Author Topic: Najbolja kompanija sto se tice bar departmenta?  (Read 4187 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lazzar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Pozdrav svima,
Bas me zanima misljenje ostalih ljudi koji rade u baru, sto oni misle o tome koja kompanija je najbolja za bar department?
Iskreno milslim da su u sustini sistemi zarade manje vise isti, s tim sto Princess malo zaostaje jel je uveden novi sistem, a mozda i gresim. Takodje me zanima na koje komapnije idu mladji ljudi, jel mislim da oni vise piju od bas bas matorih ljudi koji cine veliki broj Princess putnika. Bas me zanima kakvo je stanje na drugim kompanijama? Meni se svidja rad u baru, ali cini mise da postoje bolje kompanije od Princessa trenutno.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Najbolja kompanija sto se tice bar departmenta?
« Reply #1 on: 27/February/2013 »
Rekao bih Cunard - brod Queen Mary 2, ne znam kakvi su ostali.. Već sam pisao nekoliko puta, prema svemu što sam tamo vidio i naknadno čuo vezano uz druge kompanije, najbolji su uvjeti i plaća... Za vrijeme Transatlantica do 4000 $ (6 sea days pa gosti piju k'o mornari  :plovim: ). Za vrijeme svjetskog kruza prosjecno zaraduju "sitnicu" od 2000 dolara. Pa ti vidi  :deda:
Once a sailor, always a sailor.

Offline Blaugrane

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 336
    • View Profile
Re: Najbolja kompanija sto se tice bar departmenta?
« Reply #2 on: 28/February/2013 »
evo legionare zna ...mmedjutim sad kad su cijene opet osle gore i ovaj world cruise nije los uopce oko 2500 a nista ne radis...efektivno 3-4 sata dnevno...sto se tice sezone koja je top i traje od 5. mjeseca do 1. mjeseca nikad nisi ispod 3200-3300 pa onda ide sve do preko 4000, ovisi u baru kojem si i koliko jaki je cruise...meni osobno je najjaci dosad bio sad 1. mjesec di sam dobio preko 5000....a sad zasto tako, vrlo jednostavno...od onih 15% koje mi pokupimo 40% od toga ide meni a 60% u pool koji svi dijelimo na kraju mjeseca na jednake dijelove plus mi od kompanije dobimo oko nekih 300-400 dolara kao naknada sto radimo puno na moru  bez portova...i tako na kraju ispadne ta para...ali ono najvaznije je nema tuce oko gostiju ko ce koliko napraviti, jer iako rasdis u losem baru di ne napravis preko 200-300 dolara ti svejedno dobijes odlicne novce...i naravno ne naradis se previse, manje nego da si doma u nekom lokalnom bircu i opet jedna vazna stvar tim u departmentu se skoro pa uopce ne mijenja, rijetko kada dodje neko novi ili s drugog broda....

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Najbolja kompanija sto se tice bar departmenta?
« Reply #3 on: 28/February/2013 »
znaci sve bolje i bolje u baru, zaboravio sam reći ovo što si napomenuo - ako radiš i u najlošijem baru, zbog pool sistema novac se dijeli na sve, tako da svi otprilike podjednako zaraduju... correct me if I'm wrong  :pop:
Once a sailor, always a sailor.

Offline milicar

  • Registered
  • *
  • Posts: 160
    • View Profile
Re: Najbolja kompanija sto se tice bar departmenta?
« Reply #4 on: 28/February/2013 »
Na NCL 10 procenata...

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Najbolja kompanija sto se tice bar departmenta?
« Reply #5 on: 28/February/2013 »
Ćini se malo 10 posto...  na Cunardu je 15 percent...
Once a sailor, always a sailor.

Offline milicar

  • Registered
  • *
  • Posts: 160
    • View Profile
Re: Najbolja kompanija sto se tice bar departmenta?
« Reply #6 on: 01/March/2013 »
Da jeste manje..jos ako je Evropa :)...

Offline zoombaby

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Najbolja kompanija sto se tice bar departmenta?
« Reply #7 on: 01/March/2013 »
Da li ima informacija kako je na Royalu u barovim?
"those who mind doesn't matter"

Offline maca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: Najbolja kompanija sto se tice bar departmenta?
« Reply #8 on: 02/March/2013 »
Da li ima informacija kako je na Royalu u barovim?
15% gratuity, European season nema tipsa, katastrofa, kad dodje Karibe na pr. sa Amerikancima onda je ok.

Offline Belgrade

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Najbolja kompanija sto se tice bar departmenta?
« Reply #9 on: 06/March/2013 »
je*iga,uvek se cini bolje negde drugde :)
Ali prica sa poolom na Cunardu za bar servere zvuci odlicno,nema sta.
Disney zavisi od brodova kojih ima 4. Dva nova, Fantasy i Dream, imaju vece pare , posebno ovaj drugi. Rade kruzeve 3 i 4 dana,tako da se pije lepo....
Sta znam,opet zavisi od bara,kruza i sposobnosti... Neko zaradi 1.000, a neko 2.000 za isti kruz.
Ja sam izlazio oko 1500-2000 kao server, tako nesto i kao bartender,malo manje mozda...opet zavisi gde radim.
U sustini,mora to mnogo vise  :tuctuc: