Author Topic: Šta sve ponijeti na trening, šta od odje?e, obu?e?  (Read 9065 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline BB

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Šta sve ponijeti na trening, šta od odje?e, obu?e?
« Reply #15 on: 27/February/2013 »
Aerodromu*  :D

Offline BM

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: Šta sve ponijeti na trening, šta od odje?e, obu?e?
« Reply #16 on: 27/February/2013 »
Drage moje devojke sad ste me bas postidele  ""]]
samo se vi opustite i slobodno pitajte

Offline Vrana

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 102
  • Like a rolling stone.
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Viking Cruises
  • Job Title: Guest Services Manager
Re: Šta sve ponijeti na trening, šta od odje?e, obu?e?
« Reply #17 on: 27/February/2013 »
Mislim da na ovom forumu od pocetka nijedna osoba nije dala vise korisnih informacija od drage koleginice BM !
Svaka cast i hvala , rijetko nailazimo na tako susretljive ljude.  ::yes::

Potpisujem!  :)
If you're not having fun, you're doing something wrong.

Offline sashenka

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Šta sve ponijeti na trening, šta od odje?e, obu?e?
« Reply #18 on: 27/February/2013 »
bb 12-og let u 11.55 .al ja sam u totalnoj zabuni oko ovih crnih cipela-baletanki.zamolila bih bm da mi odg da li na tim crnim cipelama-baletankama sme da bude neki cirkoncic,masnica,detalj?jer ja ne mogu nista da nadjem...ooo ubicu se.danima trazim i bele patike i crne cipele al nigde nisam nasla.sashenka kad ti putujes?mislim kako?
Mi idemo 12-og iz Zg , direktan let.
I ja imam problem, cipele sam nasla , ali ne i patike.
Mada imam jedne bijele, sa nekim rozim linijama, ali kontam da ce proci, ipak je to samo trening ???

Offline Vrana

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 102
  • Like a rolling stone.
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Viking Cruises
  • Job Title: Guest Services Manager
Re: Šta sve ponijeti na trening, šta od odje?e, obu?e?
« Reply #19 on: 27/February/2013 »
Jel prolaze bijele conversice (starke) što se tiče tih tenisica? (please say yes,pleeeease)  :rofl:
If you're not having fun, you're doing something wrong.

Offline BM

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: Šta sve ponijeti na trening, šta od odje?e, obu?e?
« Reply #20 on: 27/February/2013 »
ako su ti skroz bele mislim da moze...ne znam stvarno...bolje da za to jos neko da misljenje,jer su ljudi uglavnom nosili neke obicne bele...niko nije imao starke,ali to je trening,ako ne valja napomenuce ti,pa imas vremena da uzmes neke.

Offline rassta

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Šta sve ponijeti na trening, šta od odje?e, obu?e?
« Reply #21 on: 28/February/2013 »
E ljudi...sad nesto gledam..pod white shirts se podrazumeva kosulja a ne majca. t-shirt je majca. znaci kosulje nam trebaju za trening a ne bele majce.

Offline gotom

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Šta sve ponijeti na trening, šta od odje?e, obu?e?
« Reply #22 on: 28/February/2013 »
Ja nikad nisam otisao na put a da nisam nosio domacu hranu  :rofl: , spek, kobasice, kavu, cedevitu, ajvar, tune konzerve i pastetu. Nasi ljudi to jako cjene i to ti nitko ne moze oduzeti ako je vakumirano (sem konzervi). Da ne pricam da je bilo i rakije i travarice (kako na Alasci tako i na Barbadosu).
Nekih strasti se ne treba odreci ako vec odlazis na 6, 8 ili 10 mjeseci.

Kako ides na "kratki put" uzmi sa somom bar tablu speka. Hladno je tamo.

Offline need help

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Gle ovaj "gotom"?! Ko je tebe sta pitao? Ako ne mozes nikome da pomognes nemoj da pises gluposti jer ja zaista ne vidim poentu,a verujem ni drugi.  I od mene pohvale za BM ,svaka ti cast .Pozz svima  :clapping:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Gle ovaj "gotom"?! Ko je tebe sta pitao?

u čemu je problem? Misliš da čovjek laže?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline sashenka

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Bijele patike imam, crne cipele takodje, 2 bijele kosulje, crne hlace, suknju , puno bijelih carapa i crnih hulahopki, jos me samo zanima da li ce iko ponijeti bijele hlace na trening ili je to suvisno  :hmm:

Offline need help

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Sefe mislim da u ovoj temi niko nije pitao dal treba poneti domace hrane,rakije i ostalo . Pitamo za odecu i obucu jer ne znamo ocigledno. A Sashenka koliko sam shvatila bele pantalone ce nam tamo dati,ja ih necu nositi  ;)

Offline gotom

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Djevojke, rad na brodu je malo drugaciji od rada na kopnu, gdje si ti bukvalno mozes skociti kupiti pecivo, croissant, burek, mini pizzu, sandwich, otici s frendicama/frendovima na gablec (marenda, uzina), kavica, pivica, donjijeti od doma (kuce) sto je mama ili decko/muz pripremio. To je sasvim nesto drugo. A ja sam ti stvarno dobronamjerno napisao sta ti treba na poslu tj. poslije posla. Poznavajuci rad na rijecnim brodovima (Grand Circle Cruise Line -Simphony, mislim da se brod zvao, 2007, da ne trazim), ljudi su bili gladni i to pogotovo oni iz housekeeping departmenta. Mi iz restauranta se ipak mozemo snaci i na kraju mi smo ti koji dostavljaju hranu za cjeli brod. Dorucak za crew i staff bi bio serviran u vrijeme dok jos oni rade (ciste, slazu kabine, itd) jer je takav raspored, a kad bi se njima stvorila sansa da brzo ili bolje receno jako brzo zavrse s radom (znaci ponekad bi zavrsili i brzo s poslom) dosavsi na dorucak tamo bi ih docekale shnite sira, nesto kruha i koja jabuka. I to je to dragi moji, vrata broda su na prvom katu za izlaz u jednom pravcu - ako ti ne pase, kazu prvo posao a onda hrana. Kolega Rumunj me molio da njemu i djevojci pripremim nesto sa strane, salame kaze, da sakrim da se najedu ... a ti na rjecnom brodu radis 12 sati svaki dan u prosjeku, ako ne radis "gluposti", s "glupostima" se to rastegne i na 14h - btw nema overtima, tak samo da znas. 3 warninga ides doma o svom trosku. O tome cemo drugom prilikom, nije vezano je za temu.

Ako mislis da neces biti i gladna i zedna jako se varas ... samo dobro dosli na brodsku kuhinju.
Da znas samo, kad ukrades nesto za jelo trebas to i sakriti, na svoje oci sam vidio malu bugarku kako stavlja file mignone na steak knife i kako noz nabija (zabija) odozdo u stol, da bi to mogla kasnije jesti, glad je glad, a jednolicnost hrane nakon 6, 8, 10mj je jednolicnost, pa samo pokusaj doma do odlaska na brod jesti svaki dan samo 2-3 namjernice za dorucak, jer tamo je to tako i traje 10mjeseci (na rijecnim brodovima).

Dobra stvar na GCCL je bila da smo mogli donijeti klopu izvana, kapetan (schvabo) je bio OK i nije se bunio, sireve, kobasice i voce, pa to drzat u frizideru (zajednickom) dok netko ne pojede.

Dal nosis 5 pari carapa/strampli ili 7 gaca ili 3 hlaca je ne vazno. Indijci odlaze na 6 mjeseci dalek put sa torbicom kakvu ja ne bi imao do Rijeke, i svaki dan ili drugi pere u kabini svoj ves (carape/gace/majice jer ima samo 2 para) s obicnim sapunom (ne tekucim) s kojim ujedno pere i sebe. E a to se zove stednja love, ekonomicnost.

A kad vidi kobasicu (ili travaricu) samo pita da nije govedja, ako je hindu. Nasi ne pitaju nista, mi znamo!!!

Samo bez nervoze, ovdje smo da prosirimo horizonte.

 oT

gotom

Offline BM

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Uopste nije tako
Ja niti sam bila gladna niti zedna
U crew mesu uvek imas sokova raznih vrsta (narandza,multivitamin,jabuka), cajeva,kafe,mineralne vode...
Uvek je frizider pun pastete,salame,sira,putera,cak i nutele :) , kroasana,ponekad mafina i sitnih stvarcica da doruckujes i naravno u toku dana da ako si gladan izmedju obroka
A sto se tice rucka i vecere bilo je raznovrsno i mozes se najesti,svaki dan ima dezert posle oba obroka.Nije kao kod kuce ali ja se nisam bunila...Mi koji smo sa ovog podneblja navikli na hleb i tesku hranu,ja hleb nisam jela celu sezonu (a bilo je) i nikad nisam bila gladna....
I uvek mozes izaci van broda da uzmes picu,kebab,svuda ima i srpskog rostilja ako ti treba dodatno

Offline need help

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Tema je ocigledno otisla predaleko. Gotome hvala sto si nas obavestio tako detaljno o svemu iako te nismo pitale - ali vecina nas je vec radila na prekookeanskim brodovima i znamo kakva je situacija sto se hrane tice ,bar eto ja znam tj pricam u svoje ime sad. A znam da gladna ni zedna nikad necu ostati,ipak hvala sto si nas obavestio sad mozemo nadam se da se vratimo temi o tome sta poneti na trening (pored slanine,rakije i ostalog)  :clapping:  BM kao i uvek fantasticna i puna informacija  :-*