Author Topic: Veliki pozdrav svima, 17.03. na college za Steakhouse Server-a  (Read 2198 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline epstrong

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Evo da se i ja predstavim
Na početku pozdrav Šefu i svim ostalim forumašima koji su obogatili ovaj forum svojim iskustvima i pitanjima i odgovorima koji su mi pomogli oko dobivanja puno korisnih informacija.

Nakon mnogo, mnogo sati provedenih pred laptopom i iščitavanja skoro pa cijelog foruma mogu reći da sam jako zadovoljan sa svime,za sada nemam konkretnih pitanja u vezi posla na brodu, nego sam htio podijeliti svoje iskustvo do početka pa do odlaska na brod s razlogom da još malo pomognem nekome tko se odluči na jedan veliki skok u svom životu.
Pa da počnemo sve je počelo prije jedno 7 godina kad sam praveći društvo prijateljici otišao s njom na razgovor u agenciju za rad na brodu. Tada sam se prvi puta susreo s tom idejom rada na kruzerima.
Nakon toga sve je to ostalo negdje postrani jer sam u to vrijeme još studiaro i radio i bio zadovoljan situacijom. No prije nešto manje od godinu dana dobio otkaz, faks stao, i ideja o odlasku na brod nekako se nametnula sama od sebe.
Nakon nekoliko dana razmišljana pišem CV i odlazim u agenciju na razgovor.
Prvo pitanje je bilo "Do you speak english?", odgovor je naravno potvrdan te još nekoliko pitanja na engleskom, agent gleda CV i kaže da je engleski dobar i da po mom prijašnjem radnom iskustvu mogu aplicirati za assistant waiter.
Krajem 10 mjeseca dobivam mail od agencije da će se u slijedeća dva tjedana održati intrvju za NCL i Carnival te dogovaram termin polaganja ispita iz engleskog jezika (Marlins English Language Test).
Ispit položen s 96%, po meni ispit je bila zezancija na razini osnovnoškolaca do 4 razreda, usput ispit se plaća oko 150 kuna.
Na dan intrvjua s predstavnikom Carnivala obučen u odijelce i naoružan smiješkom od uha do uha po naputku agencije pojavljujem se ranom zorom na dogovorenom mjestu. Već hrpa ljudi stoji u redu i čeka početak intervjua s dotičnim Ericom. Nakon nekoliko sati čekanja napokon i ja ulazim, sjedam sa smiješkom, prvo pitanje da li govorim engleski odgovor potvrdan nakon toga koje je moje prijašnje iskustvo ja pričam on pregledava moj CV i rezultate Marlins test i zapisuje po papirima, nakon toga slijedi još nekoliko pitanja kao gdje sam naučio engleski, što radim u slobodno vrijeme ..
Razgovor je trajao manje od 10 min nakon čega dobivam papir u ruke sa prekriženom pozicijom assistant waiter i preko toga piše Steakhouse Server, izlazim zadovoljan jer dobi sam posao ali zbunjen jer zapravo nemam pojma što znači taj Steakhouse Server.
Nakon pitanja agent on samo kratko odgovara to ti je super, bolja pozicija ,veća plača....
Nakon 3 mjeseca čekanja dobivam ponovo mail iz agencije kao došao ugovor i datum ukrcavanja.
Nakon toga slijedi polaganje temeljne sigurnosti na brodu tj. D1 certfikata (cijena 1050 kuna), tečaj traje 1 dan i odmah isti dan dobivate potvrdu da ste polužili. Pa liječnički (1400 kuna) koji se obavi u jednom danu, znači vađenje krvi, slikanje pluća, pregled kod doktora ekg srca, vid, sluh još nekoliko pitanja tipa jeste li alergični, jeste li imali operacije, bolesti u obitelji ...., te psihijatrijski test.Slijedi viza (930 kuna) ispunjavanje zahtjeva i dogovor termina te razgovor u ambasadi.
Nakon toga karta i provizija agenciji (oko 4000 kuna)
Eto to je moje iskustvo , nadam se da će biti nekome bar malo od pomoći.
Sad samo slijedi pričekati taj famozini datum 16.03. odlaska na avion i leta prema Miamiu i ukrcavanje 17.03. na brod Carnival Freedom na college za Steakhouse servera.

Čim ulovim vremena i malo se snađem na brodu podijeliti ću iskustva s collega.
Ako neko ima dodatnih pitanja slobodno pitajte.

Sretno svima i mirno more svim moreplovcima koji već plove i koji će to tek postati.
Seize the day, because life is too short to be wasted

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Veliki pozdrav svima
« Reply #1 on: 18/February/2013 »
Čestitke na dobivenom poslu  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
@epstrong  :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Sve najbolje! :uzdravlje:

Offline Rus Moreplovac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Sve najbolje druze na Freedomu, vidimo se tamo uskoro, i ja cu biti 31.3 tamo :) pa malo da zalijemo u crew bar :)

Offline aleksandarderventa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 51
    • View Profile
Javi se ponekada :)