Author Topic: Broadcast Technician Alati za Posao  (Read 11389 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline PedjaBGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 123
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival CL, Royal Caribbean int.
  • Recruitment Agency: Self employed
  • Job Title: Entertainment Audio Video Technician, Head Broadcast Technician
Broadcast Technician Alati za Posao
« on: 28/February/2013 »
Moram jos jednu stvar da dodam... Jedna od stvari koju "ameri" cene je poznavanje elektronike, tj elektrotehnike.
 Npr. moj menadzer je bio zabezeknut mojim popravkama, uglavnom gupostima koje mozete izvesti uz pomoc "stapa i kanapa"  :smack:
Ne znam zasto ali kod njih drzati lemilicu je napredan nivo  :google:ˇ
Cak sta vise u mojim papirima za promociju prva stavka je bila, "moje odlicno poznavanje elektrotehnike, koji je najaca osobina za jednog tehnicara", mada gore pomenuti stap i kanap su najbanalnija osnova elektrotehnike koju mozete nauciti iz knjige za fiziku 8. razred osnovne skole  :smack:
Ako vas pitaju ili ne pitaju, obacezno recite da cepate popravke, pa makar to bila najveca laz na ovom svetu. Brodovi su generalno stari, po pitanju opreme, a i da nisu oprema crkava mozda ne na nedeljnom nivou, ali ipak se desava da nesto otkaze.
Recite da ste se tim zanimali kao hobijem, slaba struja naravno. Da ste uz nekog gde god da ste radili popravljali uredjaje. 90% vece sanse za prolaz, garantujem. Pa makar to bilo ciscenje prasine iz vaseg PC-a gde sve one zelene ploce imaju one cudne dugmice, zicice, srafice i slicno  :rofl:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Broadcast Technician Alati za Posao
« Reply #1 on: 28/February/2013 »
 :giggle: Ja sam lemio žice po ploči još u osnovnoj školi
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline PedjaBGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 123
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival CL, Royal Caribbean int.
  • Recruitment Agency: Self employed
  • Job Title: Entertainment Audio Video Technician, Head Broadcast Technician
Broadcast Technician Alati za Posao
« Reply #2 on: 28/February/2013 »
:giggle: Ja sam lemio žice po ploči još u osnovnoj školi
A ja napravio napajanje za neku kinesku kamericu koja je radila pre na baterije, a sef zin'o  +U+
Kaze covek kako si izracunao koja struja je potrebna da kamera radi , a meni u glavi ova reakcija oT

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Broadcast Technician Alati za Posao
« Reply #3 on: 28/February/2013 »
A ja napravio napajanje za neku kinesku kamericu koja je radila pre na baterije, a sef zin'o  +U+
Kaze covek kako si izracunao koja struja je potrebna da kamera radi , a meni u glavi ova reakcija oT

Sunce ti j.... pa tebra ja onda mogu odma na promociju :D hahah

Sta sam samo beta masina popravio,racunara sa razno-raznim kvarovima od napuhanih kondenzatora na ploci,preko mjenjanja ploca na hard-diskovima,pa popravke ovih napajanja....pa rastavljanja i ciscenja mixeta i mjenjanja ploca na njima haaaa... :)

Pedja pa covjece izgleda kad dodjes na brod da se vratis jedan vijek u nazad :)


Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Broadcast Technician Alati za Posao
« Reply #4 on: 28/February/2013 »

Pedja pa covjece izgleda kad dodjes na brod da se vratis jedan vijek u nazad :)


Ja sam na Princess-u svakih 12 sati morao mijenjati magnetske vrpce na 4 kamere (surveillance). A brod napravljen 2006-e.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline lajchi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: CCL
  • Job Title: ETM
Broadcast Technician Alati za Posao
« Reply #5 on: 28/February/2013 »
Tu si u pravu sa lemljenjem. Na Legendu smo imali stare Panasonic televizore na kojima se cesto desio hladni lem na jednom tranzisotru, pa je to trebalo premeliti i stvar radi (mirna ruka i 5 minuta posla sa rastavljanjem i sastavljanjem televizora). Kolega rumunj i ja smo uredno lemili, dok je ameru bilo "lakse" mijenjati TV, nositi ga u slkladiste i uzeti novi jer se boji lemilice... :D

Mog managera iz Usa je facinirao kad sam rastavio kompjuter i zamijenio HDD koji nam je krepao.... :D


Eto sad na iduci ugovor nosim svoj alat posto tamo nema pola toga sto mi treba kod razno raznih popravaka, u krajnjem slucaju da mi ustedi puuuno vremena i muka..


Offline PedjaBGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 123
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival CL, Royal Caribbean int.
  • Recruitment Agency: Self employed
  • Job Title: Entertainment Audio Video Technician, Head Broadcast Technician
Broadcast Technician Alati za Posao
« Reply #6 on: 28/February/2013 »
napuhanih kondenzatora na ploci


I dalje je smesno  :rofl:

Offline PedjaBGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 123
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival CL, Royal Caribbean int.
  • Recruitment Agency: Self employed
  • Job Title: Entertainment Audio Video Technician, Head Broadcast Technician
Broadcast Technician Alati za Posao
« Reply #7 on: 28/February/2013 »
Tu si u pravu sa lemljenjem. Na Legendu smo imali stare Panasonic televizore na kojima se cesto desio hladni lem na jednom tranzisotru, pa je to trebalo premeliti i stvar radi (mirna ruka i 5 minuta posla sa rastavljanjem i sastavljanjem televizora). Kolega rumunj i ja smo uredno lemili, dok je ameru bilo "lakse" mijenjati TV, nositi ga u slkladiste i uzeti novi jer se boji lemilice... :D




Evo pricao sam sa Bojanom sinoc, kaze covek crko nam jedan monitor, verovatno napajanje ili power prekidac, a brat amer odma narucio novi... E vidis kume,  ovo je Amerika !

Offline lajchi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: CCL
  • Job Title: ETM
Broadcast Technician Alati za Posao
« Reply #8 on: 28/February/2013 »
Mene jos uvijek fascinira kako oni mogu funkcionirati radi njihove gluposti, a jos vise zasto smo mi toliko u banani, a toliko toga znamo raditi...

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Broadcast Technician Alati za Posao
« Reply #9 on: 28/February/2013 »
Tu si u pravu sa lemljenjem. Na Legendu smo imali stare Panasonic televizore na kojima se cesto desio hladni lem na jednom tranzisotru, pa je to trebalo premeliti i stvar radi (mirna ruka i 5 minuta posla sa rastavljanjem i sastavljanjem televizora). Kolega rumunj i ja smo uredno lemili, dok je ameru bilo "lakse" mijenjati TV, nositi ga u slkladiste i uzeti novi jer se boji lemilice... :D

Mog managera iz Usa je facinirao kad sam rastavio kompjuter i zamijenio HDD koji nam je krepao.... :D


Eto sad na iduci ugovor nosim svoj alat posto tamo nema pola toga sto mi treba kod razno raznih popravaka, u krajnjem slucaju da mi ustedi puuuno vremena i muka..



Auff da brate cuveni problemi kod starijih televizora hladni lemovi ili mjenjanje katodnih cijevi...stari dobri lampasi :)

Hahaha sta ce Ameri samo im sedlo stavis i nek PRTE u magacin,a ti ko dingospo :)

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Broadcast Technician Alati za Posao
« Reply #10 on: 28/February/2013 »
Evo pricao sam sa Bojanom sinoc, kaze covek crko nam jedan monitor, verovatno napajanje ili power prekidac, a brat amer odma narucio novi... E vidis kume,  ovo je Amerika !

E da je imati nekoga van broda pa dilati te televizore na kojima ode power prekidac ili napajanje,a ovi nek samo narucuju nove to bi izgleda islo kao `alva :)

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Broadcast Technician Alati za Posao
« Reply #11 on: 28/February/2013 »
Ja sam na Princess-u svakih 12 sati morao mijenjati magnetske vrpce na 4 kamere (surveillance). A brod napravljen 2006-e.

Tacno da ne povjerujes :)  :nono: :nono: :nono:

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Broadcast Technician Alati za Posao
« Reply #12 on: 28/February/2013 »

Eto sad na iduci ugovor nosim svoj alat posto tamo nema pola toga sto mi treba kod razno raznih popravaka, u krajnjem slucaju da mi ustedi puuuno vremena i muka..



Kupis si neki ovakvav instrument, ove ispitivace u gornjem ljevom kutu ti bas i ne preporucam koristiti na brodu.
 

Offline Kuguar

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Broadcast Technician Alati za Posao
« Reply #13 on: 28/February/2013 »
Kupis si neki ovakvav instrument, ove ispitivace u gornjem ljevom kutu ti bas i ne preporucam koristiti na brodu.

Odličan..
Samo zar nema department svoj alat? Istina, svaki tehničar treba uz sebe da ima bar osnovni alat i gafer traku, ali zar nema toga na brodu?

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Broadcast Technician Alati za Posao
« Reply #14 on: 28/February/2013 »
Odličan..
Samo zar nema department svoj alat? Istina, svaki tehničar treba uz sebe da ima bar osnovni alat i gafer traku, ali zar nema toga na brodu?

Ja ne radim  jos na brodu,ali pretpostavljam da je situacija kao  i kod nas u firmi u servisu...nabavis novi alat kroz par nedelja vise se ne zna gdje se nalazi pola stvari,jer neko nesto obavezno negdje zaboravi.

Zato ako se moze na brod ponjeti svoj alat to bi bilo zakon ili ako se moze zaduziti neki alat pa da ga samo ti koristis.