Author Topic: D1 Budimpesta 450€, ima negde jeftinije?  (Read 3337 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline tufica

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
D1 Budimpesta 450€, ima negde jeftinije?
« on: 09/February/2013 »
Interesuje me ko zna koliko shta kosta ovde , neki kontakt i ako je neko vec bio neki smestaj u blizini itd itd....
Vec procesljao forum i nasao jedan link i taj sajt je zadnji put update pre 4 godine... Tako ako neko ima neki noviji info nek javne.... Preko jedne agencije sam dobio info oko 450evrica...  Hvala unapred...
ps. Moze i predlog neki ako ima negde jeftinije

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: D1 Budimpesta 450€, ima negde jeftinije?
« Reply #1 on: 09/February/2013 »
Ako ti pričaš o OSNOVNOM D1- TEČAJU, STCW A-VI/1 , koji traje jedan dan i ne polaže se nikakav ispit - to nikako ne košta 450 €!!!!!!! Nego cca 135 €...

A ako pričaš o D2 tečaju, on se opet može naći za BAREM sto eura manje.. jedino ako su naglo poskupili u zadnjih par mjeseci no sumnjam  :hmm:
Preko koje si agencije dobio tu informaciju?
Once a sailor, always a sailor.

Offline tufica

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: D1 Budimpesta 450€, ima negde jeftinije?
« Reply #2 on: 09/February/2013 »
hmm.. Znao sam da cesh mi ti prvi odgovoriti..  :uzdravlje: e ovako koliko sam shvatio radi se samo D1 , za brod Marco Polo , agencija GLOBAL SHIPPING... U ponedeljak cu znati tacan info , ali kako god po tvojim recima se moze to uraditi za dosta manje para bez obzira dal je d1 ili d2... Josh da mi odash tajnu gde shta i kako i krecem u veselje....

ps.. zaboravih da napomenem , koliko sam shvatio u Budimpesti to moze da se radi samo 1 u 15 dana....

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: D1 Budimpesta 450€, ima negde jeftinije?
« Reply #3 on: 09/February/2013 »
hmm.. Znao sam da cesh mi ti prvi odgovoriti..  :uzdravlje: e ovako koliko sam shvatio radi se samo D1 , za brod Marco Polo , agencija GLOBAL SHIPPING... U ponedeljak cu znati tacan info , ali kako god po tvojim recima se moze to uraditi za dosta manje para bez obzira dal je d1 ili d2... Josh da mi odash tajnu gde shta i kako i krecem u veselje....

ps.. zaboravih da napomenem , koliko sam shvatio u Budimpesti to moze da se radi samo 1 u 15 dana....

Hahaha nemam pametnijeg posla, što ćeš  :nokti: pa D1 u svakom slučaju ne košta toliko, D2 bi mogao biti 450 €na nekim mjestima... Nije tajna, samo ne znam postoji li razlika posto ti nisi drzavljanin RH, nesto se pricalo o tome vec...

A koja ti je to agencija, jesi ti to dobro provjerio da nije neka prevara u pitanju?  :hmm:

http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=5933.0 Izvoliš kontakt, pa provjeri lijepo sve s njima  :yeah:
Once a sailor, always a sailor.

Offline tufica

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: D1 Budimpesta 450€, ima negde jeftinije?
« Reply #4 on: 09/February/2013 »
Da naravno proverio i idem preko preporuke.. Prosao onaj famozni glavni intervju ali mi to trazi za Budimpestu oko sertifikata (necu raditi dok ne stigne ugovor) pa rekoh da pitam gde shta i kako... ali koliko shvatam ipak je to d2 tako da mislim da je ipak to ta cifra ali ipak provericu... Sto se tice agencije samo pohvale za sad.. Sto se tice broda , katastrofa i uzas  (gosti samo Englezi) ali polako... Konkurisao na josh par mesta pa ko prvi devojci njegova je...

ps.. Josh neko ako zna tacno shta i kako oko Budimpeste nek se javne...  ;D

ps2.. Napisacu sve ono kad bude stigao ugovor , gde shta i kako , poshto vidim da novajlije kao "ja" su lenje pa nece pisati shta kako i gde... eto to obecavam da cu uraditi kad sve pozavrsavam...

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: D1 Budimpesta 450€, ima negde jeftinije?
« Reply #5 on: 09/February/2013 »
Da naravno proverio i idem preko preporuke.. Prosao onaj famozni glavni intervju ali mi to trazi za Budimpestu oko sertifikata (necu raditi dok ne stigne ugovor) pa rekoh da pitam gde shta i kako... ali koliko shvatam ipak je to d2 tako da mislim da je ipak to ta cifra ali ipak provericu... Sto se tice agencije samo pohvale za sad.. Sto se tice broda , katastrofa i uzas  (gosti samo Englezi) ali polako... Konkurisao na josh par mesta pa ko prvi devojci njegova je...

ps.. Josh neko ako zna tacno shta i kako oko Budimpeste nek se javne...  ;D

ps2.. Napisacu sve ono kad bude stigao ugovor , gde shta i kako , poshto vidim da novajlije kao "ja" su lenje pa nece pisati shta kako i gde... eto to obecavam da cu uraditi kad sve pozavrsavam...

Odlično, na koju poziciju ideš?
Once a sailor, always a sailor.

Offline tufica

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: D1 Budimpesta 450€, ima negde jeftinije?
« Reply #6 on: 09/February/2013 »
Odlično, na koju poziciju ideš?

Kao i svi mi obicni smrtnici "Ass waiter" i ako nikad nisam radio... ucio preko foruma i prosao intervju... Sad josh cekam i gledam shta i kako... Verovatno sad cu i preko kouzona ici na finalni pa gde prvo stigne poziv... Zato i pitam shta i kako oko svega... Da budem spreman kako na troskove tako i na ono sto me ceka dalje... ae da ne spamujemo temu jer ce se umesati onaj chief... Otvoricu novu kad sve budem sredio i sve detalno napisati shta i kako je bilo...  Hvala tebi na pomoci i na onom linku...