Author Topic: Prvo što me bio pitao je bilo jesam li uhi?en kad?  (Read 11260 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline drale86

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Prije par dana sam imao ugovoreno u ambasadi za vađenje vize kad sam došao pred pretilog Amera :rtfm:
Prvo što me bio pitao je bilo jesam li uhičen kad?? (pošto sam vamo pročitao da oni več sve znaju o meni i da bolje da govorim istinu rekao sam da jesam) naravno bio sam pijan i prespavao u postaji 12 sati al i uništio sam nešto nebitno..
Nakon toga mi je dao papir sa informacijama koje papire trebam izvaditi i poslat im na mail što prije.(presudu, potvrdu o nekažnjavanju i potvrdu o rehabilitaciji) kad sam im to poslao sutra dan sam dobio mail o lječnićkom pregledu (testovi na spolne bolesti, drogu i alkohol + psihijatrijsko promatranje sve ukupno 3000kn :/ ).
E sad me zanima dali je imao tko od vas sličnih problema sa vađenjem Vize i kolike su mi šanse da ču je dobiti ako testovi budu OK ???..Hvala.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Imaš šanse za prolaz, jer da nemaš, već bi te odbili.
Kolike šanse?
To ti može dati naslutiti samo netko tko je bio u identičnoj situaciji, a pošto je svaki prekršaj (i uhićenje) nešto drugačiji, šanse da će se naći netko da ima isti slučaj kao ti su male ..
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mirela16

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Pozdrav!

Moj dečko je također imao takvu sličnu situaciju.Isto je morao poslati dodatne dokumente,potvrdu o nekažnjavanju itd.
I sada još uvijek čekamo da se jave,a prošlo je 4 tjedna.
Već smo lagano ludi jer su nam svi papiri gotovi i doslovce smo spremni da odemo na avion.

Da li je netko imao sličnu situaciju i koliko treba ambasadi da se javi?

Thanks

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Imaju li oni uvid u kompletan dosje iz policije?  :hmm:

Mirela, je li tajna što je tvoj dečko napravio?
Once a sailor, always a sailor.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Imaju li oni uvid u kompletan dosje iz policije?  :hmm:


pa jel gledaš filmove, znaš da po ambasadama uvijek špijuni rade
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline drale86

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Čovijek u ministarstvu pravosuđa mi je rekao da u ambasadi gledaju policijski dosje,jel nakon nekog vremena sud ti briše iz evidencije da si bio kažnjavan ( u mom slučaju uvijetna zbog uništavanja tuđe stvari) i odlazi u rehabilitaciju tako kad tražiš na sudu potvrdu o ne kažnjavanju piše da nikad nisi bio osuđivan za ništa..

Kad sam im poslao sve papire sa suda u roku od par sati su mi poslali mail gdje su me prosljedili na sve žive testove i promatranja evo njiho  odgovor :

Thank you for your recent e-mail including the court verdict from your case in 2008. This verdict did not reveal any visa ineligibility.
However, because according to your statement you were under the influence of alcohol at the time of the offense, and because the offense occurred within the past five years, you must be evaluated by one of the Embassy’s panel physicians before a decision can be reached to issue the visa. This is required by U.S. regulations, specifically by 9 FAM 40.11.

We have attached instructions for contacting one of our panel physicians. Once we have received the results of your evaluation, we will be able to process your visa application to conclusion.

Sincerely,

Non-Immigrant Visa Unit

U.S. Embassy Zagreb

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Ja se cesto osjecam ovako u USA konzulatu Sefe  . :embarrased:
http://www.youtube.com/watch?v=JmxK_pBaG4E

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
@drale86, koliko brzo se sve to odvija? hoćeš li imati vremena ukrcati se na vrijeme, pod uvjetom da sve dobro prode i odobre ti vizu..?
Once a sailor, always a sailor.

Offline drale86

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
@drale86, koliko brzo se sve to odvija? hoćeš li imati vremena ukrcati se na vrijeme, pod uvjetom da sve dobro prode i odobre ti vizu..?

U Petak mi je trebao biti ukrcaj u Puerto Ricu ali su mi u agenciji odgodili ukrcaj za 7 dana jel u Četvrtak imam psihijatrijski pregled i nakon toga im doktor šalje moje rezultate i onda čemo vidjeti nadam se da neču morati i ja čekati 4 tjedna za odgovor  :waiting:

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Valjda nećeš, držim fige  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline drale86

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Valjda nećeš, držim fige  :uzdravlje:

Hvala!!!  :uzdravlje: Javit ču kako je prošlo jel vjerovatno če biti još ljudi sa sličnim problemima,pa da znaju šta ih čeka od doktora lopova koji te odmjeri kaže da skineš gače i taj pregled naplati 1700kn pa do čekanja milosti nekog krmka u doslovnom smislu (nadam se da nešpijuniraju forum  :pad: )

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Hvala!!!  :uzdravlje: Javit ču kako je prošlo jel vjerovatno če biti još ljudi sa sličnim problemima,pa da znaju šta ih čeka od doktora lopova koji te odmjeri kaže da skineš gače i taj pregled naplati 1700kn pa do čekanja milosti nekog krmka u doslovnom smislu (nadam se da nešpijuniraju forum  :pad: )

Znači nisu ti radili nikakva testiranja krvi/mokraće/briseve, samo te odmjerio doktor? :O  Ma ne špijuniraju, imaju pametnijeg posla ... Svakako javi što je bilo, sretno :)
Once a sailor, always a sailor.

Offline drale86

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Jesu krv( droga i spolne bolesti) i snimanje jetre (alkohol) svi nalazi negativni  :party:

Offline mirela16

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
ej ekipo,ne nije tajna!
Naime,moj dečko je još kada je bio student(znači negdje 2005) bio u sobi kod frenda koji je imao nešto malo marihuane kod sebe.Netko  je tog frenda  prijavio policiji i kada je policija stigla u sobu,moj dečko je također bio kriv sa još njih troje jer se je nalazio tamo,a nitko nije u tom momentu zapalio ni niš.Njemu je kao četverookrivljeniku bila izrečena samo uvjetna na godinu dana.

Ukrcaj na brod nam je trebao biti 10.02.U ambasadu smo išli 31.01.Možete si misliti koliko smo bili sretni šta idemo raditi i imamo još samo vizu za riješiti...........

On je također došao kod nekog debelog amera(vjerojatno kao i drale :giggle:),te ga je također pitao da li je ikad imao problema sa policijom.Pošto je i on bio uvjeren da ameri vide sve,rekao je da je imao neku situaciju na faksu.I na to mu je taj službenik rekao da mu trenutno ne može odobriti vizu i dao mu papire na kojem piše šta sve mora poslati,a putovnicu je zadržao kod sebe.Svijet nam se je srušio........

Nakon toga smo jurili na ministarstvo pravosuđa po potvrdu da nije nikad osuđivan i odjurili u Uspinjaču da pošalju barem taj dokument u ambasadu.
Sljedeći dan nas je zvao neki službenik iz ambasade i rekao da su dobili taj papir,ali da ipak trebaju presudu(bez obzira šta je uslijedila rehabilitacija) i potvrdu o nekažnjavanju prevedenu na engleski.Što znači još dodatnih 750 kn troška,jer smo te papire nosili kod sudskog tumača da nam prevede.

A ukrcaj smo naravno odgodili.Na papiru koji smo dobili u ambasadi piše da ta obrada vize može potrajati i do 4 tjedna,i da ih nazovemo nakon tih 4 tjedna ukoliko se nama nitko ne javi.

i sutra će biti tih 4 tjedna,a nas nitko nije zvao...........i već smo lagano ludi,jer meni je viza gotova i stvarno bi htjeli ići raditi.

Da li možda netko zna koliko ambasadi treba da odobri vizu nakon slanja dodatnih dokumenata?

Drale,jesi trebao ići  na Carnival ili?



Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Normalno da vam znaju ameri, kak mene nisu pitali nist slicno i jos su mi dali prvu vizu na 5 godina, moraju oni imat neki uvid ko im ulazi u zemlju
i kad vas to pitaju nemojte slucajno slagat kad vas se pita nest u ambasadi a pogotovo ak ste imali problema sa zakonom da si nebi zatvorili vrata od US za cijeli zivot.

Debeli amer ha, debeli amer ima placu kaku ti i tvoj decko u zivotu nes vidit i "sec. clearance" koi ti nes vidit narednih par narastaja i za debele amere budes u US radila cisto da znas. Dobro je i proso, da se mene pita nebi bilo 1 godina uvjetno nego 1 godina zatvora i ja bi mu vizu odbio bez ikakvog objasnjenja. Kak su ljudi naivni, nije on kriv, nevin jadan, mos si mislit. Svi su nevini dok se ne dokaze suprotno jel.