Author Topic: pitanje u vezi nao?ala / le?a  (Read 8553 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline taja27

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 100
    • View Profile
pitanje u vezi nao?ala / le?a
« on: 04/March/2013 »
postoji li negdje propis kakve moraju biti naočale za vid ? 

pročitala sam da je kabina / brod u air conditioning mood-u stalno, a sa lećama je to horor  :neee: naotečene, crvene i suhe..
kako vi koji nosite leće to rješavate ?

i gdje bi mogla kupiti ( mall ili dućan ) ili online naručiti leće jeftinije nego da kupujem doma ( u Zagrebu su Bausch & Lomb 2x tromjesečne oko 300 kuna i te koristim )

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: pitanje u vezi nao?ala / le?a
« Reply #1 on: 04/March/2013 »
postoji li negdje propis kakve moraju biti naočale za vid ? 


Jedino da ne skreću pažnju i da ne izgledaš kao rock zvijezda sa njima. Drške ne smiju biti u boji.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline milamila

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: pitanje u vezi nao?ala / le?a
« Reply #2 on: 04/March/2013 »
ja sam svoj prvi ugovor nosila nacare,nisu mi pretstavljale nikakav problem. A sto se tice svega toga sto si nabrojala sa ocima,ne mora da se desi. Ja radim u galley i veruj mi tamo je ventilacija rekla bih jos jaca,pa nikada nisam imala problema sa ocima. ne brini se! pozdrav!
smile is my answer ;D

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: pitanje u vezi nao?ala / le?a
« Reply #3 on: 04/March/2013 »
ja sam svoj prvi ugovor nosila nacare,nisu mi pretstavljale nikakav problem. A sto se tice svega toga sto si nabrojala sa ocima,ne mora da se desi. Ja radim u galley i veruj mi tamo je ventilacija rekla bih jos jaca,pa nikada nisam imala problema sa ocima. ne brini se! pozdrav!

Mislim da su se problemi zbog klimatizacije odnosili na sociva/lece... Sto jeste tacno, znam kad si u shopping mallu recimo, posle par sati sociva su osusena, oci peku, nenormalno je izdrzati. Eventualno je nesto lakse sa onim Night & Day socivima (iz nekog razloga jeftiniaj u Americi), jer su oni namenjeni upravo za konstantno nosenje. Ali, cena im je oko 70eura za tri meseca (za one koji nemaju istu dioptriju na oba oka, znaci 2x 3 meseca).
Zato sam i ja na brod planirala poneti dvoje naocari, a sociva cisto kad izlazim sa broda ili u nekim posebnim prilikama (onda se isplati kupiti i ona jednokratna, za jedan dan). I da, obavezno vestacke suze (mada slaba vajda od toga ako si ceo dan u kompletno klimatizovanom prostoru).

A ta sociva sto taja27 nosi, njih i ja koristim, u Srbiji im je isto cena oko 40eura.
Though she be but little, she is fierce!

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: pitanje u vezi nao?ala / le?a
« Reply #4 on: 04/March/2013 »
Ja nosim sočiva, nikakva posebna, najobičnija sočiva i nikakve kapi ne koristim. I apsolutno nikakav problem nemam.

Offline taja27

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 100
    • View Profile
Re: pitanje u vezi nao?ala / le?a
« Reply #5 on: 04/March/2013 »
Mislim da su se problemi zbog klimatizacije odnosili na sociva/lece... Sto jeste tacno, znam kad si u shopping mallu recimo, posle par sati sociva su osusena, oci peku, nenormalno je izdrzati. Eventualno je nesto lakse sa onim Night & Day socivima (iz nekog razloga jeftiniaj u Americi), jer su oni namenjeni upravo za konstantno nosenje. Ali, cena im je oko 70eura za tri meseca (za one koji nemaju istu dioptriju na oba oka, znaci 2x 3 meseca)
baš tako, u klimatiziranom tramvaju, centrima i gdje god je klima, oči mi se osuše. možda je problem u kvaliteti leća. ? kako nekome to smeta, a nekome ne...
Ove Night & Day zvuče odlično, platila bi tu cijenu samo da ne moram nositi naočale :D ne pokrivaju mi cijelo vidno polje, a prilično sam čorava

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: pitanje u vezi nao?ala / le?a
« Reply #6 on: 04/March/2013 »
kako nekome to smeta, a nekome ne...

To je individualno, svakome oči različito reaguju na strani predmet i svako ima sebi svojstven obim lučenja suza. Ako imaš poteškoća čak i u tramvaju, onda bolje da ignorišeš moju poruku da na brodu nemam nikakvih problema... možda će tebi ovde klimatizacija da smeta. -()-

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: pitanje u vezi nao?ala / le?a
« Reply #7 on: 04/March/2013 »
baš tako, u klimatiziranom tramvaju, centrima i gdje god je klima, oči mi se osuše. možda je problem u kvaliteti leća. ? kako nekome to smeta, a nekome ne...
Ove Night & Day zvuče odlično, platila bi tu cijenu samo da ne moram nositi naočale :D ne pokrivaju mi cijelo vidno polje, a prilično sam čorava


Imam isti problem, strasno mi se brzo suse oci, zato nigde i ne idem bez vestackih suza... cak i ako sam u zagusljivom kaficu gde se pusi, krenu da mi suze oci i da me peku. Malo su mi pomogle ove novije tehnologije sociva, ali i dalje mi je nezamislivo da ceo dan sa njima provedem u klimatizovanom prostoru. Sta znam, mozda probati sa tim Night & Day, pogledaj malo iskustva po netu. Posle ako ti odgovaraju, mozes ih u Americi naruciti online, mislim da je 50ak dolara pakovanje za sest meseci (za jedno oko), znaci 100 dolara za oba, sto nije tako strasno uopste. 
Though she be but little, she is fierce!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: pitanje u vezi nao?ala / le?a
« Reply #8 on: 04/March/2013 »
Od klime na brodu ne možete pobjeći. Sve do zadnje prostorije su klimatizirane, a po kuhinjama (cold galley) je pogotovo promaja.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Re: pitanje u vezi nao?ala / le?a
« Reply #9 on: 04/March/2013 »
Jedino da ne skreću pažnju i da ne izgledaš kao rock zvijezda sa njima. Drške ne smiju biti u boji.

Ja imam tamno crvene naočale, to znači da ne dolaze u obzir?? Sasvim pristojne, i masno sam ih platila, necu sad kupovati nove.. Evo točno ovakve imam http://www.happyglasses.org/wp-content/uploads/2011/04/Ray-Ban-Glasses-RB5144-2074-Dark-Red-F.jpg

Što se tiče leća, Day&Night leće su odlične, ja sam ih nosila par godina (u HR kostaju nesto vise od 700kn iliti 100e za 3 mjeseca, dobije se 3 para, svaki se nosi po mjesec dana). I radila sam u njima po cijeli dan u klimatiziranom i nikada nisam imala problema jer propustaju najvise kisika od svih vrsta leća. Ako su oči stalno suhe, može biti da je problem u nekvalitetnim lećama, ili jednostavno netko ima osjetljive oči. Jedini problem koji sam ja ikada imala je kada sam letila iz USA, valjda zbog manjka kisika, skroz su mi se osušile i zamaglile.

Ali sam 6-7 godina nosila samo leće, pa sam sad uzela naočale da mi se oči odmore. Iako sam mislila prije broda uzeti i leće, jer ih više volim nositi...

Offline blazzoni

  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Re: pitanje u vezi nao?ala / le?a
« Reply #10 on: 04/March/2013 »
vidjao sam ljude sa okvirima u boji i koliko znam, niko se nikada nije bunio da im je zabranjeno nositi...bili su to okviri, bele, crvene, cini mi se i zelene boje...
Nista vise nije isto
Nikad nece biti kao sto je bilo ranije

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: pitanje u vezi nao?ala / le?a
« Reply #11 on: 04/March/2013 »
Ja imam tamno crvene naočale, to znači da ne dolaze u obzir?? Sasvim pristojne, i masno sam ih platila, necu sad kupovati nove.. Evo točno ovakve imam http://www.happyglasses.org/wp-content/uploads/2011/04/Ray-Ban-Glasses-RB5144-2074-Dark-Red-F.jpg

Super su. Odlično izgledaju. Skupocjeno.
Znam konobare koji nose Rolex satove od $4.000.
Sve je to ok.
.... ali,
.... poanta je u tome da ne skaču u oči, tj. kompanija ne želi da se gost koji uplati krstarenje od $300 osjeća inferiorno u usporedbi sa crew-memberom.
Najčešće dozvoljavaju neupadljive predmete, ali boja nikada nije neupadljiva (osim bijele, crne i sive).
Velika je vjerovatnoća da će ti dozvoliti da ih nosiš, ali ako nateliš na neku kolegicu/supervisora kojoj se ne svidiš, pozvaće se na strogo kreirano pravilo dozvoljenog odijevanja i nošenja naočala, a tada nemaš šanse.

Ja sam recimo radio sa jednom debelom Kanađankom, i onda je došla jedna ljepotica, i debela joj je sjela na vrat dok ova nije dobila otkaz.
Pratila ju je kada dolazi na posao, s kim se druži, šta pije u crew baru, kako je obučena ...
Najbolje ti je na brodu ne isticati se.
Kao novu, neće te odmah upamtiti po imenu, ali zato ćeš biti "ona sa crvenim Ray Ban naočalama"
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline taja27

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 100
    • View Profile
Re: pitanje u vezi nao?ala / le?a
« Reply #12 on: 05/March/2013 »
.... poanta je u tome da ne skaču u oči, tj. kompanija ne želi da se gost koji uplati krstarenje od $300 osjeća inferiorno u usporedbi sa crew-memberom.
omg :D

morat ću onda nabaviti neke normalnije naočale, prozirne ili bijele/krem boje, jer ove koje trenutno imam upadaju u oči i nisu mi praktične zbog vidnog polja koje mi je skroz odrezano
i obavezno te night&day leće i kapi.

na brodu ne postoji mogućnost da se u uredima, kabinama klima smanji/ ugasi ?

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: pitanje u vezi nao?ala / le?a
« Reply #13 on: 05/March/2013 »
omg :D

morat ću onda nabaviti neke normalnije naočale, prozirne ili bijele/krem boje, jer ove koje trenutno imam upadaju u oči i nisu mi praktične zbog vidnog polja koje mi je skroz odrezano
i obavezno te night&day leće i kapi.

na brodu ne postoji mogućnost da se u uredima, kabinama klima smanji/ ugasi ?
u kabinama možeš smanjit klimu ali ćeš se ugušiti ako je ugasiš...
Once a sailor, always a sailor.

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Re: pitanje u vezi nao?ala / le?a
« Reply #14 on: 05/March/2013 »
Super su. Odlično izgledaju. Skupocjeno.
Znam konobare koji nose Rolex satove od $4.000.
Sve je to ok.
.... ali,
.... poanta je u tome da ne skaču u oči, tj. kompanija ne želi da se gost koji uplati krstarenje od $300 osjeća inferiorno u usporedbi sa crew-memberom.
Najčešće dozvoljavaju neupadljive predmete, ali boja nikada nije neupadljiva (osim bijele, crne i sive).
Velika je vjerovatnoća da će ti dozvoliti da ih nosiš, ali ako nateliš na neku kolegicu/supervisora kojoj se ne svidiš, pozvaće se na strogo kreirano pravilo dozvoljenog odijevanja i nošenja naočala, a tada nemaš šanse.

Ja sam recimo radio sa jednom debelom Kanađankom, i onda je došla jedna ljepotica, i debela joj je sjela na vrat dok ova nije dobila otkaz.
Pratila ju je kada dolazi na posao, s kim se druži, šta pije u crew baru, kako je obučena ...
Najbolje ti je na brodu ne isticati se.
Kao novu, neće te odmah upamtiti po imenu, ali zato ćeš biti "ona sa crvenim Ray Ban naočalama"

Od svih potencijalnih problema, ovo mi do sada nije ni palo na pamet. Iako je sve jasno Sefe, shvacam u cemu je stvar. Mislite da je pametno da ih sada odmah na finalnom pitam da li to moze predstavljati problem? Ili da ne idem u tolike detalje?? Iako po mojoj procjeni to bi pokazalo da sam dobro upucena u pravila odijevanja, znaci da mi je i jako stalo do posla...  :hmm: