Author Topic: Molim iskusnije kolege da napisu svoje utiske sa evropskih kruzeva  (Read 3201 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mikis

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Molim iskusnije kolege da napisu svoje utiske sa evropskih kruzeva, kakvi su, ima li mogucnosti zarade, kakve su luke, mesta za shoping, cene... jednom recju sve sto mozete da kazete vezano za evropsku sezonu!

Offline gotom

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Europa je super kako i zvuci, gdje god da isao. Sjeverna - 1. Kophenhagan (plavuse!!!), 2. Stockholm (plavuse!!!), 3. St. Petersburg (pijenje!!!), 4. Oslo
Zapadna - 1. Portugal (Lisabon), 2. Spanjolska (pata negra, ibiza, barca, stadioni), 3. Francuska (sirevi, vino), 4. Italija .

Jedino Turska je s**** i ostace s****, oni stari prodavaci te gledaju koda ces im odrezati ono sto je ostalo nakon rezanja, mladi te hoce preveslati a gdje god sam jeo je prevara ako ne imas nekog od domacih sa sobom, mada i onda im hrana jako oscilira, zamazani, prljavi, smrde ali zato su nam ponovo uvalili, al sada sapunice.

 

Offline drale86

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Ja imam overnight u St.Petersburgu kakve su cijene kod njih cuga,hrana i najbitnije žene  :uzdravlje:    ?

Offline Mikis

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Ma ljudi, sve je to ok, hrana, zene...ali moze li se od gostiju u Evropi uzeti nekih para?

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Ja imam overnight u St.Petersburgu kakve su cijene kod njih cuga,hrana i najbitnije žene  :uzdravlje:    ?

Kakve su cene zena????  :rofl: :ban:
Though she be but little, she is fierce!

Offline milicar

  • Registered
  • *
  • Posts: 160
    • View Profile
ahahaaaa...

Offline Kuguar

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Ja imam overnight u St.Petersburgu kakve su cijene kod njih cuga,hrana i najbitnije žene  :uzdravlje:    ?

Dal je moguće da je ovo suština rada na brodu???  :(  -()-

Pa ja se neću uklapati u profil jednog mornara, tj zaposlenog na kruzeru  :pop1:

Offline drale86

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Pardon krivo sam se izrazio nisam mislio na cijenu žena  oT ,nego provodi po njihovim diskotekama,a tamo če biti žena pa što se nebi s nekom i upoznao šta vi žene upoznajete isključivo ispred crkve poslje mise??  :pop1:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Quote
... utiske sa evropskih kruzeva ...

 :hmm:

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline gotom

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Lova se u nasem slucaju zaradjuje na nacin da zaradjujes koliko vrijedis, ako me kuzis, ako ne - ne znam da li si cuo ikada za pojam "comment card" ili po novome questionnaire.
Ljudi te ocijenjuju (tvoj rad, znanje, vjestinu, simpaticnost, gostoljubivost), neki posteno neki neposteno ali tvoj posao je od njih izvuci sto veci broj excellent commenta i bukvalno "zero" good, fair i poor commenta.
Na taj nacin rastes na ljestvici koja sluzi za biranje stanica, ko je prvi kaze se njegova djevojka, znaci najbolja stanica (velik broj gostiju, uvijek puna, najbolji konobar, itd).
Ima likova koji kao asst. waiter tuku vecu lovu od nekih waitera, ali oni su stvarno znalci i jako dobro rade svoj posao. Dok jedni za 14 dana 2200 - 3000 usd, drugi 500. Tako da ti nemogu reci koliko ti "vrijedis".

Na (ili po, kako kazes) zene ne moras ici u St. Petersburg da bi na njih potrosio lovu, osvrni se oko sebe i biraj, kad beg nije cicija.
Grad St. Pet. je postao skup i zele na sve nacine zaraditi lovu, ima puno dobrih stvari za vidjeti i proci, nocni zivot je ok a ima i dobrih toureva koje organizira Celebrity, a na "prijateljice noci" bas i nisam isao, nije mi to satisfakcija ako placas, ako me kuzis.

 oT

gotom

p.s. i zene vole oficire - podrzavam tu tezu, kako god lose zvuci!

Offline just.in.case

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
  • zar nikad neces odrasti mali veseljace?
    • View Profile
Moj najsrećniji period prvog ugovora jeste Evropa, kuća.  ="" =""

Prvo jedna stvar, kruzevi traju po 15k dana, port za portom, poneki sea day.
Najvažnije je, srećna posada-srećni putnici.
 

A što?

Zbog Britanaca. Oni samo sede, piju čajeve, uveče brendi, vole da pevaju, igraju, ostavljaju dobar bakšiš (uglavnom u funtama ili eurima).
Znači nisu Rumente kao ovi preko puta.  :yeah:

Ne žale se, iako im zaboraviš ili daš pogrešnu porudžbinu, neće nikad da idu na pursers desk. Shvataju da nije lako, da je gužva.

Znači apsolutni easy life.

 :party:
uzmi me za kuma ili vejder darta