Author Topic: Da li je moguce aplicirati za posao direktno preko NCL, bez ikakvog posrednika?  (Read 8611 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Nisam zelela da budem gruba i negativna, izvinjavam se, dan mi je uzasno lose krenuo i iskaljujem se na pogresnim ljudima. Puknem ja tako jednom godisnje. Izvini jos jednom.

Prijavila bih se za youth staff. Na njihovom sajtu sam videla da imaju grupu i za mladje od 3 godine, sto meni najvise odgovara za rad (imam i skolu i iskustvo, jedino nemam pismene preporuke, ali mogu da nabavim ako su bas neophodne) i tu bih bila najsrecnija zbog daljih planova, da ne detaljisem. Ne secam se da sam videla ni cula da neka druga kompanija to ima, obicno su programi za klince od 3 godine pa navise. Ako gresim, bilo bi super da me neko ispravi.

Slusajuci i citajuci sve i svasta o agencijama, stekla sam utisak da ne "daju" (ne mogu da nadjem bolji izraz trenutno sa ovom glavoboljom) ljudima bolje pozicije, nego uvek nude nesto nize, iako recimo realno imas kvalifikacije za bolje. Valjda sam dobro objasnila. Mozda to rade da bi se osigurali od potencijalnog razocarenja kompanija, u fazonu "bolje spreciti, nego leciti", nemam pojma i nije ni bitno. Nisam fascinirana dosadasnjom komunikacijom sa lokalnim agencijama, pa sam pomislila direktno da pokusam. Jedino sto sam mislila da moze biti negativno je da me oni proslede nekoj domacoj agenciji sa kojom saradjuju pa da mi to napravi problem u smislu "ti si htela nas da zaobidjes, evo ti sad beeeeep a ne pomoc". Zvucim paranoicno, znam.


Nema frke, ja ovde umem previše direktno da odgovorim a nije mi nikako namera da budem oštra ;)

Vidi ovako... oni na svom sajtu imaju navedene agencije sa kojima sarađuju i u kojim zemljama te agencije rade. Koliko vidim, ti si iz Srbije. Oni na sajtu nemaju navedenu nijednu agenciju za Srbiju. Tako sam se i ja onda "bezobrazno" prijavila direktno, jer eto, očigledno nemaju agenciju u Srbiji sa kojom rade  :rofl: to što EP uzima ljude iz okolnih zemalja tebe baš briga, napraviš se blesava i ideš direktno... pogotovo za takve pozicije (pod tim mislim da se ne prijavljuješ za bar, restoran itd. to verovatno ide teže direktno, suviše su niske pozicije i veliki broj ljudi se tu promeni). Sad sam bacila pogled na stranicu sa otvorenim pozicijama i imaju navedeno da traže Seasonal Youth Staff http://www.ncl.com/about/careers/corporate-employment/job-opportunities/27643. Moj ti je savet da im odmah pošalješ CV, ne čekaj sutra ni prekosutra, već danas  :uzdravlje: Ništa te apsolutno ne košta, zar ne? Oni će ti sigurno odgovoriti možda čak i istog dana, možda će ti ponuditi bolju poziciju za tebe. U svakom slučaju su super u komunikaciji, šalju i opis pozicije za koju će te intervjuisati, sa detaljnim opisom tvojih zaduženja, kao i sa informacijom o tipu kabine i visini plate koju možeš očekivati.
I ne brini za preporuke, to dolazi tek na kraju kad već dobiješ ponudu, a i to se da "srediti".
Though she be but little, she is fierce!

Offline bobica

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Na to sam i racunala, nema Srbije na spisku  :D

Hvala na savetu! Sada cu malo srediti vec postojeci cover letter i saljem mail, pa da vidim kako ce ici.

Offline ElainaAislyn

  • Registered
  • *
  • Posts: 98
    • View Profile
Slusajuci i citajuci sve i svasta o agencijama, stekla sam utisak da ne "daju" (ne mogu da nadjem bolji izraz trenutno sa ovom glavoboljom) ljudima bolje pozicije, nego uvek nude nesto nize, iako recimo realno imas kvalifikacije za bolje. 

Pa,u mom slučaju nije bilo tako.
Aplicirala sam za fotografa,nisu mi nudili drugu poziciju,i dobila sam posao za Image i NCL na intervjuima u 3mj.,jedino su me pokušali pogurati da idem na Image jer će ukrcaj vjerojatno prije ali sam rekla da bi ja radije čekala NCL radi puno boljih uvjeta.