Author Topic: pitanje u vezi nao?ala / le?a  (Read 8568 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: pitanje u vezi nao?ala / le?a
« Reply #15 on: 05/March/2013 »
Nikako ih ništa ne pitaj. Jednom kada si na brodu, sasvim si u drugačijoj poziciji. Oni ne mogu znati da ti je problem nabaviti naočale koje će biti u skladu sa traženim izgledom.
Drugo, ja svoje interview-ere nikad poslije nisam na brodu sreo ..
Snaći ćeš se, ali nemoj se začuditi ako im i na interview-u to upadne u oči.
Mene su jednom 40 minuta ispitivali, i kad je već stvarno bilo previše, sjetili su se pa su se uhvatili za to kako sam se obukao ..  :rolleyes:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Charlie

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
  • ~ Drunkenness is nothing but voluntary madness ~
    • View Profile
Re: pitanje u vezi nao?ala / le?a
« Reply #16 on: 20/April/2013 »
A ako imas nekih 3 meseca vremena i finansija mozes investirati u LASIK, sto ja planiram posle ugovora...
11.06.2012 Provera Engleskog preko Skype-a: Check, 15.06.12 Preliminarni intervju: Check, 1.11.12 NCL Glavni intervju:Check, Medical - 27.09.13 - In Progress, 14.10.13 Ship out date - In progress

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Re: pitanje u vezi nao?ala / le?a
« Reply #17 on: 21/April/2013 »
Nikako ih ništa ne pitaj. Jednom kada si na brodu, sasvim si u drugačijoj poziciji. Oni ne mogu znati da ti je problem nabaviti naočale koje će biti u skladu sa traženim izgledom.
Drugo, ja svoje interview-ere nikad poslije nisam na brodu sreo ..
Snaći ćeš se, ali nemoj se začuditi ako im i na interview-u to upadne u oči.
Mene su jednom 40 minuta ispitivali, i kad je već stvarno bilo previše, sjetili su se pa su se uhvatili za to kako sam se obukao ..  :rolleyes:

Ajme pa ja tek sad vidim ovo, ne znam kako mi je to promaklo, shame on me.  :tuctuc:
Anyways, sad je sve već prošlo, bezveze sam se brinula pošto me nitko nije pitao ni za radno iskustvo, a kamoli nešto drugo. Iako ne znam što je sve Gregu prolazilo kroz glavu vezano za mene. Moglo je biti da je bio oduševljen samnom, ali i da se premišljao zbog tetovaže, naočala, pa i načina na koji sam počešljala kosu - no to nikad nećemo saznati, jelte. Važno da sam ja prošla, a naočala ću se riješiti kad tad, ili leće ili nadam se laserskim putem.

Hvala na svemu Chief, već skoro godinu dana sam na forumu i još uvijek nisam sve pročitala, ovo je nešto fenomenalno!
I owe you one!  ;)  :uzdravlje:

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: pitanje u vezi nao?ala / le?a
« Reply #18 on: 03/January/2014 »
Super su. Odlično izgledaju. Skupocjeno.
Znam konobare koji nose Rolex satove od $4.000.
Sve je to ok.
.... ali,
.... poanta je u tome da ne skaču u oči, tj. kompanija ne želi da se gost koji uplati krstarenje od $300 osjeća inferiorno u usporedbi sa crew-memberom.
Najčešće dozvoljavaju neupadljive predmete, ali boja nikada nije neupadljiva (osim bijele, crne i sive).
Velika je vjerovatnoća da će ti dozvoliti da ih nosiš, ali ako nateliš na neku kolegicu/supervisora kojoj se ne svidiš, pozvaće se na strogo kreirano pravilo dozvoljenog odijevanja i nošenja naočala, a tada nemaš šanse.

Ja sam recimo radio sa jednom debelom Kanađankom, i onda je došla jedna ljepotica, i debela joj je sjela na vrat dok ova nije dobila otkaz.
Pratila ju je kada dolazi na posao, s kim se druži, šta pije u crew baru, kako je obučena ...
Najbolje ti je na brodu ne isticati se.
Kao novu, neće te odmah upamtiti po imenu, ali zato ćeš biti "ona sa crvenim Ray Ban naočalama"

Ja sam na brodu imalo naočale s vrlo upadljivim Armani logotipom i nitko mi nije ni riječi rekao osim komplimenata za naočale, posebno gosti. Izuzetak su tupavi Filipinci koji su me svako toliko pitali" Why do you have so expensive glasses?" Njima su valjda takve stvari neshvatljive. Ali da, istina je da su dobre šanse da ćeš biti "onaj s naočalama" što može biti nezgodno ako te gosti žele spomenuti nekome, a ne radi se o pohvali.