Author Topic: Broadcast Technician Alati za Posao  (Read 11449 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Broadcast Technician Alati za Posao
« Reply #15 on: 28/February/2013 »
Ima, ali kako torba sa alatom prelazi sa osobe na osobu, tako se pogubi alata, nesto se polomi, i onda fali stvari.
Takodjer ako si kupim sta meni pase mi je puno lakse raditi i organizirati se.
Ovakvim setovima se ustedi mjesto i torba ostaje organizirana wera set

Sreca pa postoje amazon i Ace Hardware Store pa se da kupiti kvalitetnog alata po dobrim cjenama.

Alata takodjer ima u radioni, ali svaki put otici vidjet sta treba napraviti, pa se vratiti u radionu po alat, pa ti onda opet nesto fali, to je gubitak vremena, radje cu napravit sto brze mogu pa otici popit kavu, a kad me za nesto pozovu po noci onda sam razmisljam da sto prije zavrsim, tako da je imat svoj alat sa sobom velika prednost.

Fluke - ovoga dobijem na koristenje, jer takav mi treba, a i mora biti kalibriran jednom godisnje da bi mi smjeli raditi sa njime, posto moj nije kalibriran ni ne mogu ga koristit na brodu, dok za A/V teha nije bitno kojega ce koristiti.

 

Offline lajchi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: CCL
  • Job Title: ETM
Broadcast Technician Alati za Posao
« Reply #16 on: 28/February/2013 »
Hvala na savijetu za ispitivace. To sam samo tako usput uzeo, vjerovatno bude vise koristio kao odvijac nego ispitivac :D. Ovaj drugi je za niske napone, 6V do 24V, tek tolko za na brzinu da vidim dal neki adapter/ispravljac radi ili ne. Budem uzeo neki multimetar normalan kad budem u usa.

Sto se tice ostalog alata, ja preferiram Unior, nekako mi ne odgovarju americke marke i oblici. Isto tako, naci postene kombinirke u usa je kao dobiti na lotu kod nas. Svi ovi tehnicari kod nas su furali onaj gerber ili slicni multitool, ali to je po meni pederluk, jer nista konkretno ne mozes s tim napraviti... :D Pogotovo onda kad ih vidis da se rade frajeri pa si rezu hranu sa nozem od tog multitoola, onda mi je dosta :).

A kao sto je i Ivan rekao, alat se ne mora nositi svoj, ali fali jako puno toga tamo jer se izgubi i potrga i pokrade, a i lakse je raditi s alatom sa kojim je netko naucen raditi.

Offline Kuguar

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Broadcast Technician Alati za Posao
« Reply #17 on: 28/February/2013 »
Prvo ja da vidim dal ću proći kod Oxy i Amy, pa ću lako da vas ispitam gde/šta/kako :)

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Broadcast Technician Alati za Posao
« Reply #18 on: 28/February/2013 »
Hvala na savijetu za ispitivace. To sam samo tako usput uzeo, vjerovatno bude vise koristio kao odvijac nego ispitivac :D. Ovaj drugi je za niske napone, 6V do 24V, tek tolko za na brzinu da vidim dal neki adapter/ispravljac radi ili ne. Budem uzeo neki multimetar normalan kad budem u usa.

Sto se tice ostalog alata, ja preferiram Unior, nekako mi ne odgovarju americke marke i oblici. Isto tako, naci postene kombinirke u usa je kao dobiti na lotu kod nas. Svi ovi tehnicari kod nas su furali onaj gerber ili slicni multitool, ali to je po meni pederluk, jer nista konkretno ne mozes s tim napraviti... :D Pogotovo onda kad ih vidis da se rade frajeri pa si rezu hranu sa nozem od tog multitoola, onda mi je dosta :).

A kao sto je i Ivan rekao, alat se ne mora nositi svoj, ali fali jako puno toga tamo jer se izgubi i potrga i pokrade, a i lakse je raditi s alatom sa kojim je netko naucen raditi.

Ma ne mozes ti izaci na kraj sa alatom ako ga svi koriste,nema sanse da sve ostane na broju.A to sto kazes za naviku rada sa odredjenim alatom to si 1000% u pravu bar sam to naucio kroz ove godine rada na televiziji.Ne znam zasto Electrician nije za bipere,ali po meni su oni najbolje rjesenje za niske napone i za obaviti nesto "ZA CAS".

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Re: Broadcast Technician
« Reply #19 on: 28/February/2013 »
Evo i ovde da se ubacim sa par dogadjaja koje sam imao za ovo vreme dok sam na brodu.....

Posto za capture koristimo jos kasete i Bete, jednom mi se desilo da kada sam hteo da capterujem kasetu (ufff al sam ga napisao na naski, ali dobvro mislim da razumete sta sam hteo da kazem :-))) bio mi se zalepio mali zuti papiric (navika mi je je da lepim na kasete naziv sta se nalazi na kaseti) i nisam odmah primetio to kada sam stavljao kasetu u Betu i lepo mi player uvukao komplet sa papiricom kasetu, a ja da u zemlju propadnem, pokusavao da ga izvucem ali nisam uspeo, ostao je jedan deo unutra i sad jedino resenje da se lepo otvori Beta i izvadi papiric.
E sad kada sam saopstio mom menadzeru sta se desilo, on zinuo, pa samo govori ovo nije dobro, ovo nije dobro...mislim se u sebi pa sta je tu tako strasno (uvek sam bio optimista :-)))....i tako rastavili Betu, rasturio kasetu, mucili se nekako da izvadimo papiric ali covek odustao, od nervoze otisao da jede :-)))....a ja sta cu drugo cimao kasetu levo desno, pa malo uz pomoc srafcigera (malo je falilo i cekic da upotrebim :-))) i eto izvadio papiric, i sve je normalno radilo....

Inace mi je menadzer panicar malo pa razumem....
Drugi problem koji sam resio, a to je crkao nam glavni kompjuter za teranje programa, tacnije preko njega su sve konekcije sto za kanale, satelite, kamere...ajd da kazem centralna jedinica i zove se IRIS Commander (verovatno je nekima vec poznat taj program)....uglavnom crkla je grana na maticnoj ploci, tacnije primarni kontroler gde je bio nakacen hard disk, i eto ja se malo igrao sa portovima, prebacio na sekundarni, izvadio dzamper na hardu i proradilo (imao sam priliku u zivotu da radim dosta sa kompjuterima, sastavljanje, sklapanje, zezanje sa drajverima itd...)

E od tog dana sam bio menadzeru heroj, kaze spasio si mi dan :-))).....e da bas mi bilo zanimljivo kada je on pokusao situaciju da resi pa je uzeo drugi neki hard disk (hteo da proveri da nije mozda hard crkao) i stavio jedan pored drugog i namestao dzampere da budu na indenticnim mestima a hardovi totalno razliciti (kao sto znate na svakom hardu ima mala shema mesta kako treba da stoji dzamper, prim. sec, slave....nekoliko min. sam mu pokusao objasniti da ne mogu biti na istoj poziciji dzamperi jer svaki hard je razlicit za sebe (hnmmmmm mozda i ima neki standard ali nikada nisam obratio paznju, ja se uvek pridrzavam sheme).

Eto to je jos jedan dodatni plus ako se razumete u kompjutere i njegove popravke...

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: Broadcast Technician Alati za Posao
« Reply #20 on: 28/February/2013 »
Ma ne mozes ti izaci na kraj sa alatom ako ga svi koriste,nema sanse da sve ostane na broju.A to sto kazes za naviku rada sa odredjenim alatom to si 1000% u pravu bar sam to naucio kroz ove godine rada na televiziji.Ne znam zasto Electrician nije za bipere,ali po meni su oni najbolje rjesenje za niske napone i za obaviti nesto "ZA CAS".


samo zbog iskustva sam protiv njih, kad ti zasvjetlis mjesto njega onda odustanes i pravilno provjeris da li postoj napon. Nije problem radit na "zivo" i cesto to i radim, ali zelim biti siguran da li postoji napon ili ne, tj kolika je mogucnost da idem doma u sanduku sa nogama naprijed.
druga stvar, instrument ti opet treba za provjeriti osigurace, kondenzatore i slicna sranja.
 

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Broadcast Technician Alati za Posao
« Reply #21 on: 28/February/2013 »
samo zbog iskustva sam protiv njih, kad ti zasvjetlis mjesto njega onda odustanes i pravilno provjeris da li postoj napon. Nije problem radit na "zivo" i cesto to i radim, ali zelim biti siguran da li postoji napon ili ne, tj kolika je mogucnost da idem doma u sanduku sa nogama naprijed.
druga stvar, instrument ti opet treba za provjeriti osigurace, kondenzatore i slicna sranja.

Ma naravno starac...apsolutno se slazem s tobom...kako ces bez instrumenta raditi sa elektronikom - nemas nikakve sanse.Ja samo kazem da biperi nisu lose rjesenje za "na brzaka" odraditi nesto ili kada si u zurbi.Pa sad zamisli kada sam ja znao dobiti mixetu na koju je neko kafu prolio ili smo imali situaciju da smo cijeli dan radili na ciscenju mixeta,mjenjanju napuhanih kondenzatora,izduvavali iste kompresorom i onda u prvu smjenu od 6:00 dodje pijan covjek i fino se ispovraca po mixeti i naravno odma spali fetove na ploci i sve zivo od elektronike...i naravno kako ces to sve rijesiti ako nemas uz sebe instrument valjan.

Mislim ima milion situacija koje bi ovde mogao iznositi sa kojim sam se susretao u ovih 6 godina rada na televiziji.

Offline PedjaBGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 123
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival CL, Royal Caribbean int.
  • Recruitment Agency: Self employed
  • Job Title: Entertainment Audio Video Technician, Head Broadcast Technician
Re: Broadcast Technician Alati za Posao
« Reply #22 on: 01/March/2013 »
Najcesce ima dosta alata u bcastu i nema potrebe nositi od kuce, jedino sto trebate kupiti je letherman i neku bat. lampu pogodnu zakaciti za pojas i to je to.... A i ako vam treba neki alat jeftinije ga je uzeti negde u Amerikama jer je jeftiniji... Kupovati/ nositi alat je totalno ne potrebno... Sve sto je lajchi slikao ima na brodu u studiju.

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: Broadcast Technician Alati za Posao
« Reply #23 on: 01/March/2013 »
neku bat. lampu pogodnu zakaciti za pojas i to je to....

Moja preporuka Led Lenser, svjetli odlicno, i toliko je cvrsta da je prezvijela pad 11 deck-ova i radi i dalje, samo je malo izgrebana  :run:
 

Offline Kuguar

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Broadcast Technician Alati za Posao
« Reply #24 on: 01/March/2013 »
Moja preporuka Led Lenser, svjetli odlicno, i toliko je cvrsta da je prezvijela pad 11 deck-ova i radi i dalje, samo je malo izgrebana  :run:

Pa to jedino kad budemo tamo negde, pa naručimo... Ovako nema šanse :D A i kod nas caruju kinezi, tako da nema ništa pametno :D

Offline PedjaBGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 123
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival CL, Royal Caribbean int.
  • Recruitment Agency: Self employed
  • Job Title: Entertainment Audio Video Technician, Head Broadcast Technician
Re: Broadcast Technician Alati za Posao
« Reply #25 on: 04/March/2013 »
Moja preporuka Led Lenser, svjetli odlicno, i toliko je cvrsta da je prezvijela pad 11 deck-ova i radi i dalje, samo je malo izgrebana  :run:

Meni je slicna, malo veca pala sa 5 metara coveku pored glave.... da sam ga pogodio ne bi ustao  :rofl:
https://www.google.com/search?hl=en&client=safari&tbm=isch&q=police+flashlight+sale&spell=1&sa=X&ei=pb80UeqxD8Xm4QShu4AQ&ved=0CDcQBSgA&biw=1024&bih=672#biv=i%7C126%3Bd%7CZ_XImNs__fWIpM%3A
Kad je pala pored njega , zapalio je cigaru istog trena  :rofl:

Inace bez ovog alata se ne moze na brodu, odma ga kupite od prve plate, ako ga slomite 25 godina garancije, samo racun sacuvajte...
http://imageshack.us/photo/my-images/268/imagefac.jpg/
http://www.leatherman.com/product/Super_Tool_300
I to bas ovaj jel dodje sa koznom futrolom koja je pogodna za nosenje na kaisu.

Offline Kuguar

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Broadcast Technician Alati za Posao
« Reply #26 on: 04/March/2013 »
Ja kad radim, koristim neku kinesku verziju ovoga, ali što ti kažeš od prve plate... Bože zdravlja!

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: Broadcast Technician Alati za Posao
« Reply #27 on: 04/March/2013 »
Mi za to kazemo da je to alat koji korisete deck muppets  :run:
 

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Broadcast Technician Alati za Posao
« Reply #28 on: 04/March/2013 »
Meni je slicna, malo veca pala sa 5 metara coveku pored glave.... da sam ga pogodio ne bi ustao  :rofl:
https://www.google.com/search?hl=en&client=safari&tbm=isch&q=police+flashlight+sale&spell=1&sa=X&ei=pb80UeqxD8Xm4QShu4AQ&ved=0CDcQBSgA&biw=1024&bih=672#biv=i%7C126%3Bd%7CZ_XImNs__fWIpM%3A
Kad je pala pored njega , zapalio je cigaru istog trena  :rofl:

Inace bez ovog alata se ne moze na brodu, odma ga kupite od prve plate, ako ga slomite 25 godina garancije, samo racun sacuvajte...
http://imageshack.us/photo/my-images/268/imagefac.jpg/
http://www.leatherman.com/product/Super_Tool_300
I to bas ovaj jel dodje sa koznom futrolom koja je pogodna za nosenje na kaisu.

Koliko orasa kosta ovo...zanima me zbog poredjenja sa slicnim nasim alatima ? :)

Offline PedjaBGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 123
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival CL, Royal Caribbean int.
  • Recruitment Agency: Self employed
  • Job Title: Entertainment Audio Video Technician, Head Broadcast Technician
Re: Broadcast Technician Alati za Posao
« Reply #29 on: 04/March/2013 »
oko 80$ bi trebao biti.... odliccno prvu pomoc kad nesto radis, a inace neophodno ako si bcast tech. sound ili light tech...
imas jeftinije a i skuplje modele, ako preferiras titanijum...