Author Topic: 1. ugovor zavrsio.  (Read 9954 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mark24

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
1. ugovor zavrsio.
« on: 03/March/2013 »
pozdrav svima nje me bilo jako dugo,evo i ja se vratio prije 2 dana sa svog prvog ugovora za kompaniju carnival pa je vrijeme da i ja prenesem svoja iskustva.

Offline Kuguar

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: 1. ugovor zavrsio.
« Reply #1 on: 03/March/2013 »
Ajd, čekamo..... Samo nemoj da nas razočaraš sa 5 rečenica, očekujemo mnogo više ;)

Offline epstrong

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: 1. ugovor zavrsio.
« Reply #2 on: 03/March/2013 »
 :clapping:   :waiting:  čekamo izvještaj   
Seize the day, because life is too short to be wasted

Offline Borisko

  • Registered
  • *
  • Posts: 66
  • Drink up me hearties !
    • View Profile
Re: 1. ugovor zavrsio.
« Reply #3 on: 03/March/2013 »
Dobrodošao nazad! AJmooooo mark, izveštaj na sunce ! :D

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: 1. ugovor zavrsio.
« Reply #4 on: 08/March/2013 »
 :waiting:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline milicar

  • Registered
  • *
  • Posts: 160
    • View Profile
Re: 1. ugovor zavrsio.
« Reply #5 on: 08/March/2013 »
 :waiting:

Offline Adri

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 218
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Crystal Ocean and River Cruises/currently The World
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: Executive Housekeeper
Re: 1. ugovor zavrsio.
« Reply #6 on: 08/March/2013 »
 :waiting:
If you want something - go and get it.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: 1. ugovor zavrsio.
« Reply #7 on: 08/March/2013 »
:waiting:

Offline Kuguar

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: 1. ugovor zavrsio.
« Reply #8 on: 08/March/2013 »
 :waiting:

Offline Sparrow

  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: 1. ugovor zavrsio.
« Reply #9 on: 08/March/2013 »
Pobednik!!!  =""  Zna covek da napravi dramsku pauzu, nema sta... 

Offline milicar

  • Registered
  • *
  • Posts: 160
    • View Profile
Re: 1. ugovor zavrsio.
« Reply #10 on: 09/March/2013 »
ahahaaa ,ne verujem :)  :rofl:

Offline D10S

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Re: 1. ugovor zavrsio.
« Reply #11 on: 09/March/2013 »
Pa ono carobno pitanje koje glasii :
Kako drzati budalu u neizvjesnosti,e upravo ovako haha ! xD
Better to fight for something than live for nothing.

Offline cobivr

  • Registered
  • *
  • Posts: 158
    • View Profile
Re: 1. ugovor zavrsio.
« Reply #12 on: 09/March/2013 »
Ovaj je sigurno neki politicar,vezba za predizbornu kampanju... :zen:
"Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš."

Offline mark24

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: 1. ugovor zavrsio.
« Reply #13 on: 10/March/2013 »
evo doslo vrijeme da i ja podijelim svoje iskustvo sa vama.


Dakle dosao je i taj famozni datum 29.06.2012. a to je znacilo da je vrijeme da se krene u pustolovinu zvanu kruzer.
Nakon oprostaja s familijom i prijateljima krenuo sam putem aerodroma.
Let Zagreb-Pariz je prosao relativno brzo svega 2 sata, a onda dolazak na famozni charles De Gaule aerodrom.
Stvarno ogroman aerodrom. Nakon slijetanja, krenuo sam traziti gate za sljedeci let.
Nakon pola sata lutanja po aerodromu napokon nalazim na salter za check-in i "ljubazna" gospodja na salteru me obavijestava da imam jos sat i pol vremena do ukrcaja za svoj let i da stignem popit kavu ili pojest nesto.
Tih sat i pol vremena sam iskoristio za napusavanje cigaretama jer sam znao da sljedecih 9 sati nema cigarete.
Ukrcavam se na avion i sav u cudu ne vjerujem kolko je to ogroman avion, lagano nervoza jer nisam nikada putovao tako daleko avionom.
Vecinu leta sam prespavao, a onda dolazak u Miami.
Tu me vec lagano pocelo frkat u zelucu, hahaha po sljetanju u Miami odmah šok, čekam na imigracijsko laganih 4 sata da bi došao na šalter i gospodja mi samo provjeri putovnicu i papire i kaze Welcome to Miami.
Izlazim iz aerodroma i odmah sljedeci šok, temperatura laganih 40 stupnjeva u hladu, palim cigaretu i pogledom trazim prijevoz do hotela koji mi je bio upisan u ugovoru od Carnivala.
Uočavam kombi s nazivom hotela u kojem ja odsjedam, ukrcavam se u kombi i odjednom nastane muk, svi  gledaju u mene kao u nekakvu nakazu (vjerovatno zato jer sam od desetak ljudi u kombiju bio jedini bijelac).
Dolazim u hotel checkiram se i saznajem da cu na brod tek u nedjelju, znaci imam 2 dana za lutanje po Miamiu.
Tih 2 dana u Miamiu sam vecinu vremena proveo s nasim balkancima uz hladnu pivu :) a onda dosla nedjelja i ukrcavanje na brod.
Taj osjecaj kad sam dosao pred brod, to se ne moze rijecima opisat.
Prolazim security check i govore mi idite MSA, what a fuck is MSA mislim si ja al dobro, sljedim skupinu indijaca koji svojim ponasanjem pokazuju da su tu vec kao doma.
Prolazim formalne stvari u Msa-u i daju mi kljuc od kabine i samo govore budite za sat vremena ispred crew messa, doci ce netko od vasih nadredjenih te ce vas dalje uputiti sta i kako.
Dolazim do kabine, ulazim unutra a onda opet šok, pa moj wc kod kuce je veci od tog sobicka u kojem bih trebao provesti sljedecih 8 mjeseci.
Upoznajem cimera John iz Indije, Sr.Team headwaiter, koji na prvi pogled ostavlja dojam vrlo povucene i zatvorene osobe, ali kasnije se pokazao kao jako divna osoba koja mi je puno pomogla prvih dana da brodu.
Odlazim do crew messa i upoznajem svog sefa, to je bila jedna cura iz Hrvatske na poziciji Assistant Maitre'd.
Nakon kratkog razgovora sa njom, odlazim na sign on orientation i tu dobivam upute sta me ceka sljedecih dana, i sta i kako dalje.
Zaduzujem uniformu i sefica mi kaze budi u staff messu za sat vremena tu ces raditi prvi tjedan dana.
Uglavnom, posao u staff messu nije bio tezak, cicscenje stolova postavljanje setupa, uzimanje tu i tamo kojeg ordera i to je to, uglavnom nista specijalno, a sta se tice radnog vremena, radio sam ujutro za dorucak od 6:30 do 9:30 onda pauza do 10:15 pa od 10:15 do 13:30 za rucak i onda opet od 17:15 do 22:15 i tako sljedecih tjedan dana.
Svaku nedjelju smo dobivali nove rasporede za sljedeci kruz, i tako ja dobijem crew mess, nocna smjena od 9 navecer do 9 ujutro, sa 2 sata pauze.
Tu ostajem sljedecih 3 mjeseca.
Tih 3 mjeseca provedenih u crew messu je bilo za mene najbolje vrijeme na brodu, jer sam nakon nocne imao vremena da izadjem u svaki port van.
Moj posao u crew messu je bio da se brinem za hladnu liniju sa salatama, kojekavim salamama i tak, znaci nadopunjavanje hrane, sokova, kave i slicno.
Nakon crew messa prebacuju me u room service, nocnu smjenu od 10 navecer do 10 ujutro, i tu ostajem samo tjedan dana, te nakon toga moja draga sefica me ponovo vraca u crew mess nocnu smjenu i tu se zadrzavam jos mjesec dana.
Znaci, pola moga ugovora sam bio u crew messu ali ne zalim za tim, najbolje vrijeme provedeno na brodu.
Prvih 4 mjeseca na brodu je proslo relativno brzo, upoznao sam dosta divnih ljudi, stekao nova poznanstva i dobro se proveo.
Doticna gospodja Assistant Maitre'd odlazi na vacation i dobivamo novog Maitre'd-a, jednog Indijca, a po dolasku njega ja dobivam i novi raspored, famozni set-up team, uglavnom za one koji neznaju set-up team se sastoj od dva covjeka i vi ste uglavnom zaduzeni za sva dogadjanja na brodu, od kojekakvih partya, vjencanja do obicnog water set-up na gangwayu.
U set-up teamu sam proveo skoro 4 mjeseca, te me 2 tjedna pred zavrsetak ugovora prebacuju u dinning room i tu ostajem do kraja.
Eto ukratko od mene i mog ugovora, mozda sam nesto zaboravio da napisem pa ako se sjetim napisat cu ponovo :)

Dobio sam promociju u Assistant Team Waitera te na sljedeci ugovor idem direkt u dinning room.
U tih 8 mjeseci koliko sam proveo na brodu stvarno nisam imao nikakvih negativnih iskustava te bi svakoj mladoj osobi bez obaveza preporucio da ode vidi sta i kako, jer brod je je jedno stvarno posebno isklustvo u zivotu, eto toliko od mene, budite mi pozdravljeni i sretno svima onima koji tek odlaze na kruzer :)

Offline milicar

  • Registered
  • *
  • Posts: 160
    • View Profile
Re: 1. ugovor zavrsio.
« Reply #14 on: 10/March/2013 »
 :pop1: