Team Waiter.
S obzirom da je moj suprug po zavrsetku ugovora dao otkaz, jer mu se uslovi rada na Carnivalu nisu dopadali, trenutno smo u fazi trazenja neke nove solucije. Vidim da Seabourn ima znatno bolje plate nego Carnival pa smo odlucili da pokusamo. Vec smo se registrovali na http://vikingrecruitment.com/, popunili sve sto traze, a i poslali smo prijavu na seabournrecruitment@vikingrecruitment.com. Za sada nema nikakvog odgovora.

Ono sto bih ja htjela da pitam Vas jeste koliko otprilike vremena prodje dok vam posalju odgovor? Kakvo radno iskustvo cijene najvise i da li nam ide u prilog to sto smo radili za Carnival? Je li prednost ili nedostatak to sto smo bracni par?  :-*

Hvala unaprijed! :-)



Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Trenutno smo u fazi traženja neke nove solucije
« Reply #1 on: 08/February/2013 »
Pozdrav!

Ono sto sam ja cuo od SVIH agenata - da postoji rok od godinu dana unutar kojeg ne mozes aplicirati na jednu kompaniju unutar Carnival korporacije nakon prestanka rada na nekoj od drugih (a Seabourn je unutar Carnival korporacije, kao i CCL)... No, mislim da to nije striktno pravilo - vi ste vec poslali aplikacije pa cemo vidjeti (a natal je isto tako bio na Carnivalu pa aplicirao za Seabourn - pitajte njega koliko je čekao između... natal?? ). Isto tako, već je pisao o vremenu cekanja i svemu ostalome, pa preporučam pogledati njegove postove.

Puno sreće  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Trenutno smo u fazi traženja neke nove solucije
« Reply #2 on: 08/February/2013 »

Ono sto sam ja cuo od SVIH agenata - da postoji rok od godinu dana unutar kojeg ne mozes aplicirati na jednu kompaniju unutar Carnival korporacije nakon prestanka rada na nekoj od drugih


je inace je 6-12 mjeseci, ali samnom bio cellar master koji je presao sa cunarda na HAL bez cekanja toga,tj. ako im ne treba ljudi ceka se, ako je njima hitno nema cekanja.
 

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Trenutno smo u fazi traženja neke nove solucije
« Reply #3 on: 09/February/2013 »
A ja sam ceko 6 mjeseci jer je jedan decko sa foruma koi je u baru na princess napisao da je aplicirao i da su ga odbili zbog toga sto nije proslo 6 mjeseci.

Kad sam pito Roberta za to, rekao je kao da nije lijepo da kradu sami sebi radnike izmedju kompanija u korporaciji i da je to kao neki interni dogovor njihov.

Kad sam poslo aplikaciju javio mi se u roku par sati i dogovorio intervju preko skype u narednih par dana.

Kolko sam skuzio iskustvo treba sa brodova i cijene a pogotovo fnb dept. Za parove neznam nemam tih problema, al posto je unutar Carnival korporacije
ne vidim razlog da brane, svima je u interesu da posada bude sto sretnija. Samo pripazite sto cete reci da ste otkaz dali, smislite pricu jer nemogu oni provjerit
nist unutar Carnivala, probat ce vas na pricu zastrasit tak da ono pazite sta govorite.

Bolje vam je da kazete da ste odlucili na Seaborun jer smatrate da smatrate da su bolji uvjeti, kraci ugovori, pozali se da je 10 mjeseci puno...da smatrate da je bolja kompanija, da bi zeljeli napredovat i tak.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Trenutno smo u fazi traženja neke nove solucije
« Reply #4 on: 09/February/2013 »
je inace je 6-12 mjeseci, ali samnom bio cellar master koji je presao sa cunarda na HAL bez cekanja toga,tj. ako im ne treba ljudi ceka se, ako je njima hitno nema cekanja.

tako su i meni rekli, u jednoj agenciji 6, u drugoj 12 mjeseci... no bas kako kazes - ako im treba ljudi, briga njih za to, prijateljica koja je radila samnom na Cunardu prosla je intervju za Carnival i samo ceka ugovor - bez bilo kakvog cekanja...
Once a sailor, always a sailor.

Offline Vasilisa *

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Trenutno smo u fazi traženja neke nove solucije
« Reply #5 on: 09/February/2013 »
Samo pripazite sto cete reci da ste otkaz dali, smislite pricu jer nemogu oni provjerit
nist unutar Carnivala, probat ce vas na pricu zastrasit tak da ono pazite sta govorite.

Bolje vam je da kazete da ste odlucili na Seaborun jer smatrate da smatrate da su bolji uvjeti, kraci ugovori, pozali se da je 10 mjeseci puno...da smatrate da je bolja kompanija, da bi zeljeli napredovat i tak.

Nismo mi oboje dali otkaz, ja sam ugovor zavrsila regularno a on je dao otkaz 5 dana prije zavrsetka ugovora i radio je do poslednjeg dana. Ja nisam poslala konfirmaciju za  14. decembar kada sam trebala da pocnem drugi ugovor zog njega naravno, tako da ne znam kako oni to sad registruju.   -()-

Nadam se da ce mi bar odgovoriti na mail da su dobili prijavu, pa iako kazu da moramo cekati tih 6 mjeseci. Inace ovako me ubija neizvjesnost.... A kako znas da ne mogu provjeriti nista unutar Carnivala? Je l znas iz iskustva ili? Nesto nevjerujem da bi mom muzu isla u prilog ta provjera, mislim zbog toga sto je dao otkaz. :hehe:

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Trenutno smo u fazi traženja neke nove solucije
« Reply #6 on: 09/February/2013 »
Iz iskustva. :)

Ma meni su govorili da ce provjerit i nisu provjerili. :)

Offline ministarka89

  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Re: Trenutno smo u fazi traženja neke nove solucije
« Reply #7 on: 10/February/2013 »
Odgovorice vam, kad su mogli i meni da posalju posle tri dana da su nasli more suitable person..

Offline Vasilisa *

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Trenutno smo u fazi traženja neke nove solucije
« Reply #8 on: 11/February/2013 »
Odgovorice vam, kad su mogli i meni da posalju posle tri dana da su nasli more suitable person..

E a samo mi reci kada si ti aplicirala i jesi li slala na ovu istu adresu kao  sto sam i ja  (seabournrecruitment@vikingrecruitment.com)? Nista mi jos ne javljaju....  :waiting: