Author Topic: Sto se tice MSC shop-a, stvari stoje ovako ...  (Read 5574 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jellenna

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Pozdrav svima!

Pratim forum 2-3 godine, ovo je moj prvi post i samo sam kliknula na reply....Sefe, molim te, ukoliko ne ''izadje'' gde treba prebaci ga na pravo mesto*( nisam bas vicna pisanijama po forumima)

Elem radim za MSC, jedan odradjen ugovor, na drugi idem u ponedeljak i generalno sto se tice shop-a stvari stoje ovako> lova je najbolja, u evrima, % za ''specijalce'' ne znam, osnovna plata je 600 EUR + nedeljni procenat koji zavisi od x faktora od 150-500 EUR ali generalno nedeljni prosek je oko 300 EUR, letovi su placeni, tacno je da nema puno zurki za posadu, u proseku jednom mesecno ili redje, moze se u diskoteku ali nikako plesanje sa gostima *( :ban:), setanja po brodu gde god se zeli, moze da se popije pice u baru, vecera moze u buffet ali ni jedam obrok u restoranu za goste....i nista mi vise bitno ne pada na pamet....ali sve to zavisi od menadzera koliko ce da se izbori za svoj tim.

Takodje znam da se kazino i foto zalio na zaradu, u smislu da je katastrofalno niska ali ne znam tacan iznos.  

Offline direktor

  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Sto se tice MSC shop-a, stvari stoje ovako ...
« Reply #1 on: 22/February/2013 »
A reci mi oko nešto oko priprema za odlazak npr. da li si imala trening za shop u Kouzonu, ona jednodnevna obuka i to... i drugo pitanje koje si iskustvo u prodaji imala pre prijavljivanja..

Ako može odgovor do ponedeljka bilo bi super   :)

 :uzdravlje:
Gnothi Seauton

Offline Jellenna

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Sto se tice MSC shop-a, stvari stoje ovako ...
« Reply #2 on: 22/February/2013 »
Imali smo tening jedan dan ali on nije bio vezan za prodaju vec za sam intervju (ponasanje, oblacenje i sl.) Koliko god da ljudi misle da je to tek nesto manje-vise potrebno, varaju se jer svaki taj trening donosi odredjene informacije. S toga ako cete za 40 EUR da bankrotirate e onda do m......ne trudite se da dodjete do broda

Imala sam iskustvo u prodaji i to malo jace, multinacionalna kompanija koja nam je obezbedjivala raznorazne kurseve, literaturu, simulacije, treninge o prodaji, ne bih bas da navodim koja i sta. Mada imam 8-9 godina iskustva vezana za finansije, knjigovodstvo i administarciju, sto je meni jaca strana, pa tako da mi prodaja izgleda kao smejurija, mislim ako uporedim prodaju i finansije. Sam posao na brodu nije izgledao ni malo naporan vec zabavan ali imala sam kolege kojim je bilo izuzetno tesko Gde? U shop-u?! Tvrdim da samo onaj ko se nije bavio iole ozbiljnijim poslom moze da kaze da je posao u shop-u tezak i iscrpljujuci. E sad jedino ako se padne neki blesavi menadzer pa zahteva konstantno inventarisanje, popisi posle radnog vremena i rad u lukama - e to je onda frustrirajuce! Nije tesko raditi u shop-u vec je tesko raditi sa lencugama, bitangama i jezicarama.

Google zna o prodaji bas dosta tako da je i on bio u kombinaciji.

Offline direktor

  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Sto se tice MSC shop-a, stvari stoje ovako ...
« Reply #3 on: 22/February/2013 »

Ma da 40 EUR potrošimo na neke gluposti, a verujem da je trening koristan.
Za kolege bitange i lenčuge si u pravu, oni otežavaju posao. Kao i popis   :D
S obzirom da imam iskustva i sa fizički zahtevnim poslovima, mislim da
mi rad u shopu neće toliko teško pasti.

Hvala na brzom odgovoru  :)

Gnothi Seauton

Offline Zon

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Sto se tice MSC shop-a, stvari stoje ovako ...
« Reply #4 on: 19/September/2014 »
Kakva je situacija sa procijama?

Offline nana1388

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Re: Sto se tice MSC shop-a, stvari stoje ovako ...
« Reply #5 on: 19/September/2014 »
I mene interesuje kakva je situacija sa promocijama :waiting:

Offline layla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: Sto se tice MSC shop-a, stvari stoje ovako ...
« Reply #6 on: 19/September/2014 »
mene interesuje koliko u proseku izlazis mesecno sa kintom  :money: :money:

Offline nana1388

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Re: Sto se tice MSC shop-a, stvari stoje ovako ...
« Reply #7 on: 19/September/2014 »
Sve! Sveeeeeee:))) Niko nece odgovoriti ovdje:(


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline LocoLoco

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Sto se tice MSC shop-a, stvari stoje ovako ...
« Reply #8 on: 11/September/2016 »
Cao drugari mornari,prvi mi post ovde pa ako moze neko ko je na MSC ko je specijalista za nakit da mi kaze.Kolika je plata mesecna{neki prosek}sta se sve prodaje od nakita,mislim na brendove,i dali radimo u njihovoj uniformi ili nosimo svoju,Inace imam iskustva sa starboard-a i NCL-a i jel istina da je plata u evrima,posto sad dobio email od nekog batice iz kompanije da je basic salary 800 dolara? Hvala unapred i pozdrav. :D