Author Topic: Princess Internal Transfer * Receptionist --> 3rd Electro-Technical Officer  (Read 7054 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Pozdrav svima,

Evo da se pohvalim da mi je odobren konacno transfer sa Recepcije u tehnicku sluzbu na poziciju Third Electro-Technical Officer.
Procedura je trajala od pocetka mog predhodnog ugovora i trebalo im je preko 5 meseci da odgovore na zahtev.

Za pocetak sam se obratio P&P Menadzerki (HR) koja je, nakon sto sam joj mesec dana dosadjivao, moj CV i preporuke prosledila Chief Engineer-u i zatim mi je odobren trening od dva meseca. Ovo je podrazumevalo da radim od 8-12 kao ETO i da onda od 13-17 i 19-23 radim na recepciji. Kada se trening zavrsio, popunili su Transfer Request sa preporukama mojih menadzera, Staff Electro-Technical Officira i Chief Engineer-a i to je sve poslato Princess-u na odobrenje. Odgovor se cekao 5 meseci.

Sada sam zavrsio D1 i D2 u Budimpesti o Princessovom trosku i spremam se za odlazak na Advanced Fire Fighting i Proficiency in Survival Craft and Rescue Boats treninge u Southamptonu pocetkom marta. Kada sve ovo zavrsim, dobijam ukrcaj ili na Princess ili na P&O brod.

Lekcija koju sam izvukao je da treba biti uporan pa cak i dosadan, posto se niko nece sam potruditi da ti pomogne. P&P menadzerka je pokusala da me skine sa vrata barem deset puta govoreci mi da ne rade transfere trenutno, pa onda da ne mogu sa P&O broda da dobijem tu poziciju, pa onda da nemam kvalifikacije, da bi mi cak rekla i da dam otkaz i probam sve iz pocetka da radim preko agencije. Kada je videla da ne planiram da odustanem, onda je pokrenula citav proces koji se pozitivno zavrsio.

Javicu se sa novog radnog mesta ... 
 
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Cestitke. Mogu zamislit sa pozicije pursera sada na ETO. :D

Have fun. :)

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Cestitke i puno srece i uspjeha u novom poslu kolega  :clapping:

Ajde kada se malo upoznas sa pozicijom 3rd ETO na princesu javi detalje  :banana:

PS. I pripremi se na polaganje High voltage kursa jos 2013, jer je od 2014 ili 15 obavezan
 

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
javim kad se ukrcam i iskusim malo sta sve nosi ta pozicija. Video sam dosta tokom treninga, al opet drugi je osecaj kada to sve moras sam da radis.
Sto se High Voltage tice, to neka se oni misle. Ako bas budem morao sam tu nesto da radim, nije ni to problem, al kontam da ce Princess to sve organizovati i finansirati kao i do sada...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Još nisam čuo za sličan brodski put  :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Trud se isplatio na kraju, čestitam Bobane  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
javim kad se ukrcam i iskusim malo sta sve nosi ta pozicija. Video sam dosta tokom treninga, al opet drugi je osecaj kada to sve moras sam da radis.
Sto se High Voltage tice, to neka se oni misle. Ako bas budem morao sam tu nesto da radim, nije ni to problem, al kontam da ce Princess to sve organizovati i finansirati kao i do sada...

naravno da ce financirati, pogotovo sta je ovaj malo skuplji i na relativno malo mjesta se organizira za razliku od ostalih.
 

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Još nisam čuo za sličan brodski put  :clapping:

a jbg... nadam se da ce sve bit OK. Videcemo na prvom ugovoru... :)
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline blazzoni

  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
cestitke i od mene...vidim da cu i ja morati ipak malo vise da se potrudim...

kako na koji brod odem pokusavam pokrenuti pricu o prebavivanju u techincal ali kao i ti i ja sam dobijao bukvalno iste odgovore. poslednji je bio o davanju otkaza i promeni kompanije...imam nesto malo manje od dva meseca da se dobro spremim za neki trening ili ispit(ako do toga dodje) pa da ponovo pokrenem pricu...nadam se da ce biti tamo neki drugi HR menadzer...

na brodu se sve moze, samo treba naci osobu koja zeli da ti pomogne...ja tragam za tom osobom  :banana:
Nista vise nije isto
Nikad nece biti kao sto je bilo ranije

Offline otmi95

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
a jbg... nadam se da ce sve bit OK. Videcemo na prvom ugovoru... :)

Čestitke i od mene.Iako sam prvi put na forumu,ovo je za svaku pohvalu.
Aplicirao sam na par mesta ,od 3th do 2th electrician.AZAMARA,PRINCES CRUISE itd.Koliko im treba da bar odgovore,ako hoće naravno,ako im odgovaram?
Jeste da sam u srednjem dobu,mislim imam 40+ .Da li su im godine bitne ili iskustvo,koje u mom slučaju nije malo.28 godina,od toga 18 u brodogradnji ,delom kao brodski električar,delom na održavanju.
U svakom slučaju čestitke još jednom i mirno more. :uzdravlje:

Offline Silber Mann

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Photo-Video Manager

 Kada je videla da ne planiram da odustanem, onda je pokrenula citav proces koji se pozitivno zavrsio.


Znao sam za tvoju priču i pre ngo što sam pročitao "post",
ali rekoh ajd i javno da te pohvalim.

Respect!!  ;)

 :uzdravlje:
Put a smile upon your face
Being alive is no disgrace
You can make it a better place,
By havin' yourself a good mornin'...

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
ali rekoh ajd i javno da te pohvalim.
Respect!!  ;)
 :uzdravlje:

hvala hvala :)

Čestitke i od mene.Iako sam prvi put na forumu,ovo je za svaku pohvalu.
Aplicirao sam na par mesta ,od 3th do 2th electrician.AZAMARA,PRINCES CRUISE itd.Koliko im treba da bar odgovore,ako hoće naravno,ako im odgovaram?
Jeste da sam u srednjem dobu,mislim imam 40+ .Da li su im godine bitne ili iskustvo,koje u mom slučaju nije malo.28 godina,od toga 18 u brodogradnji ,delom kao brodski električar,delom na održavanju.
U svakom slučaju čestitke još jednom i mirno more. :uzdravlje:

Pozdrav, ne znam kako ovo nisam video ranije... Bitnije im je iskustvo. Ti bi mogao cak i za oficira aplicirati (zvanicno je obavezno iskustvo na moru, al kontam da se to moze zaobici. Moras pricati sa agentom). Ako nista drugo, apliciraj za elektricara pa probaj da se prebacis posle u oficire, al bolje je direkt ako moze...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Johnny Quest

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Pozdrav svima,

Evo da se pohvalim da mi je odobren konacno transfer sa Recepcije u tehnicku sluzbu na poziciju Third Electro-Technical Officer.
Procedura je trajala od pocetka mog predhodnog ugovora i trebalo im je preko 5 meseci da odgovore na zahtev.

Za pocetak sam se obratio P&P Menadzerki (HR) koja je, nakon sto sam joj mesec dana dosadjivao, moj CV i preporuke prosledila Chief Engineer-u i zatim mi je odobren trening od dva meseca. Ovo je podrazumevalo da radim od 8-12 kao ETO i da onda od 13-17 i 19-23 radim na recepciji. Kada se trening zavrsio, popunili su Transfer Request sa preporukama mojih menadzera, Staff Electro-Technical Officira i Chief Engineer-a i to je sve poslato Princess-u na odobrenje. Odgovor se cekao 5 meseci.

Sada sam zavrsio D1 i D2 u Budimpesti o Princessovom trosku i spremam se za odlazak na Advanced Fire Fighting i Proficiency in Survival Craft and Rescue Boats treninge u Southamptonu pocetkom marta. Kada sve ovo zavrsim, dobijam ukrcaj ili na Princess ili na P&O brod.

Lekcija koju sam izvukao je da treba biti uporan pa cak i dosadan, posto se niko nece sam potruditi da ti pomogne. P&P menadzerka je pokusala da me skine sa vrata barem deset puta govoreci mi da ne rade transfere trenutno, pa onda da ne mogu sa P&O broda da dobijem tu poziciju, pa onda da nemam kvalifikacije, da bi mi cak rekla i da dam otkaz i probam sve iz pocetka da radim preko agencije. Kada je videla da ne planiram da odustanem, onda je pokrenula citav proces koji se pozitivno zavrsio.

Javicu se sa novog radnog mesta ... 
 

Da bi se aplicirao za tu poziciju jesi mora imat završenu neku višu školu, vezanu uz elektrotehniku?

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
ne. Meni je stojalo da mi je fax nezavrsen....
Ovo je interni transfer i njima je moje iskustvo odgovaralo pa su zato to sve sredili.
Teako je dobiti ETO ako nemas iskustva na brodovima od pre. Ja sam jedini mozda i na Princessu. Svi se cude kad im kazem da dolazim iz Hotel departmana a ne sa kargo broda ili pomorske skole.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced