Author Topic: Assistant Cabin Steward - Celebrity Cruises  (Read 7225 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Sparrow

  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Assistant Cabin Steward - Celebrity Cruises
« on: 25/February/2013 »
Da li neko zna nesto vise o ovoj poziciji na gore navedenoj kompaniji? Radno vreme? Plata?.... U agenciji su nam rekli da se radi i do 15h a da je plata 1000-1400$

Offline Kuguar

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Assistant Cabin Steward - Celebrity Cruises
« Reply #1 on: 25/February/2013 »
Da li neko zna nesto vise o ovoj poziciji na gore navedenoj kompaniji? Radno vreme? Plata?.... U agenciji su nam rekli da se radi i do 15h a da je plata 1000-1400$

Zovi agenciju Kouzon. Hitno im je potrbno još ljudi na ovoj poziciji. U petak je bio preselekting interview i siguno preko 10 momaka je dobilo ovu poziciju, i još toliko im treba hitno (ovo nema veze sa dobijanjem posla, ovo je samo preselekting interview). Ono što sam čuo na prezntaciji je od skoro to TIPING pozicija, tako da nema tu mnogo sigurnih podataka kolika je plata. Radno vreme? Pa bolje da te pripreme na 15h (psihički) pa da radiš 11h...

Možda offtopic: Primetio sam da dosta mlađih ljudi gleda na sat i razmišlja koliko će raditi. Budite svesni da se na "zapadu" radi. Nije kao kod nas na Balkanu. Verujte mi, sve ide iz glave, a svesno odlazite na brod, tako da nemojte razmišljati koliko radite. Možda vam vreme izmedju početnog i završnog sata bude preko 11, 12, 15h, ali ne zaboravite da ne radite sve vreme, svaki dan! Dakle imate pauze za bilo šta. Dakle na vama je da li ćete odmoriti noge u sobi, ili juriti ruskinje u crew baru!
11 godina staža iza mene, me je naučilo da idem da radim, ne da gledam na sat, jer tako dan nikada neće proći. Najduži RADNI dan koji imam u karijeri je 46h u kontinuitetu, ali sigurno nisam sve vreme radio! 

Šefe sorry za OFF, ako treba briši....

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Assistant Cabin Steward - Celebrity Cruises
« Reply #2 on: 25/February/2013 »
Potpuno si u pravu, i dobro si primjetio da mnogi pitaju koliko se radi.
Budimo realni, cak i sa ovim forumom, ljudi tesko mogu sebi predstaviti sta je Zivot na brodu. Zato pitanja "kolika je plata?" i "Koliko se radi?" jer im se to cini jedinim vaznim iz njihove perspektive.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Sparrow

  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: Assistant Cabin Steward - Celebrity Cruises
« Reply #3 on: 25/February/2013 »
Ja sam jedan od tih 10 momaka  ;D 28. marta mi je glavni intervju u Skoplju... Tako da bilo kakva informacija vezana za housekrrping na Celebrity brodovima mi je korisna...

Offline kenner

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Assistant Cabin Steward - Celebrity Cruises
« Reply #4 on: 05/March/2013 »
Radni dan izgleda ovakoo:
7.45 Pokupis peskire od Linen keeper-a
8.00 Meeting sa ostalim Ass. Stateroom Att. i Ass. Chief Housekeeper-om
8.15 Spremas trolley
8.30 Pocinjes sa usisavanjem i ciscenjem tvog dela hodnika
9.00 - 13.00 Cistis kabine u sekciji (od 16 do 24 kabine), bacas smece i nosis neciste peskire nazad u Laundry.
Kada je Port day, zavrsis i do 12.00, ali svakog utorka kada imate pranje balkona, ili sestog dana od kruza od 12 dana imate Linen Change pa mozda zavrsite i u 14.00.

Stand by u tvoju sekciju: 13.00 - 15.00 ili 15.00 - 17.00
Svaki Sea day  ti i tvoj Stateroom Att. ste dezurni u vasu sekciju, nosite Room service, Laundry, spremate troly i vas locker,
prvi dan si ti first duty a tvoj Stateroom Att. je second duty, a sledeceg dana Ass. Staterom je second a Stateroom je first duty.
Svaki port day je situacija ista samo sto svakog treceg dana si off, tj imas slobodno popodne od 13.00 - 18.00.
Postoji fora da skoro svi Ass. Stateroom Att. u to vreme obave i druge stvari kao bacanje smeca, uzimanja i vracanja peskira i sl.
samo nemojte zaboraviti da date $10 Linen keeper-u svakog drugog kruza.

17.45 Pokupis peskire od Linen keeper-a (opet)
18.00 Cistis kabine u sekciji
21.00 Bacas smece i vracas stare peskire nazad u Laundry.
Kada brod ima Overnight i gosti su napolje (na pr. Solstice u Venice i Sidney ili Reflection u Istanbul) mozda zavrsite i do 19.30.

Malo tezi dani su dan pre Embarkation-a kada treba da pokupis kofere i utovaris u trolley i ubacis u kafeze, obicno zavrsis do 23.00,
i Embarkation day, kada pocinjes u 6.00 i spremas kabine za nove goste do 13.00, onda do 15.00 nosis kofere koji Cleaner-i ostave za tebe pored lifta,
obicno bude po osamdesetak kofera kod tebe u sekciji. Mali odmor i opet nazad u sekciji, upoznavnje sa gostima, neki njihov Special request tipa spojiti dva single kreveta u jedan double, vise peskira ili sampona i slicno. Onda u 18.00 opet ciscenje kabina. Zavrsavas negde pre 21.00.
Obicno svaki Ass. Stateroom da bi mu bilo lakse, placa cca 50 dolara nekom od Cleaner-a koji radi u Night Shift, da bi mu pomogo oko kofera i usisavanja kabina.
1 dolar po kabini za usisavanje, 20 dolara za kofere i 10 dolara da baci smece i odnese Linen nazad u Laundry.

Sto se tice zarade: platu dobijes svakog 1 i 15 u mesecu. Plata Ass. Stateroom Att. zavisi od duzinu i mesto kruza. Manji kruzevi i kruzevi po Americi znace vise para.
Najmanji iznos za 15 dana koji sam ikada primio na Celebrity je bio 680 dolara jer sam imao 8 decline-ova te kabine koji su povukli novac, plus nekih 140 dolara i 10 eura tipsa i jos onih 50 dolara kojih sam dao momku koji mi je pomagao. To je bilo na kruzu po Evropi, gosti su bili vecinom Englezi i Spanjolci i bilo je puno dece.

Ovo se odnosi na Solstice, drugi brod ili drugi menadzer znaci i drugi nacina rada, nekada gori nekada bolji.
Inace Ass. Stateroom ima zagarantovanih 1010 dolara po mesecu ukoliko bude jako puno decline-ova ili brod bude prazan a 810 dolara kada je na Sick leave.

Ovaj isti posao sam radio i na Carnival Cruise Lines i mogao bih da kazem da se vise zaradi na Celebrity ali i puno vise radi i disciplina je na visem nivou.

Pisite na PM sve sto vas zanima u vezi CAA8.



Offline Sparrow

  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: Assistant Cabin Steward - Celebrity Cruises
« Reply #5 on: 05/March/2013 »
Hvala puno na detaljnom odgovoru!!! Odlicne informacije  :uzdravlje:

Offline little21000

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Assistant Cabin Steward - Celebrity Cruises
« Reply #6 on: 15/March/2013 »
pozdrav svima!

mene zanima par stvari.
 
kakve su uniforme?
da li da nosim nesto od kuce? (vezano za uniformu)
jel moze da se radi u patikama?

Offline wasted

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
  • Dream big work hard stay humble.
    • View Profile
Re: Assistant Cabin Steward - Celebrity Cruises
« Reply #7 on: 29/July/2013 »
Pozdrav,mene zanima gde ovde ima jeftini cvarci kavurma :) Salim se naravno,interesuje me da li se moze odmah aplicirati za cabin stewarda,i da li se i za tu poziciju ide na koledz? Hvala unapred :)
Your present circumstances don't determine where you can go; they merely determine where you start.
Nido Qubein

Offline kimi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Assistant Cabin Steward - Celebrity Cruises
« Reply #8 on: 30/July/2013 »
pozdrav svima!

kakve su uniforme?
da li da nosim nesto od kuce? (vezano za uniformu)
jel moze da se radi u patikama?

uniformu dobijas na brodu, kao i cipele... platices oko 200-250$ u toku ugovora (sto neces ni osetiti na kraju)
moj savet kupi sebi cipele kuci i ponesi pa radi u njima, a na patike zaboravi kada je rec o poslu


Offline kimi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Assistant Cabin Steward - Celebrity Cruises
« Reply #9 on: 30/July/2013 »
interesuje me da li se moze odmah aplicirati za cabin stewarda,i da li se i za tu poziciju ide na koledz? Hvala unapred :)

ukoliko to uspes za prvi ugovor ponizices celu naciju (indijce, filipince i slicne...) koji na brodovima rade i po deset godina sa nadom da ce uskoro dobiti promociju...ali da znas da ta pozicija donosi izmedju 4000-5000$ mesecno...pa sa srecom ;)

Offline kimi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Assistant Cabin Steward - Celebrity Cruises
« Reply #10 on: 30/July/2013 »
Da li neko zna nesto vise o ovoj poziciji na gore navedenoj kompaniji? Radno vreme? Plata?.... U agenciji su nam rekli da se radi i do 15h a da je plata 1000-1400$

sto se tice pomenute kompanije rad preko 13h na dan NIJE dozvoljen! Sto znaci da ces biti obucen posao zavrsiti u kracem vremenu ili ces biti u problemu...pa ces vremenom usavrsavati 'krivine' sto ce rezultirati da broj casova na dan bude nekad 8h, a nekad 11h... Naravno da za vreme razmene putnika radices mozda i preko 13h (mozda pola sata vise), ali u tom slucaju tvoj sef je duzam ostaviti komentar zbog cega se to desilo...