Author Topic: D.B. reporting from Celebrity Century  (Read 4339 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
D.B. reporting from Celebrity Century
« on: 16/February/2013 »
Pozdrav ekipa.

Nije me bilo 100 godina, al sa razlogom jbg, ovde je internet skup, 19 centi po minuti, pa ti surfuj.

Sve u svemu brod je star 20 godina, u materinu. Ima dosta nasih, kad kazem dosta bas to i mislim.
Samo u foto departmentu imamo 2 srbina i 2 hrvata, sad nam dolazi i slovenac jedan.

Bar i dining room je pun nasih ljudi, ima nas na sve strane, sto je dobro, a sa druge strane lose, jer je to znak da nam drzave odlaze u materinu.

Prve nedelje sam bio u depri nekoj, kao ono "gde sam ovo dosao" zna i sef njemu sam se zalio dosta prvih dana :D ali sada je sve ok, cim se malo uhodas.

Para ima i nema, jos uvek placam kameru i uniformu, ali ne mogu da se pozalim, nije da nema. Kruzevi su po 15 dana, 4 porta, Havaji.
Gosti su dosta ok, mnogo bolji nego na carnivalu, bar ti ne podriguju u facu.  
Imamo dosta vremena da se gosti vezu za nas, pa na kraju padaju i tipsevi, ostvaruju novi kontakti i tako to.

Nego. Ako uporedim Carnival sa image-om, mogu reci da je image mnogo bolji, evo posle 2 meseca na brodu, utisci su super.
Radimo po 8 sati dnevno, u portovima radimo gangway ujutru 3-4 sata i onda smo slobodni ceo dan do sutra.
Kada je formal ubodemo po 10 sati mozda. Laganica, ekipa je skroz ok, za*****avamo se dok radimo.
I tako, pisacu jos kada budem imao interneta, a mozda postavim i koju sliku.

E da, izgubio sam onaj i-95 , sad cekam embarkation day da napravim novi, pa cu bas videti da li je istina da se placa 400$ ako to izgubis :D

Toliko od mene za sada. Ljubi vas deda dule

D.B. over and out
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline HrGa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 135
  • Prodajem ulje...
    • View Profile
Re: D.B. reporting from Celebrity Century
« Reply #1 on: 16/February/2013 »
eee.. bas mi je drago da si se javio... iskreno zanima me detaljnije +/- image naspram onoga prije...

ispalit cu cekajuci ukrcaj pa istrazujem sto vise mogu  oT

kazes nakon gangwaya slobodni do sutradan?  :pad: ... zakon!! kad bi to bilo pravilo... hehe  ="" :banana:
nabijem te...

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Re: D.B. reporting from Celebrity Century
« Reply #2 on: 19/February/2013 »
^ pA da laganica bre. Naspram nekih brodova koje znam ovo je vacation bre :D

Izgubio sam AJ 95 xD I napravio sam novi i nista nisam platio. Hebem li ga. Ajde pozdrav ekipa pa vam se javljam uskoro. Ako neko ima nekih pitanja vezanih za IMAGE ili Celebrity Century slobodno neka pita.


Over and out.
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline Nikola86bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: D.B. reporting from Celebrity Century
« Reply #3 on: 22/February/2013 »
Pozdrav,

Ja dolazim 4.3. ukrcavam se u San Diegu...Idem kao assistant stateroom...Zanima me najvishe kako se pare shalju u Srbiju?Kolika je provizija?Jel ima teretana za posadu?To je ono shto mi sad pada na pamet...Unapred hvala...

Offline gotom

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: D.B. reporting from Celebrity Century
« Reply #4 on: 22/February/2013 »
@nikola86bg, svaka vam cast decki jer to je jedna od najtezih pozicija. Ovako, sta se tice love, Celebrity uvodi novi sistem slanja love doma, vjerovatno taj isti vec postoji na drugim kompanijama, ali ovog trenutka vec je trebao stupiti na snagu na Celebrity.
Znaci tvoja lova ce ti sjedat na karticu 2 puta mjesecno, istu kao amex, visa itd. S te kartice ces 2 puta mjesecno moci on-line prebaciti novac u svoju banku. Znaci da bi bio uopce u sustavu besplatnog slanja love moras doma otvoriti devizni racun i ponjeti sa sobom na brod sve potrebne podatke banke (iban, swift, adres, ime itd) na koju ce biti slana lova, ponesi sa sobom original bankovnog ugovora ili bar kopiju jer se mudraci boje da ne bi dobivao lovu od nekoga iz amerike i uplacivao je pod svoju placu i tako ujedno malo prao lovu za sebe, nekoga ili sta vec ide. Dosta su postali rigorozni po tome, jer je netko vjerovatno i prao lovu. Cim dodjes na brod podnesi zahtjev za uspostavljanje kontakta izmedju bnke i firme, i po prilici ces cekati mjesec dana dok ne nadjes svoje ime i ujedno banke u koju saljes na listi zvanoj "wire transfer list"

Ugodan cruising, hawaii su super, Lahaina najbolja posle capitala, alaska jos bolja od svega i brod u banani. Samo hrabro i glavu gore, ima dosta nasih tako da ne bi trebao imati neke probleme, sem kichma-transa.

Gotom


Offline Raidenko

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: D.B. reporting from Celebrity Century
« Reply #5 on: 05/March/2013 »
Evo i ja ovih dana dobio Century za 3-4. april u San Diego kao Asst.Waiter. Znam da cu da pucam po svim shavovima  od posla, ali ipak bi voleo znati jel ima na Century pristojan Crew gym gde mogu da se rekreishem u slobodno vreme a da nije crew bar? :D I da li neko zna kolko se grubo krece karta za San Diego?

Offline gotom

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: D.B. reporting from Celebrity Century
« Reply #6 on: 06/March/2013 »
Koliko sam skuzio ti ides prvi puta na brod i u tom slucaju ti "hiring partner" - Kouzon nabavlja kartu a po svemu sudeci bit ce skuplja nego ti kompanija daje izravno kartu. U slucaju da ti kompanija direktno osigurava aviokartu na frekventnim letovima (S Diego, Miami, NY itd) a nije nova godina bozic itd karta te dodje 502usd. Agencije obicno to rade i za duplo, znaci od 800 do 1100 eura. Dok isto tako jedna kolegica kojoj se nije svidjela struktura i ponasanje drustva na brodu dajuci otkaz nakon 2 - 3 mjeseca bila je naplacena karta 1800 usd, isla je pod hitno doma da napomenem iz S Diega, dajuci otkaz unaprijed 1 cruise. Bio sam tamo pa znam iz prve ruke, da li je bilo kakve promjene na samom izlasku s broda to ne znam, ali uglavnom sok. I njezin hir da je brod u banani (management itd).

Century je jedan od laksih brodova za radit ... na Alasci se tuce lova dok na Hawaiima hladis j...
Hrana je ocajna, najlosija od svih brodova u floti - pecene ljuske od krumpira, rize u 3 boje i takva druga sranja, raspored broda star, kabine za pocetnike su za cetvoro u 90% slucajeva (jedino ako nisi u Spec. Rest. a onda nisi pocetnik), gym ne los i nasa ekipa ga dosta tuce, isto kao i po stimulansima. Drilovi su za*****ancija, zadnji kapetan smece od covjeka. Restaurant manager je ljudina.


Offline Falcon

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: D.B. reporting from Celebrity Century
« Reply #7 on: 30/August/2013 »
Izgubio sam AJ 95 xD I napravio sam novi i nista nisam platio. Hebem li ga. Ajde pozdrav ekipa pa vam se javljam uskoro.
Ako neko ima nekih pitanja vezanih za IMAGE ili Celebrity Century slobodno neka pita.
Over and out.

De si Dusane!
Konacno i ja sam zavrsio 8 meseci ugovora na Celebrity Equinox, pa se mogu javiti ovde preneti neka iskustva u vezi sa foto departmentom.
Brod je super, pravila su malo zatezanje ali sve je dozvoljeno dok hotel direktor ili menadzeri ne gledaju, tako da smo imali razne situacije gde su nam kape i drugi odevni predmeti upadali u vodu, jurili smo goste sa onim obrucom za spasavanje gde pise ime luke u kojoj su ...
Foto na Celebritiju je naporan posao, ne fizicki nego psihicki moracete da smadzujete ko zivotinja (ko ne zna smadzing je vrsta kulturnog ubedjivanja gostiju da se slikaju) jer za goste imate ljude koji kruziraju 10-20 pa i vise puta i pun im je klinac fotografa i slikanja, naravno sa druge strane imate vase menadzere koji vam daju targete u slikama i ne zanima ih sta cete da radite gostima sve dok se ovi ne zale oficirima.
Takodje kao i Dusan i ja sam unistio pecat na mom i-95 jer sam ga drzao u dzepu dok sam bio pirat na nekih 30ak stepeni na karibima (ko ne zna 25 stepeni na karibima je kao 40 kod kuce) ali je Celebriti izasao u susret i platio 400$ za mene. Sve u svemu ako odlucite da odete kao foto za Image i zavrsite na Celebritiju konkretno na novim brodovima Solstice klase bicete prinudjeni da se dovijate kako znate i umete da pogodite vase targete u slikama i rvete se sa razmazenim gostima.
U pocetku ce vam biti jako tesko da radite formalnu noc i slikate ljude u restoranu da bi tamo za 2-3 meseca ugovora to postalo nabolji dan u kruzu, a restoran pravo malo takmicenje ko ce vise slika izneti napolje.
Vracam se ponovo kao foto tamo u novembru da jos malo proputujem i pokupim neku crkavicu, morate shvatiti posao kao dobru zezu i propustiti na jedno uho sta vam kazu menadzeri jer oni nikad nece biti zadovoljni ni novcem ni brojem slika, tako da samo radite svoj posao sto bolje i opusteno bez nerviranja.