Author Topic: na mestu gde treba biti broj pasosa je neki sasvim drugi broj  (Read 4302 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline tacaaco

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Juce sam dobio garantno pismo, ali mi na mestu gde treba biti broj pasosa je neki sasvim drugi broj. Zvao sam Sinisu iz EP, rekao mi je da je to potpuno ok, i da necu imati s tim problema. Sta vi mislite?
hvala :hmm: :pad:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Mozda je to employee number
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline tacaaco

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Nije, proverio sam.. Sasvim je drugi broj.. A ja sam poslao kopiju svog pasosa malo kasnije, 2 dana pre nego sto su oni napravili garantno pismo... :pad: :pad:

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Ako si siguran da je to polje za "passport number" i ako na osnovu tog garantnog pisma treba da dobiješ vizu, potrudi se da se greška ispravi - ambasada neće tolerisati proizvoljne/pogrešne brojeve na bilo kom relevantnom a pogotovo glavnom dokumentu na osnovu koga se dobija viza.

Na kraju krajeva, kad uđeš u ambasadu, jedino te broj pasoša identifikuje kao jedinstvenu osobu, a isto ime, prezime i datum rođenja može da ima više ljudi i kako oni da znaju da je pred njima prava osoba koja će dati otiske prstiju? Ameri su to, nema kod njih balkanskog "neće biti problema".

A i kao što sam ti pisao, za 3 dana iz Majamija stiže ispravljen dokument, jedan mejl rešava problem.

Offline tacaaco

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Hvala prinče   :yahoo: .. Sutra planiram zvati agenciju da mi rese to sto pre...

Offline tacaaco

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Ljudi samo da vam kazem da sam se danas cuo sa Deanom iz EP i rekao mu za problem na sto je on rekao manje vise arogantno da ce da se rijesi to i kada sam ga pitao kada mogu da ocekujem garantno pismo odgovorio mi je kroz deset dana. Da li cu imati dovoljno vremena da rijesim vizu i sta treba? Ukrcaj mi je 24.03.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Bez nervoze, (skoro) mesec dana je sasvim dovoljno vremena. Vizu rešavaš za 2-3 dana (vidim na netu da je čekanje za US vizu u Sarajevu 1 dan, dakle nemaš problema). Naravno, ne daj da se tih "10 dana" nepotrebno razvuče, javi se opet za par dana da proveriš situaciju i boli te uvo za aroganciju, te arogantne likove ćeš uskoro ostaviti iza sebe da se arogantišu sami sa sobom i svojim provizijama dok se ti sunčaš i mlatiš pare po tamo nekim Amerikama i Karibima ili gde već ideš. :yeah:

Offline tacaaco

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Prinče jos jednom hvala na odgovoru.Puno znaci podrska od nekoga u ovakvim trenutcima  :uzdravlje: Znam ja da ima dovoljno vremena ali opet me je frka i strah da nece sve stici na vrijeme... oT oT

Offline tacaaco

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Ljudi imam opet problem. Jos mi nije stiglo drugo garantno pismo samo su mi danas poslali mailom garantno pismo koje je kompanija njima poslala kao novo dok njima u agenciju ne stigne orginal dhl-om. Da li ja mogu sa tim sto su mi poslali mailom ici da vadim vizu ili i dalje moram da cekam????

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Pre par dana su u nekoj drugoj temi ljudi potvrdili da vizu dobijaju i na osnovu dokumenata poslatih e-mailom.

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
 

Offline tacaaco

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Nisam se bas izrazio kako treba... U mailu mi je stiglo garantno tj. kopija garantnog pisma pa me to brine.. Da li mogu sa tim da idem da vadim vizu????  ""]]

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Kakva kopija?
Koja je razlika toga i onog kojeg je netko isprintao i poslao ti postom??
 

Offline tacaaco

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Na ovome se preko citave stranice vidi COPY vise puta.Tako su oni poslali...A danas sam opet zvao ambasadu i teta mi tamo rekla da mogu i sa ovim prije doci i da dobijem vizu kao nece biti problem mada mi je to malo cudno jer na tom od prije nije moj broj pasosa nego neki drugi broj...

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Ponesi sve - i taj original sa pogrešnim brojem pasoša i "COPY" dokument sa ispravnim brojem i objasni lepo u čemu je stvar. Koji god od ta dva dokumenta da im odgovara - ti ćeš ga imati.