Author Topic: Da li ožiljci mogu uticati da dobijem otkaz?  (Read 7872 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dokohan

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Pozdrav svima .... !!

Interesuje me da li oziljci mogu uticati da dobijem otkaz ili nesto slicno , naime na desnoj ruci imam mali oziljak od operacije kada se covjek dobro zagleda vidi se , mada se meni cini ko da sija sa ruke mi hahaha :D

Hvala !

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
/
« Reply #1 on: 02/March/2013 »
Pa ako ti se dooobro zagledaju u ruku verovatno ces dobiti otkaz :)

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Oziljci
« Reply #2 on: 02/March/2013 »
Jedna stvar je sigurna - ako dobiješ otkaz i kažu ti da je zbog ožiljka, budi uveren da si otkaz dobio zbog nečeg drugog, a ožiljak im je samo poslužio kao izgovor. ;D

Offline Dokohan

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Oziljci
« Reply #3 on: 02/March/2013 »
Oziljak ce mi ipak biti liability :D ali nadam se da necu dobiti otkaz ali tko zna :D

Offline BuzzKillington

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
  • "always working an angle"
    • View Profile
Re: Oziljci
« Reply #4 on: 02/March/2013 »
Cemu tolika netrpeljivost prema oziljcima ?????  :hmm:
Brodovi u prašnjavoj luci,crnoj od znoja robova,spustili su jedra...

Offline Dokohan

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Oziljci
« Reply #5 on: 02/March/2013 »
Znam ponekad biti paranoican oko sitnica ali sam htjeo da pitam da vidim da li je to bas problem neki , djevojka mi kaze da se jedva vidi , i po "nekoj" logici ne bi trebao biti problem ali ko zna :D
druga su mi izbacili sa intervju a sa Fly Emirates jer su mu naknadno vidjeli ozljak neki pa sam htjeo da provjerim da li je tako i na kruzerima , bilo bi mi glupo da kompanija plati mi trening i sta ja znam vech i otpusti me radi nekog oziljka , ali nije iskljuceno ko zna ..... !!

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Oziljci
« Reply #6 on: 02/March/2013 »
Od mornara se po prirodi stvari pre očekuje da bude tough i pun ožiljaka i tetovaža, nego od nekog kilavog bledunjavog stjuarda u avionu. :rofl:

Offline Dokohan

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Oziljci
« Reply #7 on: 02/March/2013 »
Hahaha , dobar odgovor nadam se da je tako sad mogu mirnije cekat medical i visu vjeruj da refreshujem svakih 5 minuta za ovaj odgovor hahah :D

Offline gotom

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Oziljci
« Reply #8 on: 03/March/2013 »
@dokohan - Ne budi lud. Ako ides na medical i prodjes ga, nitko ziv te vise ne moze skinuti sa kompanije/broda, sem kapetana a do tamo ti je dalek put, mislim do master hiringa. U tvom departmentu za tvoju poziciju, a i na gore (znajuci sa Celebrity) se vise ne nose kosulje/majice sa kratkim rukavima, pa ni na Caribima. Mislim da je ista stvar na rcclu. Kad se ukrcas pitaj nase supervizore za savjet, pomoci ce ti.

gotom

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: Oziljci
« Reply #9 on: 03/March/2013 »
Ne osvrći se na merila za cabin crew, kod njih se prvo i najviše ocenjuje fizički izgled... Na samom intervjuu gleda im se i koža lica (tj. da li su skloni bubuljicama) i ožiljci, da ne pričam o urednosti i tetovažama. Plus, njima je i medical mnogo zahtevniji od ovog našeg.
Though she be but little, she is fierce!

Offline Dokohan

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Oziljci
« Reply #10 on: 03/March/2013 »
Hvala svima na odgovorima umirili ste me :D

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Oziljci
« Reply #11 on: 03/March/2013 »
Ne brini, ja imam ožiljak na mnogo vidljivijem mjestu koje ne možeš sakriti košuljom - završio sam 1 ugovor, prošao medical 2 puta i opet se ukrcavam... Tako da to nikako nema veze što se broda tiče, nećeš biti manekenčić ni ljepuškasti stjuard nego ass.waiter... Samo hrabro  :deda:
Once a sailor, always a sailor.

Offline ericha

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Oziljci
« Reply #12 on: 03/March/2013 »
Ne osvrći se na merila za cabin crew, kod njih se prvo i najviše ocenjuje fizički izgled... Na samom intervjuu gleda im se i koža lica (tj. da li su skloni bubuljicama) i ožiljci, da ne pričam o urednosti i tetovažama. Plus, njima je i medical mnogo zahtevniji od ovog našeg.

Zar su baš toliko striktni?
Ja imam dvije tetovaže. Nisu vidljive ako sam u hlačama, ili u tamnim hulahopkama, ali ipak su tu. Nisam mnogo razmišljala o tome jer prema postovima ostalih forumaša sam zaključila da je bitno da se na intervjuima ne vide, a onda kasnije svi su napominjali da nije problem.
Možeš li mi napisati u kom smislu je medical zahtjevniji?

Offline Dokohan

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Ericha on je navodio primjer za Cabin Crew za aviokompanije ne za brodove , ako na to mislis

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: Oziljci
« Reply #14 on: 03/March/2013 »
Zar su baš toliko striktni?
Ja imam dvije tetovaže. Nisu vidljive ako sam u hlačama, ili u tamnim hulahopkama, ali ipak su tu. Nisam mnogo razmišljala o tome jer prema postovima ostalih forumaša sam zaključila da je bitno da se na intervjuima ne vide, a onda kasnije svi su napominjali da nije problem.
Možeš li mi napisati u kom smislu je medical zahtjevniji?


Pricala sam za cabin crew... dakle, stjuardese i stjuarde. Ne za brodove.
Though she be but little, she is fierce!