Author Topic: Pozdrav za sve :) prijavicu se za assistant waiter-a u EP  (Read 5440 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
I NCL sa sedištem u Majamiju...

Nego, nije mi to bila poenta, već da su u pitanju "mešovite" kompanije, sa deljenim vlasništvom (iz različitih država), pa mi je nejasno (bez istraživanja po internetu) kojih se zakona moraju pridržavati kad su u pitanju zaposleni. Nije ni bitno da sad tu nešto istražujemo zakone, nego je primetno da dve pomenute kompanije zapošljavaju mlađe od 21 god, a one čisto američke - ne... pa imam osećaj da je u tome caka. ;D

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
I NCL sa sedištem u Majamiju...

Nego, nije mi to bila poenta, već da su u pitanju "mešovite" kompanije, sa deljenim vlasništvom (iz različitih država), pa mi je nejasno (bez istraživanja po internetu) kojih se zakona moraju pridržavati kad su u pitanju zaposleni. Nije ni bitno da sad tu nešto istražujemo zakone, nego je primetno da dve pomenute kompanije zapošljavaju mlađe od 21 god, a one čisto američke - ne... pa imam osećaj da je u tome caka. ;D

NCL je cisto americka kompanija, to sta ima ime norwegina nema veze sa norvaskom i nrveskim zakonima.
HAL je u vlasnistvu amerikanaca
Cija je kompanija to takodjer nema "sluzbeno" veze sa zakonima drzave di je sjediste kompanije. Brod MORA postovati zakone zastave koja se nalazi na krmi. Ostalo je stvar dogovora u kompaniji.
 

Offline epstrong

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Kad sam ja bio na razgovorima s predstavnicima za NCl je bilo dovoljno imati 18 a za Carnival Cruise Line 21 godinu, za ostale kompanije ne znam, a razgovori su bili prošle godine 10 i 11 mjesec u Zagrebu, pa ne vjerujem da se od tada nešto mijenjalo
Seize the day, because life is too short to be wasted

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Odosmo u off, izdeliće nas šef kao kompaniju...  :giggle:

Još ovo i neću više pisati na ovoj temi:

HAL je britansko-američka kompanija.
NCL je malezijsko-američka kompanija. I ne mešati NCL i NCL America (čisto američku sestru kompaniju čiji brodovi plove pod američkom zastavom).

Nije da sam sve to znao, nego tako Google i Wikipedia kažu.