Author Topic: Aleksandar, valjda me neko ho?e  (Read 7956 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline aleksandarderventa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 51
    • View Profile
Aleksandar, valjda me neko ho?e
« on: 22/February/2013 »
Pozdrav zovem se Aleksandar i dolazim iz Bosne i Hercegovine.

Imam 21 godinu i radim u http://hotelbiser.net/ već 3. godnu, pričam 3 jezika (eng, njem i ita).
Sutra u 10 imam zakazan razgovor sa EP u Banja Luci (nisam se prijavljivao za poziciju nego samo poslo cv i oni rekli dođi), pa vam javim detalje, ako hoćete!

I da imam još jedno, dva pitanja!

Završio sam ugostiteljsku školu sa odličnim, radim već 3 godine u ekskluzivnom hotelu, pričam (ne natucam, ne nabadam) nego pričam gore navedene jezike, koja je opcija (kompanija i pozicija) realna za mene?

Hvala!

Offline Moonlight

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Aleksandar, valjda me neko ho?e
« Reply #1 on: 22/February/2013 »
Pozdrav zovem se Aleksandar i dolazim iz Bosne i Hercegovine. Imam 21 godinu i radim u http://hotelbiser.net/ već 3. godnu, pričam 3 jezika (eng, njem i ita). Sutra u 10 imam zakazan razgovor sa EP u Banja Luci (nisam se prijavljivao za poziciju nego samo poslo cv i oni rekli dođi), pa vam javim detalje, ako hoćete! Ciaoooooo

Pozdrav, nemoj da te "slome" i uguraju za konobara, govoris 3 jezika + iskustvo = minimalan cilj recepcija  :)  sretno, i javi detalje
"Ime nije ništa; ono što nazivamo ružom, slatko bi mirisalo i s drugim imenom ... "

Offline strazar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: Aleksandar, valjda me neko ho?e
« Reply #2 on: 22/February/2013 »
Dobro ti je rekao Moonlight.Ne daj da te slome i posalju za konobara.Posto si rekao da govoris tecno tri jezika idi na recepciju.I to je to.Imaju oni mjesta jer rade za puno kompanija.Jer kad bi otisao raditi kao konobar,nikoga od gostiju ne bi bilo briga za tvoje znanje njemackog i talijanskog.Kao ni sefove.To sto su oficiri na brodu vecinom italijani nema neku presudnu stvar.Jer nisi na brodu radi oficira nego radi gostiju.A talijani svi do jednoga znaju engleski.Kao konobaru dali bi ti da radis u officer messu ili kod kapetana i to je to.Poslije bi otisao u dining room gdje je dovoljan samo engleski.A kao drugi jezik pozeljan bi bio spanjolski jer ima dosta meksikanaca,ako bi radio na brodu koji plovi po meksickom zaljevu i karibima.Mada ni to nije nesto presudno.Imao sam sam priliku uvjeriti se u to dok sam radio u dining room-u.Vecinom konobari pa i team head waiter-i govore samo engleski.Deset posto ih je znalo jos jedan jezik.I to spanski.Ali mahom filipinci kojima je to sluzbeni jezik kod kuce.

Offline Adri

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 218
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Crystal Ocean and River Cruises/currently The World
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: Executive Housekeeper
Re: Aleksandar, valjda me neko ho?e
« Reply #3 on: 22/February/2013 »
S tri jezika: recepcija, naravno. Sretno ti sutra i izvještaj podnesi.   :)
If you want something - go and get it.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Aleksandar, valjda me neko ho?e
« Reply #4 on: 22/February/2013 »
pa vam javim detalje, ako hoćete!
Hoćemo! ;D

koja je opcija (kompanija i pozicija) realna za mene?
Kompanija manje-više, šta bude u ponudi, ali pozicija... svi smo u glas viknuli: "Recepcija!" ::yes::

Offline stefaN93

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
  • Ahoy,Ship Ahead
    • View Profile
Re: Aleksandar, valjda me neko ho?e
« Reply #5 on: 22/February/2013 »
Recepcija batice :D veliki pozdrav za tebe :) ako si za posle razgovora da odemo na pivu da ispricas kako je bilo  :uzdravlje:
Al' sve se nekako predevera
kad imas viziju, imas san
gutu para, koka povazdan
da budes Halid 'mjesto Halida

Offline aleksandarderventa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 51
    • View Profile
Re: Aleksandar, valjda me neko ho?e
« Reply #6 on: 24/February/2013 »
E ovako, brzinski u radim test iz eng jezika, i sa gospodinom sam popricao 2 minute na njemackom i 2 minute na italijanskom i on mi kaze: "Brisi, zovemo te za 10/15 dana da uradimo skaype interviju" i ja kazem:"Samo tako?" a on meni:"pa pricas 3 jezika i hoces waitera kaj vise hoces" :) a sada kako bude...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Aleksandar, valjda me neko ho?e
« Reply #7 on: 24/February/2013 »
Nisi trazio recepciju kako su te svi savjetovali?  :pop:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline aleksandarderventa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 51
    • View Profile
Re: Aleksandar, valjda me neko ho?e
« Reply #8 on: 24/February/2013 »
Nazalost nisam, a zasto nenzam ni sam! Nisam imao priliku, ali mislim kada odem na finalni da cu da ih pitam da li je moguce da dodjem da radim na recepciji!

Offline Kuguar

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Aleksandar, valjda me neko ho?e
« Reply #9 on: 24/February/2013 »
Nazalost nisam, a zasto nenzam ni sam! Nisam imao priliku, ali mislim kada odem na finalni da cu da ih pitam da li je moguce da dodjem da radim na recepciji!

Nisi trebao da žuriš, trebao si dobro da iščitaš forum, i poslušaš dosta iskusnije ovde... Oni su jedva dočekali nekog ko zna više od 1 stranog jezika, a pošto su im kelneri u manjku, jedva su dočekali da te ubace tamo. Nego zovi ti lepo i raspitaj se. Zovi takodje i drugu agenciju, ne moraš samo iz svoje zemlje, pa se raspitaj. Ti imaš znanje koje treba unovčiti, a ne tek tako lako pokloniti.
Pročitaj po forumu malo iskustva ljudi, pa ćeš shvaiti....

Mislim da bi trebao, tj da sam ja na tvom mestu, još bih se raspitivao, uostalom dok ne odeš, sve je otvoreno, samo se treba boriti!

Uostalom pogledaj samo par postova iznad, šta su te ljudi savetovali!  -()-

Offline filip_035

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 107
    • View Profile
Re: Aleksandar, valjda me neko ho?e
« Reply #10 on: 24/February/2013 »
ali mislim kada odem na finalni da cu da ih pitam da li je moguce da dodjem da radim na recepciji!

Strasno :D Cekas finalni da ih pitas?  ""]]  Nekad ne shvatam ljude uopste, cemu odlaganje? Nema razloga da se plasis agenata, nisu oni babaroge. Put pod noge, telefon u ruke, sta god treba, zovi agenciju odmah sutra i pokusaj da im objasnis u cemu je stvar. Ljudi borite se za sebe, nece sigurno neko drugi da radi to za vas.

Naravno, ako uopste zelis da radis na recepciji. Iz tvojih postova nesto bas i nisam bas siguran.

Offline Kuguar

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Aleksandar, valjda me neko ho?e
« Reply #11 on: 24/February/2013 »
  Nekad ne shvatam ljude uopste, cemu odlaganje? Nema razloga da se plasis agenata, nisu oni babaroge. Put pod noge, telefon u ruke, sta god treba, zovi agenciju odmah sutra i pokusaj da im objasnis u cemu je stvar. Ljudi borite se za sebe, nece sigurno neko drugi da radi to za vas.

Naravno, ako uopste zelis da radis na recepciji. Iz tvojih postova nesto bas i nisam bas siguran.

Jbg, mi smo se igleda više iznervirali od njega :D

Offline aleksandarderventa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 51
    • View Profile
Re: Aleksandar, valjda me neko ho?e
« Reply #12 on: 24/February/2013 »
heheh... ne mogu reći da ne želim, nego nekako mi je taj posao bezveze, dosadan. Pošto ja kada odem na godišnji odmor, ja jedva čekam da počnem da radim, ali to je ozbiljno tako, pa bio sam bolestan mjeseca dana, i najviše mi je nedostajalo to da radimmmmm...

Ja sam gospodi poslao mail sa upitom koja pozicija konobara i koji brod, pošto nisam ja nigdje ništa naveo! I sada šaljem, da vidim ima li šanse za recepciju! Hvala vam...i tražim druge kompanije!

Offline Kuguar

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Aleksandar, valjda me neko ho?e
« Reply #13 on: 24/February/2013 »
Dosadno ili ne, ali kad pogledaš svoj račun, imaćeš šta da vidiš  :money:

Offline aleksandarderventa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 51
    • View Profile
Re: Aleksandar, valjda me neko ho?e
« Reply #14 on: 24/February/2013 »
Dosadno ili ne, ali kad pogledaš svoj račun, imaćeš šta da vidiš  :money:

Znači onaj koji radi sa pićima ili u restoranu, (ko ima dodir sa gostima i "keshom") zarađuje manje od ovih na recepciji? wtf