Author Topic: Prvo što me bio pitao je bilo jesam li uhi?en kad?  (Read 11261 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline drale86

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Gle Natal tvoje mišljenje kom bi ti dao a kome ne vizu nas apsolutno nezanima,svi smo mi radili greške u životu neke namjerno neke ne i šta sad??.Vamo samo tražimo nekog tko je imao slična iskustva da nam kaže kakve su nam šanse za dobivanje vize a ne da nam očitava financijske i životne lekcije!!.


Mirela ja idem na jedan od Royalovih kruzera,što se tiče trave imam par frendova koji rade na Carnevalu sve i jedan su bili pali sa travom neki sa manjim količinama neki večim naravno dobili su vize ali koliko sam čuo do prije par mjeseci je bilo full lakše dobiti vizu nego sad navodno da su postrožili kriterije koji je razlog tome neznam al očito da smo došli tražiti vizu u krivo vrijeme   :moli:


Offline mirela16

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
gledaj,ja sam samo napisala iskustvo koje smo prošli.zato ne trebaš biti bezobrazan.

Hvala

Offline mirela16

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Ej drale,hvala na odgovoru  ;D

Ono prvo je bilo za ovog dečka koji nam očitava životne lekcije........

da očito smo došli tražiti vizu u krivo vrijeme,ali ja se još uvijek nada da će sve biti ok :clapping:

Jel ti je ovo prvi ukrcaj ili?




Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Normalno da vam znaju ameri, kak mene nisu pitali nist slicno i jos su mi dali prvu vizu na 5 godina, moraju oni imat neki uvid ko im ulazi u zemlju
i kad vas to pitaju nemojte slucajno slagat kad vas se pita nest u ambasadi a pogotovo ak ste imali problema sa zakonom da si nebi zatvorili vrata od US za cijeli zivot.

Debeli amer ha, debeli amer ima placu kaku ti i tvoj decko u zivotu nes vidit i "sec. clearance" koi ti nes vidit narednih par narastaja i za debele amere budes u US radila cisto da znas. Dobro je i proso, da se mene pita nebi bilo 1 godina uvjetno nego 1 godina zatvora i ja bi mu vizu odbio bez ikakvog objasnjenja. Kak su ljudi naivni, nije on kriv, nevin jadan, mos si mislit. Svi su nevini dok se ne dokaze suprotno jel.



Joj "druze" ja samo citam tvoje postove i sve sam pokusao da nikad ne komentarisem,ali jednostavno ne mogu vise ostati ravnodusan prema hrpi gluposti koje pises ovde.

Sta ti bolan znas kakav je ko i ko si ti bolan da sudis o necijim "greskama",ako se to uopste mogu nazivati greskama....ja sam u zivotu i tukao se i pio i vukao marihuanu i bio privodjen a u isto vrijeme prozivio 10000 puta vise nego sto ces ti u 10 svojih zivota sa rajom svom...a ti si toliko jadan da si sve posvetio u zivotu tom brodu i ne vidis dalje od toga,ti izgleda mislis penziju tu zaraditi...daj sine trgni se malo iz kome svoje nije ti brod sve u zivotu i nadji kakvo drustvo,izadji iz kuce malo prosetaj,nacugaj se negdje,zapali joint daj sebi oduska...ti si se nasao da pricas kome treba odbiti vizu.
...
I evo da kazem iz prve ruke...u ambasadi jedino sto provjeravaju i cemu imaju pristup je prekrsajna evidencija u USA...sto znaci da jedino mozes biti odbijen,ako si nesto napravio u USA.....Ambasadu jedino zanima da li se protiv tebe vodi neki krivicni postupak u tvojoj zemlji..pa tim sto trazis vizu ujedno pokusavas mozda pobjeci iz zemlje.
Ambasada bilo koja da je u pitaju,bilo koje zemlje nema....niti po pravilniku bilo koje zemlje moze da dobije pristup evidenciji dosijea policiskih ili cipsovih.
Vize za pomorce se izdaju na osnovu tvog LOE-a i to je sve sto konzula zanima,a sva dodatna pitanja koja ti postavi tipa "Do u evva been arested"...postavlja ti iz vise razloga da stvori psiholsku sliku o tebi,tj. da ti provjeri reakciju na to pitanje(da vidi da li ces zamucati,tresti se,na neki nacin odati sliku nesigurnosti) da bi te onda mogao poslati na dodatne provjere koje opet AMBASADA kao AMBASADA ne moze izvesti nego tebi daje nalog da to sam uradis u gradu u kojem zivis.....objasnjenje....dobijes nalog od ambasade da izvadis potvrdu o nekaznjavanju i recimo nalaz psihijatra i ako to uspijes sve izvaditi nemas razloga za brigu...to je opet stvar konzula i njegovog trenutnog raspolozenja....ali u sustini ni jednu ambasadu ne interesuju tvoji prekrsaji i nemaju zasto da ih interesuju...njih zanimaju 2 stvari samo,a to je da se protiv lica NN ne vodi nikakav krivicni postupak ili istraga i da lice NN nije u kaznenoj evidenciji USA.

Eto toliko od mene.....

Uzdravlje.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
 :rasta: u čemu je problem?

Da se situacija dogodila nedavno, ne bi bilo ni zapisnika, jer je marihuana i kod nas dobrim dijelom dekriminalizirana, a u US ju praktički možeš kupiti u apoteci.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
:rasta: u čemu je problem?

Da se situacija dogodila nedavno, ne bi bilo ni zapisnika, jer je marihuana i kod nas dobrim dijelom dekriminalizirana, a u US ju praktički možeš kupiti u apoteci.



Ne ne Sefe treba decka poslati na godinu dana robije po dilberu zvanom "natal"

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile

Joj "druze" ja samo citam tvoje postove i sve sam pokusao da nikad ne komentarisem,ali jednostavno ne mogu vise ostati ravnodusan prema hrpi gluposti koje pises ovde.



:clapping: :clapping: :giggle:

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Joj "druze"
Nismo ja i ti drugovi, ja se sa takima ne druzim. Neznam ja ko je kaki niti me zanima previse ja sam samo ponovio sto ste vi rekli i svoje misljenje koje stoji i dalje, izbjegavam narkomane i ne cijenim ih, niti sam ih cijenio na brodu, to su jadnici za mene. Imas toliko mogucnosti u zivotu a ti odaberes drogu i unistavas tijelo i mozak. Uostalom ja sam uzoran gradjanin, placam porez, obveze prema svojoj drzavi, ne tucem se, ne drogiram, postujem zakon i "pisem hrpu gluposti" dok ti koi radis suprotno si sto?

Samo ti prozivljavaj Ivane, tvoj zivot, ja cu da ucim iz "tvojih" greski ak me kontas. El si frajer, upisi gym i bavi se sportom, odi u neki kickboxing klub pa se tuci sa nekim u rangu svom a ne nadjes nekog 60/70kg pa lupas i frajer si i jos te privedu. Btw ja imam malo vise od 70 kg, bavim se sportom i znam se tuci i u zivotu tuko se jesam al nisam nekog istuko niti imam zelju tuci ljude okolo.  Naravno za RL govorim, lako ti tu sada preko foruma govoriti meni kak sam "jadan, sine", itd a drugo doci u 4 oka i pocet neku spiku, trazit vraga kak bi se reklo, cak bi reko da sam stariji od tebe, ak ne i po godinama onda u glavi jer tako se odrastao covjek ne ponasa, cc/a 20 god pa navise. Ivane cinjenica je da ti tako se ponasas kak si reko gore, uvjek od jakog ima jaci jelte, a ti spadas u slabije jer jak nemozes biti ako cugas, drogiras se itd..., uglavnom karijeru bi ti zavrsio prije nego bi poceo.

Sa obzirom da si bio privodjen smatram da nepoznas zakone u toj mjeri da savjetujes druge jer ak nisi bio sposoban sebi pomoci, kak ces nekom drugom.
Gle vi poslusajte Ivana i riskirajte, al ja vam kazem da mene nitko nista nije pitao u vezi uhicivanja i bilo kakih problema sa zakonom, el lakse izvadit lijecnicki, potvrdu o NK i psihijatriski pregled odradit i dobit vizu ili ici lagat i riskirati i nedobit je uopce.

:rasta: u čemu je problem?

Ma nema problema sefe nego "istina boli". Prvo me smeta jer Mirela laze, nije njezin decko jel, nevin je on smjestili mu, zamisli nevin dobio god uvjetno za nesto malo marihuane koja nije njegova za koju on nije znao da postoji. Druga stvar je sto sve pocinje sa marihuanom pa se onda ide nest drugo probat jel i tu onda izlaze drugi problemi da sad ne razvlacim. Pa sa razlogom ima zakon protiv droge. Zna se sta ona radi i da unistava ljude al nemos ti panjevima objasnit, to se treba najstroze kaznjavat. Kao sto sam reko istina boli.

Sefe napravi neku anketu tu za vize i nek veterani odgovore kolko njih je pitalo u ambasadi dali si bili uhicivani.

Sto se tice zakona o marihuani.

http://www.youtube.com/watch?v=z4-gbtdSg38

Kratko i jasno.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
U potpunosti se slažem s Natalom - smatram da takvima koji prave probleme, tuku se, drogiraju NIJE MJESTO NA BRODU, ne želim takve ljude općenito pored sebe, a još manje raditi s njima i biti prisiljen pouzdati se u njih a to ne mogu, i budimo realni, brod nije tipično radno mjesto kao na kopnu (ured, butik, recepcija...), svi znamo kako na brodu postoji izvjesna mogućnost da se dogode nepredvidive, potencijalno opasne situacije (sjetimo se Carnival Triumpha, Costa Concordie), u kojima je nužno da svi rade kao tim kako bi zajedno spasili sebe i druge... I biste li u takvim situacijama svoj život stavili u ruke nekom alkoholičaru/narkomanu/kriminalcu? Siguran sam da NE...

Što se tiče same vize - uopće je nebitno koliko je netko stvarno kriv ili nije, činjenica je da su osuđeni i da to stvara komplikacije, ne znam jesu li iz Ambasade u mogućnosti provjeriti nečiji dosje - smatram da ne bi trebali biti, ali mene također nitko nije pitao o problemima sa zakonom, zato mi je čudno kako to pitanje postave BAŠ onima koji su bili osuđivani  :hmm:
Once a sailor, always a sailor.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Natal često ovde provocira ljude svojim stavovima, ali čovek ima stav... pa i to treba ceniti iako je često protiv većine. I iako ponekad nema meru u tome šta će reći, ima meru da se uzdrži od preterane rasprave. Nekako je i dobar i loš lik u isto vreme i to mi je simpatično. No, da ne lutam, hteo sam da kažem da ovaj stav koji je sada izneo ima moju punu podršku.

I ako ćemo da dajemo te neke glasove, takođe ni mene u ambasadi niko nije pitao da li sam bio hapšen/osuđivan (i nisam).

Samo jedna mala ideja za razmišljanje - ne mora Amer da ima uvid u policijski/sudski dosije... dovoljno je da ima uvid u npr. facebook sa svim alko/narko slikama sa žurki, interesovanjima, grupama i povezanosti sa ovim ili onim ljudima. Svako uz svoje ime u njihovoj bazi podataka može da ima neki indeks "podobnosti", "rizika" ili kako već. I Ameru u ambasadi se na ekranu "upali crvena lampica" i zna da treba da pita neko od dodatnih pitanja.

Ajoj, ode ovo u off, a i u naučnu fantastiku... dok se ne javi neki Amer da otkrije istinu, možemo samo da maštamo šta, koliko i kako oni znaju.

By the way, koliko znam, još uvek je misterija šta znači broj zvezdica koje dobijamo ispod slike u američkoj vizi. :giggle:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Pluralizam mišljenja je osnova demokracije. Da svi mislimo isto, bili bi Sjeverna Koreja.

@legija, neke znanstvene studije pokazuju da je marihuana manje štetna od alkohola, a da ne govorimo da mnoge ljude koji bi inače bili paralizirani svojim bolestima, drži na životu, a mnoge čak i produktivnim građanima.
@natal, ne uništava mozak i tijelo samo droga, nego i neutemeljena vjerovanja i rigidni stavovi (primjer: suicide bombers).
@prince,
Quote
Natal često ovde provocira ljude svojim stavovima, ali čovek ima stav... pa i to treba ceniti iako je često protiv većine. I iako ponekad nema meru u tome šta će reći, ima meru da se uzdrži od preterane rasprave. Nekako je i dobar i loš lik u isto vreme i to mi je simpatično.
potpis
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Nismo ja i ti drugovi, ja se sa takima ne druzim. Neznam ja ko je kaki niti me zanima previse ja sam samo ponovio sto ste vi rekli i svoje misljenje koje stoji i dalje, izbjegavam narkomane i ne cijenim ih, niti sam ih cijenio na brodu, to su jadnici za mene. Imas toliko mogucnosti u zivotu a ti odaberes drogu i unistavas tijelo i mozak. Uostalom ja sam uzoran gradjanin, placam porez, obveze prema svojoj drzavi, ne tucem se, ne drogiram, postujem zakon i "pisem hrpu gluposti" dok ti koi radis suprotno si sto?

Samo ti prozivljavaj Ivane, tvoj zivot, ja cu da ucim iz "tvojih" greski ak me kontas.

Natale...necemo dalje u offtopic...rekao sam ti sto sam imao.


Drugo ovo sto sam napisao o "mogucnostima" da ambasada provjeri da li si ti bio kaznjavan dobio sam iz prve ruke,tj. od djevojke koja radi u ambasadi tako da se niko ne mora ustrucavati da kaze da nije bio privodjen kad ga to pitaju.Jedina stavka u ovom svemu je da nemas bas tolike srece da te konzul ne posaje na dodatne provjere pa da onda moras donositi uvjerenja o nekaznjavanju iz MUP-a i recimo nalaz psihologa koji nebi nikom bio problem,ali vec evidencija iz MUP-a bi bila problem.

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Samo jedna mala ideja za razmišljanje - ne mora Amer da ima uvid u policijski/sudski dosije... dovoljno je da ima uvid u npr. facebook sa svim alko/narko slikama sa žurki, interesovanjima, grupama i povezanosti sa ovim ili onim ljudima. Svako uz svoje ime u njihovoj bazi podataka može da ima neki indeks "podobnosti", "rizika" ili kako već. I Ameru u ambasadi se na ekranu "upali crvena lampica" i zna da treba da pita neko od dodatnih pitanja.:

Konzul o tebi stice neku sliku kada te vidi i prema tome pravi tvoj profil...npr. samnom u ZG su bili djevojka i momak koji su onako u "svom fazonu" furaju neku hipi style,ali samim tim ona na prvi pogled izgleda kao neko ko uziva bar marihuanu...i naravno konzul je odma pita "do u ever consumed marihuana"....i ona onako zatecena njemu odgovara kao nekada davno sam probala i naravno desava se da ju odbijaju za vizu.....sto implicira da dosta toga ima u tvom izgledu,duzini kose,mindjusama,pirsinzima i svemu onome sto se moze vidjeti na prvi pogled.

....Ljudi da vam objasnim nesto direktno iz zakona....niko sem suda drzave iz koje dolazis....recimo ja sam iz BiH i kazem da niko sem inspektora nema pristup dosijeima....znaci ni policija obicna ne moze da dobije tu informaciju...oni mogu jedino da te provjere imas li ti prekrsaja u saobracaju i to je to...tuzilastvo samo na odobrenje suda moze da trazi evedenciju iz dosijea NN osobe i naravno ako mu sud to isto odobri.....znaci samo Inspektorat i Sud imaju pravo na izvod iz dosijea NN osobe niko vise.....ambasada kao ambasada jedino sto moze je da odredjenom licu da nalog za dodatnu provjeru i to je sve.

Moja poruka ljudima koji idu da vade vizu,a svjesni su da su bili lisavani slobode nekada i da u svom dosijeu imaju kakvu mrlju...je da budu skroz opusteni i nasmijani pred konzulom i nista ne priznavati jer i ovako i onako isto ti se pise ako te konzul posalje na dodatnu provjeru.
Ako te pita da li si ikada bio hapsen to ne znaci da te on pita jer nesto zna nego te pita da vidi tvoju reakciju,a oni su doktori za to,psiholozi u jednu ruku,to im je vjerovatno standardni drill prilikom dobijanja tog posla....samo opusteno i sve ce biti u redu.
Ja znam 2-3 osobe koje su odbijene za vizu i ne cudi me toliko jer stvarno na prvi pogled izgledaju malo cudno....mislim sve su to dobri ljudi,ali su u nekom svom fazonu koji ameri ocigledno ne vole previse...pogotovo jer su oni piceki i svatanja da sem odjela i kravate ne postoji nista drugo za oblacenje i onda im cesto ne bude jasno zasto je neko obucen "po svome".



Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
@CEO - nisam spominjao marihuanu nego drogu općenito, moj stav o marihuani nije bitan ali ne konzumiram je, podržavam konzumaciju u medicinske svrhe, samo što većina ljudi je koristi u sasvim druge svrhe (to get "high"), a sigurno ne utječe dobro na privatni i profesionalni život... kako kaže pjesma: https://www.youtube.com/watch?v=90PM4TLNgsg
Once a sailor, always a sailor.

Offline Bumblebee

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
nisam citao rasparvu, ali i mene je pitalo jesam li ikad bio uhicen ili imao ikakvih problema s policijom. Nikad nista, jos san mu izvalija neku bazu u stilu koliko ja znan nisu i glupi smjesak  :facepalm: . Mislija san da ce me lagano odbit zbog moje za*****ancije, ali lik se nasmija i da mi prvu vizu na 5 godina  :party: