Author Topic: Ja za USA koristim njihovu t-mobile prepaid karticu  (Read 9857 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lajchi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: CCL
  • Job Title: ETM
Ja za USA koristim njihovu t-mobile prepaid karticu i mobitel koji stavim u tathering mode (da glumi modem). To kosta 2USD na dan (uz to dobijete i free pozive i sms u toj tarifi) i naplacuje se samo kad se koristi, znaci ukljucujete samo kad ste u USA i samo tada skida ta 2 dolara po danu. Brzina nije nesto pretjerano dobra, ali je jos uvijek bolja od brodskog interneta, a i neovisni ste o internet hotspotovima koji bas i ne funkcioniraju na kopnu kad se nakupi dosta posade :)

Offline blazzoni

  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Ja za USA koristim njihovu t-mobile prepaid karticu
« Reply #1 on: 26/February/2013 »
koji je to tacno paket ili kako ga vec zovu?
Nista vise nije isto
Nikad nece biti kao sto je bilo ranije

Offline lajchi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: CCL
  • Job Title: ETM

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Ja za USA koristim njihovu t-mobile prepaid karticu
« Reply #3 on: 26/February/2013 »
Bolja ti je opcija za 3$ dnevno, imas 4G internet, prvih 200 MB je 4G, a kasnije se malo smanji. Ista prica kao i sa 2$, ali je bolji net. Mozes paket promijeniti na my.t-mobile.com ::yes::
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline lajchi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: CCL
  • Job Title: ETM
Re: Ja za USA koristim njihovu t-mobile prepaid karticu
« Reply #4 on: 26/February/2013 »
Ali tih 200mb se "spali" pre brzo, koristio sam i tu opciju :), tako da je za mene bila bolja varijanta od 2USD jer nisam morao toliko cesto nadoplacivati. Isto tako treba paziti kada se paket mijenja, jer ako isti dan kada se spojite, promijenite i paket, onda uzme aktivaciju za novi, ali i za stari paket li ti ga 5USD taj dan.

Offline Kuguar

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Ja za USA koristim njihovu t-mobile prepaid karticu
« Reply #5 on: 26/February/2013 »
A to se odnosi samo kad si u blizini USA ili na kopnu, ili stalno dok si na brodu, pa preko mobilne mreže za koju verujem da je stalno prisutna?!?

Offline lajchi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: CCL
  • Job Title: ETM
Re: Ja za USA koristim njihovu t-mobile prepaid karticu
« Reply #6 on: 26/February/2013 »
Samo u blizini USA i naravno na kopnu USA.

Offline FotoX

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
  • Live your life, be free... :)
    • View Profile
Re: Ja za USA koristim njihovu t-mobile prepaid karticu
« Reply #7 on: 26/February/2013 »
Ja za internet koristim Amazon Kindle free 3g. Uvek ima neta, gde god da si, sa broda malo sporiji EDGE dok je u portu ili na kopnu pokrivenim 3G signalom internet dosta brz i ok. :)
Kosta 140$ i meni se vec dosta isplatio sto nisam 7 meseci kupio ni jednu internet karticu sa broda. :)

Offline lajchi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: CCL
  • Job Title: ETM
Re: Ja za USA koristim njihovu t-mobile prepaid karticu
« Reply #8 on: 26/February/2013 »
Ja za internet koristim Amazon Kindle free 3g. Uvek ima neta, gde god da si, sa broda malo sporiji EDGE dok je u portu ili na kopnu pokrivenim 3G signalom internet dosta brz i ok. :) Kosta 140$ i meni se vec dosta isplatio sto nisam 7 meseci kupio ni jednu internet karticu sa broda. :)

Samo je malo problem sto je limit 50MB na mjesec... http://gigaom.com/2012/07/24/amazon-limits-monthly-kindle-browsing-over-3g-to-50-mb/

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Re: Ja za USA koristim njihovu t-mobile prepaid karticu
« Reply #9 on: 26/February/2013 »
Ako vam brod staje u USA postoje dvije odlicne opcije:

1. Metro PCS (ima ga na svakom cosku u NYC) nudi opciju za $60 mjesecno (onaj najjadniji mob dobijete besplatno, ako zelite bolji, platite dodatno, a mob morate uzeti jer ti telefoni nemaju karticu).
Za te novce dobijete neogranicene pozive na kucne telefone diljem svijeta (za HR sigurno, za Bosnu/Srbiju i ostale nisam sigurna, treba provjeriti)
Takodjer imate neogranicen internet, pozive unutar US, sms unutar US (ali moze se slati i u HR - isprobano).
Samo objasnite prodavacu da zelite opciju za internacionalne pozive, znat ce odmah jer puno Mehikanosa to koristi za zvat doma familiju.

2.. T-mobile ima opciju gdje uzmete samo njihovu karticu ( ne morate uzeti i mob), isto platite $50-60 mjesecno, ali ga nisam osobno isprobala, neki prijatelji jesu i mislim da sve nude isto kao Metro PCS, ali pitajte za svaki slucaj.
Tu je prednost sto ako imate neku pilu od smartphona i samo stavite tu karticu mozete surfati, dok u Metro PCS dobijete shit od telefona, evo upravo ovaj (Kyocera rulz, ima ih cak u nekoliko razlicitih boja!!) pa je malo teze surfati. Ja sam svoj donijela kuci i mama kad ga je nasla slucajno nakon par mjeseci mislila je da je neka igracka s kirvaja.
A mozete mislit kad izvadim taj stroj pred Amerima kraj onih njihovih silnih ajfona, ne mogu se nacudit, prosto mi nekad bilo neugodno  :rofl:

Poanta je da ovo nije pretplata, iako placate mjesecno odredjeni iznos. Nema raskidanja ugovora u slucaju da to ne zelite vise koristit, jednostavno ne platite racun za sljedeci mjeseci to je to, iskljuce vam broj.
Ali on vrijedi jos 6 mjeseci, tako da ako dodjete ponovo u USA za 4-5 mjeseci, samo odete u poslovnicu, kazete svoj broj, platite racun i broj vam je opet aktiviran.
Ako prodje 6 mjeseci od kad ste platili zadnji racun, morate uzeti novi broj. Ali je odlicno da recimo vas troje uzme jedan mob, svako da $20 i kad ste u US portu mozete pricati koliko vam volja!

Metro PCS sam ja osobno koristila svaki puta u USA, doduse samo u New Yorku, ne znam da li ga ima u Miamiu, LA, SF, New Orleans i ostale US ports..
Mi smo ga zvali 'metro piece of shit', ali bome taj piece of shit je itekako odlican posto u USA vama skidaju novac s racuna i kada VAS netko zove i salje poruke (a ovdje toga nema, sve je free i unlimited).
A skype mi je bio nepraktican za zvati doma, ovako sam mob uvijek imala sa sobom i mogla zvati kad god pozelim! Dakle, sve je isprobano, nista nije muljaza.
Meni kada su prvi puta rekli za to, mislila sam 'nemoguce', ali sve je bas tako. Jedino ako se nije nesto promijenilo od 2011., za to ne odgovaram...  ;)

Eto, nadam se da ce nekome koristiti!  :uzdravlje:

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Nora, jrl se može preko tog Metro PCS napraviti thetering, tj dijeljenje veze da se može surfati na drugom mobu?

"It always seems impossible until it's done"

Offline blazzoni

  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Re: Ja za USA koristim njihovu t-mobile prepaid karticu
« Reply #11 on: 05/August/2014 »
vratih se pre par dana sa aljaske...tamo sam isprobao dva mobilna operatera...prvo sam koristio AT&T karticu sa paketom od 40$ + tax, za te pare dobijes jedino 500mb brzog interneta...nije mi se svidelo i trazio sam novi. nekoliko meseci sam koristio H2O, kod njih za 50$ + tax dobijas 2gb brzog interneta, unlimited US calls and text, free international text i jos pored svega toga daju ti 40$ dolara kredita za internacionalne pozive(u zavisnosti od zemlje koju pozivate imate manje ili vise minuta za razgovor - pozivanjem mobilnih operatera u srbiji imate priblizno 50 minuta razgovora, dok na fiksnu telefoniju bude 2h). dobra stvar je sto H2O koristi predajnike od AT&T tako da je jako dobra pokrivenost na aljasci.

u majamiju sam koristio Simple Mobile karticu i kod njih za 40$ + tax dobijate 1gb brzog neta i free international text. jedina je razlika sto oni koriste T- Mobile mrezu i na aljasci su slabije zastupljeni sto je i bio razlog da menjam provajdera.
Nista vise nije isto
Nikad nece biti kao sto je bilo ranije

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Ja za USA koristim njihovu t-mobile prepaid karticu
« Reply #12 on: 05/August/2014 »
Nigdje ne spominješ brod, to govoriš o pristupu sa broda ili sa kopna?
Also, pokrivenost na Aljasci? Ako si na brodu baš te briga, važan ti je samo grad u kojem brod pristaje, ne?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline blazzoni

  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Re: Ja za USA koristim njihovu t-mobile prepaid karticu
« Reply #13 on: 28/September/2014 »
Nigdje ne spominješ brod, to govoriš o pristupu sa broda ili sa kopna?
Also, pokrivenost na Aljasci? Ako si na brodu baš te briga, važan ti je samo grad u kojem brod pristaje, ne?

u pitanju je regularna sim kartica...koristio sam i na brodu i na kopnu...u sustini gde god je bilo signala. hvatao sam signal i na vodi ako je brod bio blizu kopna.

za pokrivenost sam mislio na pokrivenost sa brzim internetom. na aljasci samo par vecih mesta ima LTE - http://en.wikipedia.org/wiki/LTE_(telecommunication)

Nista vise nije isto
Nikad nece biti kao sto je bilo ranije