Author Topic: Da li može potvrda o nekažnjavanju da se preda posle glavnog intervjua?  (Read 4416 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline BondoekokO

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
ljudi mucim muku sa ovim dokumentom,tacnije,nisam siguran da cu uspeti u roku od 3 dana da izvadim ovu potvrdu i da je odnesem kod tumaca na prevodjenje i pecatiranje. :(

moje pitanje je da li mogu da odnesem ovu potvrdu naknadno.za tri dana mi je glavni intervju. :(

da li bi bilo najbolje da nazovem moju agenciju kouzon i sa njima da se dogovorim?

Offline FotoX

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
  • Live your life, be free... :)
    • View Profile
Zasto mucis muku sa ovom potvrdom? Inace u palati pravde u Bgd se izvadi za 5 minuta! Ako nisi iz Bgd jesi se raspitao u sudu u svom gradu?

Offline milicar

  • Registered
  • *
  • Posts: 160
    • View Profile
Nemoj prevoditi sad..evo ja izvadila pre 6 meseci, dobro je sto nisam prevela na eng. sad bi to bile bacene pare. Otkud znas  kad ce da te zovu?Ja na primer, cekam od nov-dec.

Offline BondoekokO

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Zasto mucis muku sa ovom potvrdom? Inace u palati pravde u Bgd se izvadi za 5 minuta! Ako nisi iz Bgd jesi se raspitao u sudu u svom gradu?
zivim u novoj pazovi i moram to izvaditi u mojoj opstini a opstina je stara pazova.e sad,caka u je u tome sto sam podneo zahtev jos pre par dana...taj zahtev ovi iz stare pazove salju za beograd pa onda kad beograd odgovori vraca nazad papire u staru pazovu.Kako mi kazu ljudi koji imaju iskustva,izgleda da cu se nacekati bar 7 dana... :/ moram da predam taj papir zajednom sa cv i sa dvema preporukama do 2.marta :( nazvacu agenciju oko 10 da ih pitam da li mogu naknadno da dostavim to uverenje da nisam osudjivan.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Mislim da je taj dokument nisko na listi prioriteta. @milicar je dobro rekla.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline gotom

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
 :deda:  :rtfm: Taj dokumenat je potreban kako bi se popunila sva dokumentacija potrebna agenciji da aplicira za vas kod kompanije. Mozda mi zivimo tu gdje zivimo ali u EU i USA taj dokumenat imao veliku ulogu, koja govori o vasem kriminalnom podrijetlu (da li takav postoji ili ne). Ponekad se isto tako desava da sami agenti od prebukiranosti papirologijom ne uvide ne predocenje potvrde pa te naknadno (ili uopce ne) kontaktiraju da doneses isti.

Dokument se vadi za 5 min na opcoj sudskoj papirnici, ako nisi kaznjavan, ako jesi a kazne su ti legitimno istekle malo ce duze trajati, i tamo ce "NE" biti zaokruzeno. Ako si kriminalno kaznjavana (ili cak gonjena - potjernica -()- ) u zadnjih 5 godina ili pod istragom bit ce "DA" zaokruzeno.

Isti taj "NE" zaokruzeni dokument odnesi "sudskom tumacu" koji ce biti vjerovatno zauzet ili nece biti na poslu, kako oni obnasaju razne duznosti (iako su privatnivci) za sud. Tako da ces malo pricekati na prevodjenje (u Zg to je u praksi 2 sata). Neka ti skeniraju dokument i posalju na email kako bi ga ti mogla proslijediti sto prije nasim ocima u agenciju.

Sretno  oT

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Ja sam moro za Carnival preko Suzy to prilozit i za Seabourn su mi isto naglasili plus da prevedem na engleski obavezno.

Za Carnival nisam moro prevodit.

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
I meni su takodje u SC agenciji rekli da moram da donesem taj dokument pre odrzavanja treninga i kasnije finalnog intervjua. Posto znaju da se ceka na dobijanje istog, rekli su mi da mogu naknadno da donesem ali svakako mora biti pre finalnog intervjua.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Ja sam bio na finalnom za NCL, prosao, bilo mi cudno zvao i agenciju (EP) bas zbog te potvrde i marlinsa, odgovor "Za sada nista samo da budete strpljivi i cekate vas red da dodjete na ukrcaj" izvadio sam je pre neki dan i nisam jos preveo tako da mislim da je opusteno...bitno da je imas kad krenes ako se ne varam  :embarrased: