Author Topic: Ljekovi u prtljagu  (Read 8430 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline amerigo

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Ljekovi u prtljagu
« Reply #15 on: 30/September/2015 »
Ja sam alergican na ujed osa i pcela i sa sobom uvek nosim inekcije protiv alergije. Moram ih poneti i na brod, sta ce mi reci ako nadju spric, igle i ampule, igle ce se sigurno videti na rengenu ?

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Ljekovi u prtljagu
« Reply #16 on: 30/September/2015 »
Pa bio si na lekarskom, valjda si alergiju i terapiju uredno prijavio i to je odobreno od strane kompanije.
Sa sobom na brod donosiš popunjen medical formular i time opravdavaš špriceve i igle.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Ljekovi u prtljagu
« Reply #17 on: 30/September/2015 »
čisto sumnjam da bi dobio "fit for duty" da je prijavio alergiju ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline amerigo

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Ljekovi u prtljagu
« Reply #18 on: 23/November/2015 »
Prijavio sam alergiju, to nije za zezanje. Nema tu nikakve terapije, nego ako se desi ujed odmah mora da se primi inekcija. E sad to je upisano u nalazu ORL-a (uho grlo nos) na srpskom, ali kako vidim nigde nije upisano u Bermuda medical certificate. Naravno, dobio sam fit for duty bez problema.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Ljekovi u prtljagu
« Reply #19 on: 24/November/2015 »
Brate sve sto ti treba ( a legalno je ) stavi u veliku prtljagu . Ako imas ikakve nalze nosi sa sobim za svaki slucaj, a za lijekove se ne brini, u prtljazi prolaze bez problema. Prvi put kad sam isao u Ameriku ja sa se bojao ponijet cak i aminokiseline, drugi pit sam bez problema prenio apaurine, voltarene, neke terapijske tablete, aminokiseline, l carnitine, ma pojma nemam sto sve nisam :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Flavius

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: Ljekovi u prtljagu
« Reply #20 on: 04/March/2016 »
Evo ovako, ja mislim ponijeti pripravke u prahu, dakle neke mljevene biljke koje imaju adaptogene u sebi, a koristi se protiv stresa, za podizanje imuniteta i energije. Sve je kupljeno u dućanu organske i prirodne hrane, dakle legalno i pije se poput čaja ili s vodom.

Mene sad brine, što ako mi otvore prtljagu u Americi i nađu smjesu zelenog i žutog praha? Kako ću pojasniti da je to samo nutritivni/vitaminski pripravak koji je legalan u Americi. Hoće li račun iz dućana biti dovoljan? Malo me strah što ako oni otvore prtljag a unutra u kesici zeleni i žuti pripravak, i onda oni hoće da se utvrdi što je to. Mogu proći dani dok oni samoinicijativno utvrde što je to, tj da se ne radi o nikakvoj drogi.

http://alternativa.hr/priroda-i-zdravlje/item/1565-ashwagandha-%C4%8Duvar-od-stresa.html

Evo link od jednog od proizvoda kojeg mislim ponijeti. Ako je prolazno i neće biti problema dobro bi došlo i drugim pomorcima koji se žele nositi bolje s stresom zaobilazeći ilegalne supstance. Nije da reklamiram proizvod. Samo govorim o čemu se radi.

Ima tko iskustava?

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Ljekovi u prtljagu
« Reply #21 on: 04/March/2016 »
jel tebi to bas treba buraz? jel ti to moras nosit? ja ti savjetujem da ne nosis. eto svjestan si da mogu pomislit da je gudra, a njima neces moc zalijepit link koji kaze da to nije doga. ima li nesto manje ofirno? mozes li to zamijenit tabletama nekim? j*** caj, naces nesto slicno u prvom portu odma..

edit: moze li se taj prah razdvojit, pa zuti povuc, zeleni zapalit :P