Author Topic: Da ugovorim termin za vizu? Ili da ?ekam da prvo dobijem ugovor?  (Read 14544 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline strazar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Jos uvijek cekam ugovor.To sam i ocekivao jer su mi se iz kompanije javili po nasem vremenu navecer 28.februara.Ako su i poslali ugovor isti dan,iduci dan ugovor nije mogao stici.I nakon toga vikend,kada dhl ne radi.Tako da ocekujem da dobijem ugovor,ako ne vec danas,onda sutra ili najdalje prekosutra.Zanima me dali cu imati dovoljno vremena za zakazivanje termina za vizu po normalnoj proceduri cekanja,nakon sto dobijem ugovor?Jer na brodu moram biti 24.marta,sto znaci da bi vec 22. marta trebao putovati za Miami.Ili cu morati dogovarati termin za vizu po hitnoj proceduri?Pretpostavljam da bi u tom slucaju viza bila skuplja.Zna li neko koliko bi viza bila skuplja?

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Khm... visa wait time, ako se ništa nije promenilo od pre neki dan, je po 1 dan za zakazivanje i obradu. To znači da onog dana kad nazoveš ambasadu - sutra imaš termin za intervju, a prekosutra ti je pasoš sa vizom u rukama. Nema razloga za paniku.

Offline strazar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Hvala ti na odgovoru.Meni je samo vazno da ugovor dodje u predvidjenom vremenu.Ocekujem ugovor najdalje do srijede.Sve poslije srijede je kasnjenje.

U vezi placanja vize sam procitao na ambasadinom sajtu da ako se placa u banci da treba proci najvise do dva dana da se proknjizi uplata.Jer tako cu platiti vizu.U vezi toga me zanima dali se moze ugovarati termin za vizu odmah nakon uplate.Ili se mora cekati da prodju ta dva dana?

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Pogledaj po forumu ko je opisivao proceduru u Sarajevu da budeš siguran kako tu idu ti detalji. Što se američke ambasade u Srbiji tiče, kad se u banci uplati PIN kod (neophodan za zakazivanje), kažu ti da sačekaš 24 h da se kod aktivira, ali je provereno da kod postane aktivan već za par sati. A pri uplati takse se dobije potvrda/priznanica iz banke i sa time se ide u ambasadu, ne treba da se čeka da uplata bude proknjižena.

Offline strazar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Sve to sto si opisao je vazilo prosle godine i u americkoj ambasadi u Sarajevu.Ali od ove godine je procedura drugacije.Nema vise telefoniranja i kupovanja pin koda.Jer u cijelom opisu procedure ne spominju pin kod i telefoniranje.A formular za priznanicu imaju u pdf formatu na sajtu ambasade koji se mora odstampati i odnijeti u banku,da bi se upisala uplata.Tako pise na njihovom sajtu.I to da se uknjizenje obavlja najdalje dva dana od uplate.Pa sam zato pitao dali se prvo na to treba cekati ili odmah po uplati ugovoriti termin za vizu.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Hmmmm... nisam znao za promene. U tom slučaju bolje neko ko je skorije aplicirao za vizu da deli savete, moje informacije su zastarele. :giggle:

Offline strazar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Dobio sam jutros ugovor.Pise da treba da dodjem u Miami 23.marta.Putovacu 21.marta jer su mi iz Suncane Vure javili da su letovi 22.marta prebukirani i da bi tad karta za Miami kostala preko 1000 dolara.Pa su mi ponudili let 21.marta.Tako da cu doci u Miami dan ranije nego sto je predvidjeno.Tako da cu ipak imati vremena izvaditi vizu bez zakazivanja termina po hitnoj proceduri.Iskreno mislio sam da cu ugovor dobiti prije sutra nego danas.A za danas sam mislio da ako dodju iz dhl-a da ce to biti negdje poslijepodne.A ovako dobio sam ugovor oko 8 ujutro.

Sad samo treba da kupim kartu i da javim kompaniji da sam dobio ugovor i da posaljem kopiju karte.Dali je to dovoljno vremena do dolaska  u Miami za potvrdu da dolazim?Kako bi mi rezervisali mjesto u hotelu.

Offline strazar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
U predhodnom postu sam zaboravio pitati slijedece.Pa ko zna proceduru neka mi kaze.Zadnji papir ispod ugovora je Arrival confirmation.Sa predvidjenim stupcima za popuniti.Zanima me dali to treba da popunim i pikaceno na mail posaljem na mail confirmation@carnival.com?Ili mogu kad se budem javljao kompaniji na taj mail,u samom mail-u da upisem svoje podatke i javim kompaniji da imam ugovor i da dolazim?I dali treba da posaljem i kopiju karte ili je dovoljno da samo upisem u mail-u podatke o letu?

A po planu letenja treba da budem u Miami-iju 21.marta u 23:59.A u ugovoru pise da u Miami-iju treba da budem 23.marta.A na brodu 24.marta.Dali bi to mogao da bude problem da kompanija plati boravak u hotelu samo dan prije odlaska na brod,odnosno sa 23. na 24. mart.Jer ipak u pitanju je dolazak dva dana ranije.Kakve sam srece nece se to zagubiti u sistemu,pa ce mi na brodu sluzbenici iz MSA-a reci da to platim.

I sto se tice dolaska u Miami,dali bi mogao zbog toga imati problema na aerodromu?Jer imacu samo C1/D vizu,koja je tranzitna i pise da se ne mogu zadrzavati vise od jednog dana na kopnu.Pitam to pogotovo sto sam ovdje na forumu procitao da policajci na aerodromu u Miami-iju dugo ispituju i zadrzavaju crew-member-e.

Znam da ima slucajeva kada kompanija javi u hotel radniku da nema mjesta na tom brodu pa da ceka nekoliko dana na drugi brod.Ali to je onda do kompanije i ona to rijesava.A u mom slucaju je obrnuto.Dolazim ranije jer su mi iz  Suncane Vure javili da je 22.marta sve prebukirano za Miami i da bi karta kostala preko 1000 dolara.Pa su mi zato predlozili ovaj termin.


Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Bar jedan odgovor znam - kompanija neće platiti hotel za raniji dolazak, već samo za 23/24. mart. Moraćeš iz svog džepa da obezbediš smeštaj za taj dan ranije. U tom slučaju bi bilo dobro pogledati razliku u ceni avionske karte, možda ti i neće biti jeftinije da dolaziš dan ranije sa jeftinijom kartom ali da plaćaš smeštaj i hranu. Naravno, mogao bi da juriš neke jeftine hostele i slično, ali je pitanje koliko je to pametno.

Offline strazar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Da sam kupio kartu za 22.mart kostala bi preko 1000 dolara.Ali kako god,sad je gotovo jer sam kupio kartu.Putujem ujutro i dolazim 21.marta jedan minut do ponoci po redu voznje.
Tako da ako budem placao moracu platiti za taj dan sa 22. na 23. mart.

Dali medical test sigurno vrijedi 2 godine?Uradio sam ga 17.10.2011.Sto znaci da bi trebao vaziti do 17.10 2013.
Tako mi je rekao doktor i u agenciji.Ali za svaki slucaj pitam,ako je doslo do nekih promjena oko tog propisa.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Po trenutno važećim propisima kompanije, medical važi 2 godine od dana kada je rađen. ::yes::

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Po trenutno važećim propisima kompanije, medical važi 2 godine od dana kada je rađen. ::yes::

... čak mislim da to piše na njemu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Tocnije bi bilo god i 9 miseci jer nemozes radit sign on sa medical koi je stariji od god i 9 miseci ili u slucaju transfera ti ne vredi.

Offline strazar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Kad sam nazvao agenciju i pitao ih rekli su mi da vazi dvije godine.A i doktor Batarelo mi je isto to rekao.Sto se tice toga dali pise datum trajanja na med. testu,pretrazio sam svaki papir uzduz i poprijeko.Ali nigdje nema napisano dokad vazi.

I ako je doslo do nekih promjena,nije mi o tome nista receno,vec zadnje sto znam je ovo sto mi je receno u agenciji i kod doktora.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Kad sam nazvao agenciju i pitao ih rekli su mi da vazi dvije godine.A i doktor Batarelo mi je isto to rekao.Sto se tice toga dali pise datum trajanja na med. testu,pretrazio sam svaki papir uzduz i poprijeko.Ali nigdje nema napisano dokad vazi.

I ako je doslo do nekih promjena,nije mi o tome nista receno,vec zadnje sto znam je ovo sto mi je receno u agenciji i kod doktora.

Piše li datum kad si napravio medical? Ako piše - sve ti je jasno... 2 godine od tog datuma vrijedi
Once a sailor, always a sailor.