Author Topic: Accountant, ima li nekoga tko je radio ovaj posao?  (Read 7655 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline taja27

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 100
    • View Profile


Pročitala sam opis posla, plaću itd ali me zanima ima li nekoga tko je radio ovaj posao, koliko se radi, koliko vremena je slobodno ( ako ima ), kako protječe radni dan ?

hvalaaaa :)

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Accountant, ima li nekoga tko je radio ovaj posao?
« Reply #1 on: 23/February/2013 »
gde si ti procitala opis posla za racunovodju na brodu?? Ajd podeli sa nama to, molio bih te...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline taja27

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 100
    • View Profile
Re: Accountant, ima li nekoga tko je radio ovaj posao?
« Reply #2 on: 23/February/2013 »
http://www.gmnhungary.com/cruise-jobs-on-the-ocean/purser-department/carnival-cruise-lines-shipboard-accounting

točno taj job description sam dobila, znači preporučili su mi tu poziciju, zbog diplome, iskustva, znanje engleskog.
još moram taj Wonderlic test proći, jel tko to polagao ? ima li koga na forumu da je radio u tome odjelu, jer nisam našla puno informacija...



Offline filip_035

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 107
    • View Profile
Re: Accountant, ima li nekoga tko je radio ovaj posao?
« Reply #3 on: 23/February/2013 »
http://www.gmnhungary.com/cruise-jobs-on-the-ocean/purser-department/carnival-cruise-lines-shipboard-accounting

točno taj job description sam dobila, znači preporučili su mi tu poziciju, zbog diplome, iskustva, znanje engleskog.
još moram taj Wonderlic test proći, jel tko to polagao ? ima li koga na forumu da je radio u tome odjelu, jer nisam našla puno informacija...

imas ceo odsek o Purserima.

Izvoli :)
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?board=78.0

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Accountant, ima li nekoga tko je radio ovaj posao?
« Reply #4 on: 23/February/2013 »
hm...svasta... prvi put cujem. Ajd neka se javi neko sa Carnivala. Nisam cuo ni da ima accountant, a kamoli da ima Accountant, 2nd Accountant, 1st Accountant, Chief Accountant. Mozda gresim, al sam mislio da se to tamo zove GSA i da se krece od recepcije.  
Na Princessu smo mi (purseri) radili sve te zadatke koje su naveli. Imas na forumu odeljak o purserima, pa procitaj.
Purser je osoba zaduzena za finansije i administraciju na brodu.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Accountant, ima li nekoga tko je radio ovaj posao?
« Reply #5 on: 23/February/2013 »
O da, prvi susedi (kancelarija do moje) su mi Accounting Office, tu se nalaze ove tri niže pozicije, a Chief Accountant ima svoju posebnu kancelariju.

Offline taja27

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 100
    • View Profile
Re: Accountant, ima li nekoga tko je radio ovaj posao?
« Reply #6 on: 23/February/2013 »
i jesi uspio čuti/vidjeti kakvo im je radno vrijeme ?

koliko sam shvatila računovođe se brinu o Sign& Sail računima, a purseri uz financije rade i probleme gostiju, pritužbe itd... a to računovođa ne radi

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Accountant, ima li nekoga tko je radio ovaj posao?
« Reply #7 on: 23/February/2013 »
Po mom opazanju na Carnivalu tu poziciju drze Indijci .



Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Accountant, ima li nekoga tko je radio ovaj posao?
« Reply #8 on: 23/February/2013 »
Ima raznih nacija, štaviše baš je do pre nekih mesec dana tu radio i momak iz Srbije, sad je tu Ukrajinka itd. Dakle nemaju Indijci monopol, mada vidim da ih ima najviše.

Što se tiče radnog vremena, mogu da ih pitam ako želiš (pretpostavljam da želiš, zar ne?). Inače mi se čini da se podele u smene, nekad ih vidim dvoje, nekad je samo jedna osoba u kancelariji... tako da se verovatno rotiraju tokom dana. Svi su uvek lepo raspoloženi, ne deluju umorno. ;D

Offline Traxx

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Ima li itko primjere tih wonderlic testova za poziciju accountant, frendica mi studira matematiku i fiziku pa bi joj pokazao sta se odprilike trazi.

Googlao sam ali ima puno tih testova treba mi neki primjer konkretan kakvi su testovi to za tu poziciju.
Posao i život na brodu su super ... ako se izboriš za posao koji voliš i/ili želiš raditi. U suprotnom je mučenje i križanje dana na kalendaru.

Offline taja27

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 100
    • View Profile
Re: Accountant, ima li nekoga tko je radio ovaj posao?
« Reply #10 on: 04/March/2013 »
postoji nekoliko testova koji se rješavaju:

WPT - R = Wonderlic Personnel Test Revised sadrži 50 pitanja, 12 minuta vremena. pitanja su matematička, logička, verbalna, ima i kao test intelignecije, stresno i napeto do zadnje sekunde.

WBST - V = Wonderlic Basic Skills Test Verbal sadrži 50 pitanja, 20 minuta. To je test znanja engleskoga jezika, nadopuni riječi, značenje riječi, koje riječi su jednakoga značenja.

WBST - Q =Wonderlic Basic Skills Test Quantitative sadrži 45 pitanja, 20 minuta. test znanja matematike, postoci, razlomci, osnovne jednadžbe, zbrajanje, oduzimanje, množenje, dijeljenje

PCI = Personnel Characteristics Inventory sadrži 150 pitanja, vrijeme od 25-35 minuta. pitanja osobnosti, ne postoji točan/netočan odgovor ( npr - da li si ikada nešto ukrao... )

Excel 34 pitanja, 3 sata. Excel 2007 Advanced pitanja, ne smije se 2 puta pogriješiti. pitanja su teška

Za sve testove osim Excela, na netu možeš naći primjere, samo u google upiši ove nazive :)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Accountant, ima li nekoga tko je radio ovaj posao?
« Reply #11 on: 04/March/2013 »
postoji nekoliko testova koji se rješavaju:

WPT - R = Wonderlic Personnel Test Revised sadrži 50 pitanja, 12 minuta vremena. pitanja su matematička, logička, verbalna, ima i kao test intelignecije, stresno i napeto do zadnje sekunde.

WBST - V = Wonderlic Basic Skills Test Verbal sadrži 50 pitanja, 20 minuta. To je test znanja engleskoga jezika, nadopuni riječi, značenje riječi, koje riječi su jednakoga značenja.

WBST - Q =Wonderlic Basic Skills Test Quantitative sadrži 45 pitanja, 20 minuta. test znanja matematike, postoci, razlomci, osnovne jednadžbe, zbrajanje, oduzimanje, množenje, dijeljenje

PCI = Personnel Characteristics Inventory sadrži 150 pitanja, vrijeme od 25-35 minuta. pitanja osobnosti, ne postoji točan/netočan odgovor ( npr - da li si ikada nešto ukrao... )

Excel 34 pitanja, 3 sata. Excel 2007 Advanced pitanja, ne smije se 2 puta pogriješiti. pitanja su teška

Za sve testove osim Excela, na netu možeš naći primjere, samo u google upiši ove nazive :)

Hvala za ovo  :uzdravlje:
Sjecas li se mozda nekih pitanja sa Excel testa? :)
Once a sailor, always a sailor.

Offline taja27

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 100
    • View Profile
Re: Accountant, ima li nekoga tko je radio ovaj posao?
« Reply #12 on: 05/March/2013 »
Hvala za ovo  :uzdravlje:
Sjecas li se mozda nekih pitanja sa Excel testa? :)

Np :)

što se mogu sjetiti: pivot, kako sumirati kolonu, makro, kako obojiti celiju, kako izbrisati sheet, kako poredati prvu kolonu po abecedi a drugu po velicini, ubaciti chart, promijeniti chart u pie 2 D, kako napraviti apsolutnu vrijednost ćelije, ubaciti formulu da prvo uredi brojeve manje od veceg pa rijeci po abecedi, ubaciti hyperlink, povući podatke iz drugog dokumenta

fora je da ne smiješ ništa stisnuti krivo, odmah ti kaže incorrect. znači prvi potez mora biti točan da bi mogao uopće završiti pitanje


Offline prospy

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Celebrity Cruises
  • Job Title: Financial Controller
Re: Accountant, ima li nekoga tko je radio ovaj posao?
« Reply #13 on: 20/March/2013 »
cao, ja radim na poziciji accountant-a na Celebrity

moras jako dobro da poznajes excel, matematiku, da se dobro nosis sa stresom...
odgovoran si za mnooogo para na brodu... moras da budes "balanced" do zadnjeg cent-a, a bukvalno radis sa milionima $$$

ja volim ovaj posao, bez obzira na sve... ima se vremena i za izaci i sve ostalo... naravno ako znas svoj posao i ako se dobro organizujes
Never underestimate the power of denial.

Offline taja27

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 100
    • View Profile
Re: Accountant, ima li nekoga tko je radio ovaj posao?
« Reply #14 on: 21/March/2013 »
hvala na infu :)