Author Topic: Najljepše godine mog života sam proveo rade?i kao pomo?nik pursera  (Read 2905 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline emeritus

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Pozdrav,

Slučajno sam našao ovu temu, i mogu vam napisati da ste me obradovali jako. Najljepše godine mog života sam proveo radeći kao pomoćnik pursera 20-23, a onda sam postao purser takođe 4 godine. Inače trisedesetogodišnjak sam, a po znaimanju sam diplomirani socijalni radnik, ali pošto kod nas nema posla u struci, prinuđen sam da se snalazim kako znam i umijem.

E sad mene zanima jesam li prestario za ovaj posao? Preko kojih angencija je moguće naći posao? Koje brevete su sada  potrebne za rad na brodovima (jedino mi nisu istekle B1 i B2).

Toliko za sad.  +U+


Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Dvaput sam pročitao post i, ako dobro razumem, od 20. do 27. godine (8 godina) si radio na brodu i sad posle 3 godine pauze ne znaš kako da odeš na brod? -()- Sa tolikim iskustvom (ako sam dobro razumeo), tebi nikakva agencija ne treba.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Nisi prestar, ali i ja bih volio pojasnjenje ovog sto @Princ pita.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline emeritus

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Sad sam vidio da je razdvojena tema. Evo odgovora što sam napisao na onoj temi:

Vjerovao ili ne firma za koju sam radio je propala (Grci). Inače, radio sam Igoumenitsa-Krf-Bari, Igoumenitsa-ANkona, Bari-Drač... I tako 7 godina. U pitanju su bili RO-RO brodovi (prevoz robe i putnika), nisam nikad radio na putničkim brodovima.

Inače zbog fakulteta sam napravio pauzu od tri godine, nadao sam se da ću uspjeti na "kopnu" naći posao u struci, porodica, djeca... A i razočarao sam u kompaniju za koju sam radio (znali smo raditi po 4 mjeseca bez plate, po 24 sata na dan - 2004. godina olipijske igre u Grčkoj), na kraju je bila neka fuzija Turaka i Grka (ponudili su mi platu 400evra + 10% od prodatih kreveta na brodu).

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Sad je jasnije.
Ne vidim zasto bi imao problema. Imas trenutno prijave za intervju i guraj naprijed.
Ako ides preko Bg ili Sk agencije, mislim da ti nikakvi breveti ne trebaju.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)