Author Topic: je li isplativo kupiti nekakav tablet tamo?  (Read 7052 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Barnacle Bill

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
je li isplativo kupiti nekakav tablet tamo?
« on: 25/February/2013 »
Kako veli Nora, mobitel je najbitniji za alarm i glazbu, no bilo bi fora s vremena na vrijeme uhvatiti malo besplatnog wi-fija u portu. Pozivi se uvijek mogu obaviti preko satelitskog telefona (vjerojatno najjeftinija metoda, po mojim saznanjima). Znam da nije pretjerano vezano uz temu, ali budući da ste već počeli razglabati o tome; meni se na brod (prvenstveno na avion) ne nosi nikakva tehnologija osim iPhonea (iako sam u početku planirao nositi još i laptop i digitalnu kameru), pa me zanima mišljenje onih koji imaju iskustva s tim: je li isplativo kupiti nekakav tablet tamo? Koliko je to dostatna zamjena za laptop po vašem mišljenju? Govorim u okviru nekakvih gluposti za razonodu (i to samo kad mi je zbilja dosadno i nemam apsolutno ništa drugo za raditi, a to će bit rijetko); gledanje filmova, čitanje knjiga itd.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: je li isplativo kupiti nekakav tablet tamo?
« Reply #1 on: 25/February/2013 »
Sve je isplativo kupiti tamo ... ako mozes prenijeti kroz cainu bez da te oderu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: je li isplativo kupiti nekakav tablet tamo?
« Reply #2 on: 25/February/2013 »
je li isplativo kupiti nekakav tablet tamo? Koliko je to dostatna zamjena za laptop po vašem mišljenju?

tablet nikako nije dostojna zamjena laptopu, ali ako ti treba samo za net mogao bi zadovoljiti tvoje potrebe.
a na aerodromu u zg ce i tako za koji mjesec carina biti barem djelomicno uklonjena tako da ce se lakse unositi stvari u HR.
 

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: je li isplativo kupiti nekakav tablet tamo?
« Reply #3 on: 25/February/2013 »
Normalno da je isplativo sta god oces. Evo ja svoj ipad platio u RH 4300kn dok sam ga u US mogo dobit za oko 2800kn. Sad ti reci.
Da ne pricam Cover sam platio 450kn a prek amazona doje 100kn samo eto ne salju u RH.

Dobar je tablet al bas za filmove sta ja znam, ja ne gledam bas al sada kad budem na put iso budem bacio nekih 10 filmova pa da gledam, dosad nisam.
Problem je sto moras to nekak prebacit na tablet. Nije ti on ko PC. Opet ovisi koi tablet. Ipad je malo specifican sto se toga tice dok recimo samsung galaxy je vise nako fleksibilniji. Ja nikad ne idem bez laptopa. Prije bi ostavio Ipad i Iphone kad idem na brod nego laptop.

Jbg tipkam bar 50 rijeci u minuti na laptopu, kolko ti treba da toliko istipkas na ipad ili iphone? Da ne pricam kad si na brodu a izadje neki film novi, qrac cesh ga skinu sa ipad ili galaxy. Mislim gle sve se moze al laptop je laptop.

Za igrice, knjige, muziku itd ipad dusu dao al putovat bez laptopa je nebih, opet recimo ak si planiras kupit tamo laptop neki onda da. Ipad ili Samsung za prvu ruku a kasnije pojacas sa laptop i cao.

Sto se tice carine, jedan laptop, jedan tablet, jedan smartphone nebi trebo problema imat. Naravno da je raspakirano i da nije u kutijama.

Sve je to do tebe, kolko tebi sta treba i sta planiras raditi. Svatko ima svoj stil zivota. Meni je recimo prioritet poso, teretana pa ici van pa tek onda film, knjige itd...kontas. Kod tebe je drukcije mozda. Ima ljudi koi nemaju na brodu niti laptop niti tablet. Individualno je to.

Zakljucak tablet nije dostojna zamjena za Laptop. Moje misljenje je subjektivno, biti ce onih koi se mozda nece slozit ali meni osobno tablet je igracka, nema to veze sa laptopom ni u kom pogledu.

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: je li isplativo kupiti nekakav tablet tamo?
« Reply #4 on: 25/February/2013 »
Nikako ne moze biti zamena za lap. A koliko sam do sad citao po forumu, zakljucak je da se def isplati kupovati tamo.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline Joso1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 130
    • View Profile
Re: je li isplativo kupiti nekakav tablet tamo?
« Reply #5 on: 25/February/2013 »
Sve je isplativo kupiti tamo ... ako mozes prenijeti kroz cainu bez da te oderu.
Šefe a kako zapravo prenijeti a da te ne oderu?
xxxxxxxxxxxxxxxxx

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: je li isplativo kupiti nekakav tablet tamo?
« Reply #6 on: 25/February/2013 »
Šefe a kako zapravo prenijeti a da te ne oderu?

Sakriješ na dno torbe i ako te pitaju imaš li šta za carinu kažeš nemaš  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: je li isplativo kupiti nekakav tablet tamo?
« Reply #7 on: 25/February/2013 »
A da li postoji varijanta da ti uredjaji budu raspakovani i da ih preneses kao polovne tj kao uredjaje koje si vec ranije kupio?
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: je li isplativo kupiti nekakav tablet tamo?
« Reply #8 on: 25/February/2013 »
Ne. jer pri izlasku iz zemlje moras deklarirati sta iznosis, da pri povratku mozes pokazati potvrdu.
Ako nemas potvrdu da si izneo nesto ... naplatice ti carinu na to.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: je li isplativo kupiti nekakav tablet tamo?
« Reply #9 on: 25/February/2013 »

Šefe a kako zapravo prenijeti a da te ne oderu?
Trazis let da nije u Zg, i onda u Hr ulazis autom, tako te nikad ne gledaju  :yeah:

Sakriješ na dno torbe i ako te pitaju imaš li šta za carinu kažeš nemaš  +U+

stavit laptop/tablet na dno kofera i dati ga prtljagu dole?  -()-
ili si mislio na rucnu prtljagu koja bas i nije prevelika za skrivanje necega?
 

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: je li isplativo kupiti nekakav tablet tamo?
« Reply #10 on: 26/February/2013 »
Htjeo sam reci, ako te uzmu sa strane i kazu otvori prtljag, nema izvlacenja.
Pronaci ce sve sto hoce.

Ovo sa ulaskom kroz drugu zemlju djeluje, ali sta kad kompanija placa kartu do Zg ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline blazzoni

  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Re: je li isplativo kupiti nekakav tablet tamo?
« Reply #11 on: 26/February/2013 »
za dve godne, niti jednom me prilikom izlaska nisu pitali da prijavim sta nosim sa sobom, mislim od elektronike. prvi put kada sam leteo pitao ja lika treba li sta prijaviti on rece ne i od tada ja samo prolazim...do sada prilikom povratka nazad jos nisam bio te srece da me zaustave... :clapping:
Nista vise nije isto
Nikad nece biti kao sto je bilo ranije

Offline Kuguar

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: je li isplativo kupiti nekakav tablet tamo?
« Reply #12 on: 26/February/2013 »
Nisam nikada putavao daleko, pogotovo ne avionom, ali dosta ljudi znam koji su u Beograd (Nikola Tesla Aerodrom) dolazili iz celog sveta, od Japana do USA. Ono što znam sigurno, za Bgd, da ti neće naplatiti carinu na Laptop, Iphone i recimo fotoaparat, ako ih imaš u ličnom prtljagu, odnosno, ako si već koristio..
To su tvoje lične stvari, i niko ti ne može zabraniti da ih imaš i uneseš. Naravno uvek može da ti zapadne neki k****n od carinika, ili neka dama koja je u pms-u, pa da budeš baksuz. Ali sigurno znam ljude koji su išli u USA, doneli upravo ovo što sam naveo, ovde prodali, i zaradili (isplatili put ili deo puta)....

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: je li isplativo kupiti nekakav tablet tamo?
« Reply #13 on: 26/February/2013 »
A da li postoji varijanta da ti uredjaji budu raspakovani i da ih preneses kao polovne tj kao uredjaje koje si vec ranije kupio?

Za Srbiju to ne moras da brines  :uzdravlje: niko me nikada nije pitao da deklariram sta nosim sa sobom, pa tako ni u povratku. Sve sto nosis kazes da je tvoje licno (naravno, ako ne nosis 10 telefona i tri laptopa).
Though she be but little, she is fierce!

Offline Kuguar

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: je li isplativo kupiti nekakav tablet tamo?
« Reply #14 on: 26/February/2013 »
Za Srbiju to ne moras da brines  :uzdravlje: niko me nikada nije pitao da deklariram sta nosim sa sobom, pa tako ni u povratku. Sve sto nosis kazes da je tvoje licno (naravno, ako ne nosis 10 telefona i tri laptopa).

I naravno, uvek otpakovano, i nema frke... Ako vide Iphone u originalnoj kutiji, znaju da će odmah u oglase... Možeš u koferu da imaš ambalažu, a sve ostalo u ličnom prtrljagu...