Author Topic: U jednoj agenciji cekam rezultate finalnog a druga me poziva na finalni. Savet!?  (Read 3955 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Nisam siguran da je najbolji naslov ali to mi odmah pade na pamet pa cu ga ja ili eventualno administracija foruma editovati.

Naime, u SC cekam na rezultate finalnog intervjua za Princess a Kouzon me poziva na preliminarni pa na finalni za Royal. Mene zanima sledece. Da li da spominjem Kouzonu da sam vec u "procesu" za Princess ili da preskocim taj deo? Iz tog pitanja proizilazi i sledece a to je da li da im kazem da sam ipak u procesu kako bih rezultate Marlins testa uzeo iz SC agencije cisto da ne bih dva puta polagao taj test. Nije mi problem da radim dva puta sto se tice znanja engleskog ali mi se ne daju ponovo pare za to. Dakle sta mi je ciniti? Ima li neko neki savet ili je imao bar slicno iskustvo?
Hvala ljudovi i ljudinice. :D

P.S. kako sam krenuo postacu urbana legenda foruma po jedinstvenim situacijama i problemima :D
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Reci im da ovdje čekaš mjesecima i da si odustao od toga - i daj im te rezultate Marlinsa, bezveze je da daješ novce opet za istu stvar.
Sretno  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Odi na intervju, i suti, i ko ti prvi da ugovor ides na brod
 

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Meni je najvise zbog tog Marlins testa. Kao sto rekoh, nije mi problem da ga radim ponovo jer svakako znam jezik, ali mi se ne daju pare jer ce me svakako cekati trosak puta  u Skoplje...
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline Kuguar

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Pa nije loša ideja, čak mislim da je dobra, ali (uvek postoji ali) tu je ona finansijsa strana! Pre finalnog treba da uplatiš Kouzonu 4k dinara za aplikaciju, i put u Skopje. E sad, tri puta meri jednom seci. Svakako mislim da je dobro probati na više mesta, neko će te svakako pozvati pre ili kasnije....

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
I izbrisi ovu temu jos veceras, ili barem editiraj prvi post ako odlucis ne govoriti nista jer mi se cini da agencije citaju forum
 

Offline Kuguar

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
I izbrisi ovu temu jos veceras, ili barem editiraj prvi post ako odlucis ne govoriti nista jer mi se cini da agencije citaju forum

Ali kakve veze ima, nije za istu kompaniju išao, nego za različite. Prihvatiće tamo gde su bolji uslovi! Agencijama je dobro što će uzeti deo, kad sve prođe. PA sad, koja agencija bude imala sreće... Upoznao sam jednu devojku na preliminarnom u Kouzonu, došla je da pokuša za drugu kompaniju, jer je preko jedne agencije iz centra Beograda prošla finalni, a nikako da je pozovu. Shvatila je koliko je Kouzon bolja agencija, i šta sve nude, kao i kako se ophode prema svima koji su im ukazali poverenje. Dakle na njoj je da pokuša, i plati šta treba, a ko je pre pozove, otići će, nema šta da izgubi...

Offline wladimir

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Kouzon me poziva na preliminarni pa na finalni za Royal.
kako bih rezultate Marlins testa uzeo iz SC agencije cisto da ne bih dva puta polagao taj test.

Royal ne trazi Marlins test,samo Carnival i Princess koliko ja znam.Tako da idi na intervju i ne pominji Princess, pa gde upadnes ;)

Offline zoombaby

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Istina da za Royal ne treba, ali neke agencije polaganje Marlins testa postavljaju kao standardnu proceduru kad se prvi put prijavis sa njima.
Ja sam licno u slicnoj situaciji ali cu polagati 2x radije nego se "izlagati" nepotrebnoj paznji.

Fly under the radar!
 :pilot:
"those who mind doesn't matter"

Offline peco990

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Marlins test stoji otprilike 20eura,, pa nemoj se za to hvatat..to je sitnica kolko ce te kostat ostala procedura,,
Moj savjet idi i na ovaj drugi intervju pa vidi sto je bolje  :uzdravlje:
Svi roditelji gledaju na sat kad ce im doci djeca doma, jedino moji gledaju na kalendar ;)

Offline Kuguar

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Marlins test stoji otprilike 20eura,, pa nemoj se za to hvatat..to je sitnica kolko ce te kostat ostala procedura,,
Moj savjet idi i na ovaj drugi intervju pa vidi sto je bolje  :uzdravlje:

Koliko ja znam 12$, kada ga sam uplaćuješ na sajtu. A to što neke agencije naplaćuju min 15e.... jbg, može im se :)

Offline ft1p

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 106
    • View Profile
I sta bi na kraju? :) ..Sta si uradio?

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
I sta bi na kraju? :) ..Sta si uradio?

A dobio sam posao preko ove prve agencije :D ova druga me btw nije ni zvala a trebali su da mi provere drugi strani jezik :D
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.