Author Topic: Update vezano za Broadcast Technician-a na Royal Caribbean-u  (Read 4379 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline PedjaBGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 123
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival CL, Royal Caribbean int.
  • Recruitment Agency: Self employed
  • Job Title: Entertainment Audio Video Technician, Head Broadcast Technician
Evo i mene nakon duzeg vremena. Vratio sam se drugog ugovora i mogu vam reci da se dosta toga promenilo.
U principu posao je isti, ovo mi je treci brod i vracam se na isti, i vrlo je mala razlika izmedju brodova Voyager klase.
 Velika je razlika u broadcastu je izmedju brodova koji su odradili dry dock i ovih starih gde pola stvari ili ne radi ili se vise ne koristi...

Prva ocigledna stvar vezana za ovaj posao, sve vise nasih ljudi je pocelo da rade kao tehnicari.
Ne samo kao Broadcast Technician vec i kao stage stuff (najlaksi nacin ako zelite da napredujete do sound ili light tech-a).
Nazalost od ove godine Royal je oduzeo uglavnom svim ljudima sa 2 stripe-a single kabine, tako da je dosta ljudi dalo ili ce dati otkaze u narednom periodu.
Generalno kad se pogleda bcast tech na royalu ima 1900usd mesecno i signle cabinu, dok na svim drugim kompanijama bcast ima bar za 1000$ vecu platu ali deli sobu...
Tako da ko god planira da konkurise na ovu poziciju ili gore pomenute pozicije Sound ili Light tech-a ima velike sanse da upadne bez problema u toku ove godine.
Ja sam razmisljao da dam otkaz jer posle 2 ugovora plata mi je ista, nema povecanja plate i jos dodatno gubim svoju kabinu.
Ali jbg ceo drugi ugovor sam pratio i ucio od sefa (i uspesno sam obucio Chovu kako da sljaka kao Broadcast Technician) pa mi je ponudjena pozicija Head broadcast-a... Sto naravno ima svoje prednosti, opet single kabina sa prozorom (svi znamo koliko je grozno kad moras da upalis tv, da bi video kakvo je vreme napolju  oT ), veca plata, nema za*****ancije sa snimanjem, montazom, multicam-om ....
Naravno vise odgovornosti, i nekih drugih stvari ali kako se kaze, zivi bili i videli.
Tako da javljam se uskoro, nadam se, posto je brodski net opasno djubre, a na karibima je lakse naci dijamant nego wifi koja valja .
Ako ima pitanja vezana za ovaj posao pitajte, al samo da ne bude opet ono "sta ce da me pitaju na intervjuu"  :tuctuc:
zZzZzZz

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Pa i Carnevalu su prije jedno pola godine povecali plate mozda ce i sa Royalom nesto slicno biti.

Offline PedjaBGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 123
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival CL, Royal Caribbean int.
  • Recruitment Agency: Self employed
  • Job Title: Entertainment Audio Video Technician, Head Broadcast Technician
Pa i Carnevalu su prije jedno pola godine povecali plate mozda ce i sa Royalom nesto slicno biti.
Kojom logikom ti prvo uzmu kabinu i kazu ti da je kompanija izgubila 25 miliona zbog tih nasih soba  :smack: mislim pricam ti pricu, jos pi***m zbog tog sra*ja koje su nam prodali. I sad bi bilo apsolutno k****nski da nam povecaju plate

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Jer to mene neko prozvao u textu:... :D.....TAAAA---DAAAA.....to sam ja  :plovim:.....uglavno zahvaljujem pre svega kolegi Pedji koji mi je pomogao i obucio za rad  :yeah:....javno cestitam na promociji i ako se ponovo sretnemo znam gde da se obratim u koju kabinu za zurke sa vecim prostorom i lepim pogledom na more kroz prozor :-))).....eto ja cu naredni ugovor da se stiskam u kabini sa nekim sto mi i nije neki veliki problem obzirom da sam ziveo i ranije sa cimerom na prethodnoj kompaniji, naravno daleko od toga da nije sjajno to sto su nam oduzeli kabini i kakvu smo privilegiju imali ali sta znam takva je situacija sada i prihvatam je, eto to je moje misljenje....

Offline lajchi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: CCL
  • Job Title: ETM
Bas mi javio bivsi kolega sa Carnival Legenda da su im prije koji dan digli place za 55usd na 4 tjedna :)

Offline PedjaBGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 123
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival CL, Royal Caribbean int.
  • Recruitment Agency: Self employed
  • Job Title: Entertainment Audio Video Technician, Head Broadcast Technician
Bas mi javio bivsi kolega sa Carnival Legenda da su im prije koji dan digli place za 55usd na 4 tjedna :)

Au brate ne staj mi na muku, i tako se dvoumim :neceici:

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Bas mi javio bivsi kolega sa Carnival Legenda da su im prije koji dan digli place za 55usd na 4 tjedna :)

Fino ti nama cijedis mast a :D

Offline lajchi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: CCL
  • Job Title: ETM
A treba malo / vise  :run: